Dřevostavba - hledáme ochotného mudrce, který pomůže s odpovědmi

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj. Radi bychom drevostavbu, domek a porad tapeme, jakym smerem se udat. Najde se tu nekdo, z vychodnich cech, koho bychom mohli pozvat na kavu a podebatit? Nebo i zde. :) Radi bychom patro (hlavne z toho duvodu, ze laskujeme s moznosti stavby svepomoci - jednotlivy remeslnik na jednotlivou praci, plus nase ruka k dilu - a bungalov, kvuli legislative do 150m je pro nas malo) Zajima nas vse. - vyjde lepe zakladovka, či piloty (z hlediska financniho i praktickeho) - zvolit stavebnici, ci osb desky (opet financni hledisko) - rozpocet je cca 2,5m (i na pozemek a vybaveni) - chceme rekuperaci, rizene vetrani, podlahove topeni, tepelne cerpadlo - nizkoenergeticky dum A vse s tim spojene. Byla bych rada, zda by se nasla dobra duse, ktera by - klidne do zpravy, napsala rozpocet. Staveli jste na klic? Sami? Nebo jen stavebnici od firmy a zbytek sami? Typovy dum, nebo individuální projekt? Za vse diky!
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Rozhodně pozor na nabídky levných staveb,tím se nechali zlákat jedni naši bývalí sousedé a dům mají stále nedodělaný a velké problémy kolem toho.Jinak souhlas,cena 2,5m je to nejnižší a to byste opravdu museli vzít cenu bez pozemku a stavět sami.My máme sice zděnou stavbu,ale porovnávali jsem s kamarádkou,která má tu sou dřevostavbu,obě na klíč a cena 3 mil bez pozemku,velikost cca 100m2 přízemní.
Odpovědět
Takže taky přispěji do diskuze.Začnem stavět cca za měsíc dřevostavbu na klíč sloupkovým systémem.Bungalov o 110m2.Šířka stěny bude 40cm a TZ 3.8kW.Ve standartu je el.vodní podlahovka,podlahy a obklady do 300/m2,okna a dveře trojskla Trocal.V tomto základu byla cena vč.desky a dph 1.75mil.Samozřejmě jsme si něco navymýšleli+malinko zdražil matroš(měli jsme začít už před rokem,ale řešili jsme pozemek)Teď bude cena 1.93mil.Změnil jsem systém vytápění na el.rohože a přidal TČ vzduch-vzduch,podlahy vinyl a dlažba,takže rozpočet ještě naroste.Samozřejmě vůbec nepočítám náklady kolem domu(oplocení,sezení,stání auta atd.) a vybavení domu(kuchyň atd.)Takže dalších cca 0,5mil.Projekt,inženýring a stav.dozor mě stál 50t.Jsem z Pardubic a pozemek 917m2 5km od města mě stál 960t.,což je o cca 300t míň,než je tady běžné.Proto si myslím,že cena 2.5mil (pokud nebudeš mít ceny o 1/3 nižší) je nereálná. Chystám se tady pak dávát do fotoblogu průběh stavby,tak uvidíte,jak to poroste.
Odpovědět
@marketbene Píšeš, že pozemek+sítě bude 350tis. Zůstává na dům 2.15mil. Kč . Tady mi vychází snad jen to, že můžete materiál nakoupit za úplně jiné ceny než my obyčejní stavebníci ( pokud jsem to správně pochopil ) a budete to stavět sami s pomocí různých Lojzů a Pepů z okolí. Možná se to dá, nevím, ale hladce to určitě nepůjde, to mi věř. Na TČ zapomeň, rekuperace s řízeným větráním je podle mě zbytečná. Budete mít hóóóódně moc práce se do té ceny vejít s elktrickou podlahovkou, jako nejlevnějším systémem topení. A nezůstanou peníze na vydláždění chodníků,terasy, její zastřešení, úpravu pozemku, ploty, zabezpečovačku (není nutná). Zařízení to nejlevnější. Přeju hodně štěstí.
Odpovědět
@marketbene Osobní zkušenost je prozatím v řešení, ale co jsem mluvila s dodavateli drevostaveb (Woodsystem, Atrium + pár mensich) - nemám ještě projekt, ale hrubě nastineno (cca 200 m2 ve dvou plnohodnotnych patrech) mi všichni potvrdili náklady cca 3,2-3,6 mio.
Odpovědět
Profilova fotka
tak i já se přidám .... stavěli jsme dřevostavbu, z lisované slámy - ekopanely, bungalov, asi 170m2. Manžel si hodně ale opravdu hodně udělal sám, a i tak jsme na 3mil. včetně vybavení, kuchyně, ale už bez pozemku, stání na auto, teras atd. to ještě tak více jak půl mil spolkne. Topení máme elektrické fólie, bez rekuperace takže žádné utrácení za technologie. Ty peníze opravdu pak jen letí .... jo a jsme na vrutech, cena srovnatelná se základovou deskou, pokud to chceš mít uděláno opravdu dobře a mít to i dobře zaizolováno.
Odpovědět
@xmarg04 obě firmy mi nacenily za tyhle peníze domy s plnohodnotnym patrem, ale o půdorysu 72 m2. Spíš bych pocitala s horni hranicí a více pro dům s rozlohou 200 m2, pokud nechcete ten nejnižší standard😞
Odpovědět
Profilova fotka
budeme stavět svépomocí dřevostavbu-bungalov cca 130m2 obytné plochy (stavebnici na hrubou stavbu budeme kupovat hotovou). uzavřený systém bez rekuperace, el. podlah. topení, ohřev vody na soláry, bez plynu, čov. Rozpočet máme na 2m (včetně sítí - budeme dělat sami vodu a vnitřního vybavení - část si bereme z bytu) Venku ale bude jen zastřešené stání, v ceně není oplocení a exteriér (chodník, terasa, příjezdovka, zahrada...) - to jsou holt věci, které musí počkat
Odpovědět
@adelkav Jojo, pocitam s peti, maximalne nekdo prijemne prekvapi...;-) Dekuji...
Odpovědět
@xmarg04 Držím palce ať dobře vyberete.
Odpovědět
Co si neuděláte dnes sami,tak u firmy hodně zaplatíte.Jsem tesař amatér,tedy původním povoláním strojní mechanik.Mám tady od lonska rozestavěnou roubenku 8x10m,trámy 26x26cm,trámy na celou roubenku zhruba 300tis i z dopravou.Když budu hodně rychlý,tak hrubou stavbu sám zvládnu za 2 měsíce.Takže hrubou stavbu mám za 300tis což je myslím luxusní cena. ;-) Dnes není problém zadat poptávku na materiály,ty ceny jsou hodně rozdílné,to samé projekt atd.Dnes je internet plný informací i různých videí,co se stavění týče.
Odpovědět
@marketbene mám dřevostavbu 9 x 13 m se sedlovou střechou (dřevěná trámková konstrukce, OSB desky, vata, předstěna (přidávali jsme všude OSB a na to až sádrokarton, 15 cm polystyrenu zvenku), příprava na podkroví + 2 dřevěné terasy cca 36 m2, stání pro dvě auta. Hrubá stavba byla ještě sranda, se základama jsme byli pod 0,5 mil, pak to letělo a částky přibývali po statisících. Základy dělala firma, skelet a krov známí tesaři, el.a topení firma, okna a dveře firma, zbytek jsme si dělali sami, nebo za pomocí místních řemeslníků, okna máme v trojskle, topení el.podlahové, solary a bojler, komín. krb s rozvodem do podkroví. Žádný plyn, tepelná čerpadla a vzduchotechnika. Sakum pakum hotový dům s krbem kuchyní spotřebiči, venkovními chodníky, žumpou, vsakem, srovnání pozemku, plotem, terasami, stáním, připojení elektřiny a vodovodní přípojkou (80 m za cca 80 tis.), projektem, různými poplatky, vyšel na cca 2,5 mil. Pozemek jsem koupila levně 250 tis. (máme necelých 600 m2). Teď si sami doděláváme podkroví (2 místnosti, schodiště, šatna, komora). Nejvíc peněz se utopilo uvnitř domu a to máme spíše standartní věci. Fotky mám v albu pro představu.
Odpovědět
Zdravím a prosím o informaci-chceme stavět dřevostavbu a zaujal nás projekt od firmy Marketing Partners-Domy Partners-nyní DOMY OLDAR s.r.o. Kancelář mají v Mnichově Hradišti, kde jsme předběžně jednali s obch. ředitelem p. J. Novákem a byla nám nabídnuta zajímavá sleva 200 tis. Kč, kterou má teď firma na jakýkoliv projekt při uzavření smlouvy do konce února. Máte někdo zkušenost s touto firmou, případně postavený dům? Díky za info-spěchá.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@jarapec Tam,kde figuruje pan J.Novák -Domy Oldar,Domy Partners.... ruce pryč!!!
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?