Dřevostavba a strach z tornáda

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím, jsem docela vyplašená z tornáda, které se u nás v ČR událo. Ještě víc proto, že bydlime v dřevostavbe (firma Haas fertigbau). Vůbec nevím o kolik je min odolnější než zděný barák. . Tak mě napadlo.. Lze v dřevostavbe předělat / dodělat například koupelna ve spodním patře, která by byla z železobetonové konstrukce? Myslím, že u dřevostavby se v takovém případě vyplatí mít nějaký pevnější bod. Nebo jaký na to mate názor? Moc děkuji.
Odpovědět
1
2
@geodett Cerna stavba v nesouladu s uzemnim planem. No potez... Jak to pak dostat zpet na svou desku? 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin no to je na zavreni majitele 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Já myslím, že pozavírat by se měli všichni majitelé staveb preventivně. Ušetřilo by to spoustu byrokracie.
Odpovědět
@vladimir_sacha no paaan je zase chytry. Mladi na vesnicich nedelaji nic jineho nez cumi do mobilu. Typicky zakomplexovanec, ktery je po bitve naprosty general. Nikdy tady f3 ani f4 nebylo, natoz v zastavene oblasti a mimochodem pane chytry, staci se podivat poradne na videa. Je tam xxx drevostaveb v nove zastavene oblasti, ktere vydrzely a to byly v lajne tornada i kdyz s ponicenou strechou, takze zalezi na typu drevostavby a dalsich xxx faktorech. Pan dokonaly ma meteoradar a sije tady do vsech kdo nevedeli, ze bude tornado. Nekteri to tocili a vubec nemeli tuseni ze za barakem na ne jde trychtyr s f4 uprostred. Nejsme totiz v juesej. Nazdar
Odpovědět
A slavny ytong taky nic moc. Lehke jak papir, takze neni zdena stavba jako zdena stavba. Abysme si uvedomili, ze u F4 neni v bezpeci ani sacha ve svem nejlepsim dome z zeleza a betonu. Staci na slavnem googlu napsat Beaufortova stupnice a hned prvni odkaz na wikipedii. Priklad pri rychlosti vetru 118km/h pusobi na 1m² zdi tlak 67Kg. Staci spocitat plochu jedne strany domu a orientacne vynasobit metry² podle tabulky rychlosti vetru. Takze pri rychlosti cca 300km/h byl tlak na fasadu domu cca 170kg/1m² uz pri obycejnych 45m² jedne strany domu zdi tam byl tlak pres 7,5tuny. A to clovek nepocita litajici strechy kolem, tasky, auta.... Takze at si kazdy pise co chce. Pri f4 maji vsechny domy problem. Viz fotka z ytongu. Dum zmizel
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?