Super levná kuchyně

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, nemáte tip, kde pořídit co nejlevnější obyčejnou kuchyňskou linku, menší, ale zase ne tedy úplný krám? Jedná se o linku do pronajímaného bytu. Děkuji!
Odpovědět
1
2
@puhelin Věřte mi že nemáme.Korpus a jeho síla je úplně někde jinde.Jinak jestli myslíte pojezdy a dorazy BLUM.Tak je to trošku jinak a řeknou Vám to například i u Hanáka. Jsou pojezdy a dorazy Blum ale je více kvalit.Tak jak se např. v Číně vyrábějí škodovky s jinou výbavou a u nás ji nekoupíte, tak úplně stejně to máte i u BLUMu.Obchodní zástupci této firmy dodávají dojezdy a pojezdy svých nižších řad právě pro tyto řetězce a vyšší řady právě pro Hanáka či jiné top firmy.A tak jak jsou napr. Kola CTM charisma 2.0, 3.0,4.0,5.0...nejnižší řada má základ, druhá řada už má kotoucove brzdy, třetí řada už má i jiné rámy apod. A od toho se odvíjí cena.Tak úplně přesně takové Blum maji v Ikei vs. Nabytkove top firmy... Takže Blum neni Blum a lamino není lamino....a my přesně víme odkud náš výrobce kuchyní má dané komponenty a v jaké kvalitě. Totéž vám ukážu jak vypadá skříň a skříň. Skříň za 6000 a skříň za 20.000,-. A Blum je značka, která by nikdy nedodavala své TOP věci pro obchodní řetězce jako.je IKEA...Mimo teda své nižší řady.Ale ať si každý koupí dle svého uvážení.
Odpovědět
Například my máme všechny lišty okolo korpusu dělané laserem a ne lepene lepidlem, takže se nic nebude ani odlepovat, jak bývá rádo zvykem...Ono jsou to detaily.Ale musíš vědět jestli chces kuchyň na, teď placnu 10 let a nebo třeba 40 či 50. Ale samozřejmě ať je to kde chce koupeno, vždy se může něco najít, to neříkám že ne.Ale my zařizujeme novostavbu a na některých věcech prostě šetřit nechceme a jdeme i přes čáru.Ale tak to zná asi každý kdo staví...začalo to střechou a hned 20.000 navic za glazurovanou...ale nebude se chytat mech aa bude sjíždět hezky snih, obklady totéž, vinyl totez.Interierove dveře jsme si řekli koupíme obyc nekde v uni hobby....nakonec při porovnání cen a přemýšlení jsme byli na 80.000,- a dveřích kvalitních...ale tak to je.Nebo třeba bodovky zapustne....byly by super levné...pak jsme chtěli omezit proderaveni parotesne folie a šli jsme do priznanych bodovek. Jeden kus 550,- x 25ks.A to neee že bysme jen tak házeli penezma, ale člověk který stavi, tak ví o cem mluvím.Na něčem se prostě nešetří.
Odpovědět
@martas85 Nojo, já rozumím že v určitý společenský skupině je Ikea nepřijatelná. To je jako jezdit do práce sockou. Nám je to naštěstí fuk, jezdíme do práce na kole a jsme spokojení s kuchyní Ikea. Není to TOP kuchyně, ale poměr cena/výkon za mě celkem bez konkurence (a potvrdí to leckterý upřímný stolař). A obzvlášť do nájemního bytu, což bylo předmětem diskuze.
Odpovědět
@martas85 Nejvetsi rozdil cen od stolare (na miru) a od typovych kusu je v praci. Pracovala jsem v nabytkarske firme, ktera delala top vybaveni kancelari, ordinaci apod. a soutezili jsme i verejne zakazky, takze trochu prehled mam. Umim najit usporu, pokud je potreba a zaroven neni problem vysponovat cenu. Pravda, uz jsem par let na RD, ale tolik se to nezmenilo. Ikea neni draha, protoze nema v cene montaz, prvky na miru. Zaroven neplatite truhlari za praci na kazdem kusu na miru, nastaveni stroje apod. Takze kdyz rozpitvate cenu te vasi kuchyne, odectete spotrebice (je zavadejici zahrnovat cenu za spotrebice do celkove ceny kuchyne - lednice muze stat 15.000,- i 40.000,-) a odectete praci chlapu pri montazi i pri vyrobe, dostanete se k cene za material (s patricnou prirazkou, jen sikovne ukrytou), ktera by byla obdobna cene za material, ze ktereho to vyrabi Ikea.
Odpovědět
@martas85 Samozřejmě není dobré na kuchyni šetřit a Ikea není bez chyby. Rozhodně bych tam nekupovala třeba dřez nebo baterii. Já si tam nevybrala ani pracovní desku. ALE myslím že na kuchyni je nejdůležitější správné ergonomické uspořádání. Rozhodně víc než super top kování nebo super top lamino. Kolikrát je tady (nebo jinde) vidět drahá kuchyně a všechno je tam úplně špatně. Dřez moc blízko varné desky, myčka na hlavní pracovní ploše atd. A to mi pak může být jedno že ta kuchyně vydrží 30 let když je na vaření nepraktická. A upřímně taky přiznám že i velmi kvalitní 30 let stará kuchyně je pro mě 30 let stará kuchyně a jak se znám, určitě bych za 30 let chtěla něco modernějšího. Tím ale nijak nechci útočit na vás,to je jenom taková poznámka pod čarou 🙂
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?