Dřevostavba. Máte zkušenost s firmou Oregon / MS Haus?

Zobraz úvodní příspěvek
Máte někdo zkušenosti s firmami Oregon a nebo MS Haus z Hradce Králové. Děkuji za reference.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Jak já to tak čtu, tak se z toho asi položím z těch různých povoleních :-S
Odpovědět
Profilova fotka
mpad - my jsme taky malý město a věř, že většina úředníků se v tom vyžívá ]-( opravdu vtírání se super, osvědčilo se mi. a taky dělat ze sebe blbečka, co ničemu nerozumí, oni rádi poučujou a jsou důležitý x-) a to jsem vyjmenovala jen ty hlavní povolení, co nám zabraly nejvíc času, na životním prostředí mi s klidem řekli, že mají na povolování studen a čističek čas víc jak rok, já kolabovala. nezmiňuju se o souhlasu sousedů, věčný boje s e-onem a vodařema, to jsou takový bonbonky. a holky upozorňuju, že jsme skoro všude měli někoho známýho, jinak už bych byla dneska oběšená 8-( obdivuju lidi, co staví sami, já bych to nezvládla.
Odpovědět
Profilova fotka
mimmix: No to určitě, sama bych do toho nikdy nešla...my máme známou, která by nám tohle všechno měla oběhat, protože ví co a jak, ale samozřejmě to nebude dělat zadarmo. Ale do toho daleko, my se asi učekáme na ten nový územní plán obce...
Odpovědět
Profilova fotka
přitom by měli být rádi, že tam lidi chtějí stavět a ještě zdržujou, byrokrati. u nás teď hledají vedoucího odboru územního plánování, asi se přihlásím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mimmix: :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
U nás byl asi největší problém s razítkama, že vlastně na SÚ nevěděli pořádně, co chtějí a jaká razítka máme vlastně shánět.Kolikrát jsme se připadali, jako první v kraji, kteří chtějí stavět.Několik razítek jsme nakonec vůbec nepotřebovali a některá jsme ani nikde nesehnali.Takže kocourkov.... ]-( Ale velké plus jsme měli ve starostovi obce,hodně pro nás udělal a s čímkoliv byl ochoten nám pomoct. Ale jinak musím říct, že vlastní povolení a razítka nebyl až takový problém, my měli největší s " bordelem" na katastru.A pak taky to, že každý má na vše dost času. A největší naše perlička bylo dělení pozemku... :-( Začali jsme loni v dubnu a až teď to budeme vkládat na katastr.kdyby mi to někdo řekl před rokem, tak se mu vysměju. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gigi - přesně, náš starosta je taky zlatej, je vidět, že jim záleží na tom, aby se jim lidi do obce stěhovali a přinášeli peníze. dělení pozemku je děs běs, ségra to taky zažila a katastr málem podpálila ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
mimmix: nebýt jeho, tak nevím. :-( Hodně se snaží všem lidem vyjít vstříct a jde mu i o nové mladé obyvatele, to je na tom znát. A na katstru se postupně ukazovalo, že snad vše, co měli kolem našeho pozemku zapsáno či zakresleno, bylo nakonec blbě.Máme 2 přístupové cesty,každá nakonec byla úplně jiného vlastníka, než měli zapsáno v katastru,věcná břemena byla zapsána blbě,číslo pozemku bylo blbě,kóty pozemku byly blbě atd.... Dneska se už nad tím pousmívám,vše špatné se raději zapomíná, ale nebylo mi zrovna hej ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
gigi- já to nechápu, je mi jasný, že dřív nebyla digitalizace nebo tak, ale takovejhle bordel? to je fakt kocourkov. a hlavně tolik zbytečný energie a nervů, já byla úplně vycucaná a díky bohu, že je to za náma.
Odpovědět
Profilova fotka
mimmix: taky jsem to nechápala, hledali se smlouvy a vše k pozemku zpětně až k roku 1928.A nebýt náhodně přitom najité smlouvy ohledně jedné z přístupových cest, tak nestavíme další minimálně 2 roky.Je to vše ,jak loterie, člověk si může hodit kostkou, jak to asi vše dopadne.A to by tak přeci být nemělo.... ]-( Nemít v této době manžela, kterej stále věřil, že vše se nakonec v dobé obrátí a kolikrát mě držel nad vodou, tak nevím nevím,sama bych to nezvládla...
Odpovědět
Profilova fotka
brcici:firma ti postaví, co si budeš přát.Jak již jsem říkala, to není velká firma,takže nějaké katalogy nečekej, ale pak je taky nižší cena oproti jiným firmám. No my opravdu neměli s firmou žádný problém a za 4 týdny bylo hotovo.Sami jsme byli nadšení.Nejlépe je se obrátit na p.Klecha-majitele firmy a on se s vámi na všem v klidu domluví,a navíc, když máte tolik času,není kam spěchat :-) nacení a pokud budete chtít i ukáže návštěvu ve vzor.domku.Tak asi tak :-N
Odpovědět
Profilova fotka
No abych taky přiložila info :-) my jsme začali vyřizovat v září 2007 a v únoru 2008 jsme již získali stavební povolení. Takže opravdu těch 6 měsíců různě po úřadech. Pak nás brzdilo počasí, takže jsme kopli 2.4.2008 a pak zase bylo hnus.Museli jsme bagrovat a v tom blátě to nešlo. Hodně jsme se s tím vším zpozdili. Nakonec jsme si dali termín do srpna. Pak jsme zase sice cca 3týdny čekali než nám dovezou domek, jelikož jsme byli hotovi k našemu očekávání dříve, ale vzhledem k rychlosti dřevostavby jsme se pak v září stěhovali. Stavební úřad věděl, že se již stěhujeme a že budem kolaudovat za chodu :-) Takže jsme bydleli na černo do 16 listopadu,kdy jsme měli kolaudaci. Ale jak říkám, to už jsem jim šla otevřít v papučích :-)))) Až budu mít čas, vytvořím si fotoalbum ať můžete mrknout :-p všeci se mějte a hoooodně nervíčků, ale pak to stojí za to !
Odpovědět
Článek se načítá
ivusenka1: Dívala jsem se na stránky spol. JKM, chtěla bych se zeptat, ten domeček, co uvádí na svých stránkách je váš? Ptám se jenom proto, že plánujeme výstabu dřevostavby také v okolí Bruntálu :-) Základovou desku jste si dělali sami a prosím, na kolik vás vyšla?
Odpovědět
Profilova fotka
babett: ano, ten domeček je náš, taky mám vytvořené fotoalbum ale ještě nedodělané :-) tak se mrkněte. Z toho uvidíte, že základy jsme si dělali sami :-p Základovka s veškerým napojením inž. sítí a s bagrováním, prostě co k tomu patřilo, vlezli jsme se krásně do 200tis. Pozemek máme svažitý, hodně, takže jsem dali dost financí právě za zmíněné bagrování. ;-)
Odpovědět
Díky určitě se do alba podíváme. Ve vaší obci máme kamaráda, co staví zděný domeček - bungalov. Příští víkend za ním možná pojedeme, tak si zkusíme všimnout i vašeho domečku v reálu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
A kdo to má být? zděný? Tak to jedině p.Kolín??? jinak nevím, vedle nás stojí taky bungalov, ale dřevostavba, ale jiná, navenek dřevěnice. :-)
Odpovědět
Ano je to přesně on :-) . Byli jsme se dívat v lednu, jak pokračují se stavbou a docelu mu to jde. Za chvíli už budou mít i vnitřky hotové. Takže v obci je více dřevostaveb? A bydlíte někde poblíž p. Kolína?
Odpovědět
Profilova fotka
On nás zná, takže Vás určitě naviguje :-) jsme blízko.
Odpovědět
Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s děláním krbu v dřevostavbě.. Budeme stavět na klíč, ale stav. firma nám nacenila "komín 1-průduchový bez přívodu vzduchu, včetně komínové hlavice, opláštění PO, lávky na střeše pro kominíka průměr 18cm" na 73tis Kč, říkala jsem si, zda bychom to nesehnali od někoho jiného levněji. Co myslíte?! Dal by se krb poté dodělat?
Odpovědět
Nikieda: Stavba komínu pro krb nás taky čeká. Spíš přemýšlíme o krbových kamnech než o krbové vložce. Firma, která nám bude stavět dřevostavbu, komín nestaví, takže teďko poptáváme u firem, u které bychom ho koupili levněji. Ale po zhlédnutí nabídek na netu, si myslím, že 73 tis. je hodně. Zkuste rozeslat poptávku po firmách, určitě vám zašlou levnější nabídky třeba i s ohledme na současnou finanční krizi :-) Pokud neseženeme doboru nabídku, tak uděláme pouze komín, ten pro stavbu domu být musí, a poté doděláme krbová kamna.
Odpovědět
Zdravím všechny stavebníky tady. Mám taky v plánu dřevostavbu na klíč v okolí Benešova, tak se chci zeptat. Není tady někdo z těchto míst, kdo by mi mohl dát cenné rady a typy na firmy? Když tady čtu všechny ty problémy kolem a kolem, než se vůbec začne, jímá mě z toho hrůza, protože právě řešíme příjezdovou komunikaci a přivedení sítí a zdá se, že to bude nekonečné a podmínky nerealizovatelné. Tak přeji hodně sil všem a díky předem.
Odpovědět
Profilova fotka
Také budeme stavět na Benešovsku s Dřestavem ze Sedlčan.Právě kvůli problémům s přístupovou cestou, sloupu vysokého napětí na další příjezdové cestě a jiným lahůdkám..jsme s nima v jednání už 9 měsíců.Snad už v létě konečně začneme.Zatím nemůžme říct na firmu jediné špatné slovo, tak snad nám to vydrží až do konce stavby. ;-)
Odpovědět
Díky, podívám se na jejich stránky. My máme pozemek od loňského léta a další jednání kvůli cestě a sítím příští týden, tak doufám, že se to aspoň trošičku pohne směrem kupředu. Ať vám všechno vyjde!!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
brcici: prosim,od jake firmy mate postaveny baracek? A vesly jste se do te ceny 2 miliony na klic? My chceme taky postavit baracek, vel 4+kk a taky by jsme se chtely vejit do tech 2mil. Kdyztak prosim odkaz na firmu. Dekuji :-)
Odpovědět
@nicolle22 koukni na RD RÝMAŘOV mají jeden model LARGO 98 1750000 dez dph
Odpovědět
@nicolle22 my se chystáme stavět s fy ecohouse ostrava...taky se na jejich stránkách dá něco levnějšího najit..
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?