Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@srubardrak jejda, prosím připomeň, možná jeto mrazem, ale netuším o čem je tady teď řeč :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha já už vím, srubardrak tady zvracel na jednu firmu, ale jaksi nebyl schopen říct, kdy a kde to viděl. Jenom že "jedna paní povídala" :-D . Tak jsem jej tady postupně poslali do ..... a tvůj příspěvěk byl asi poslední. Ale to už je aspoň půl roku.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha já už vím, srubardrak tady zvracel na jednu firmu, ale jaksi nebyl schopen říct, kdy a kde to viděl. Jenom že "jedna paní povídala" :-D . Tak jsme ho tady postupně poslali do ..... a tvůj příspěvěk byl asi poslední. Ale to už je aspoň půl roku.
Odpovědět
Profilova fotka
Kurňa co se mi to stalo? No nic,je to double :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit ...Asi to mělo vyznít hodně důrazně ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk To je tedy úžasný prcek!!! Udělat si štafle ze šuplíků naštěstí žádného z mých synků v batolecím věku nenapadlo.. :-N Jinak se zařazuji do klubu zamrzlých. V podkroví v jedné větvi v koupelně neteče voda. :-| :-| Nepodařilo se nám ji rozmrazit ani po dvou dnech usilovného topení, neb fen jsme neměli a palubky se nám rozebírat nechtělo. Takže si budeme asi muset počkat do jara :-p Nebyla příliš natlakována, tak snad nepraskla ... @kasha @janullii také se zařazuji do klubu nepovedených prací řemeslníků. Synek si dal premiéru ve sprchovém koutě v podkroví, a my dole u krbu jsme se mohli ze stropu osprchovat také !!!.... =-) =-) To vidím na nepříjemné sekání dlažby a betonu, vodák je zralý na zaškrcení ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Tak tohle už fakt není legrace! jen jsem to odklepla, volá na mne syn z horní koupelny, že neteče voda do umyvadla, ani studená ani teplá. Upozorňuji, že teď nejsem na srubu, ale v našem původním RD! Tady bylo ale vše pod tlakem... :-S Za 15 let bydlení se nám nic podobného nestalo. Ale já topím elektřinou, 20 hodin denně, víc to prostě nejde :-p Jsem docela zoufalá. Jdu pro fén....
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :((( jojo, tento druh zimy jeví se mi jako velmi podivný,,, my máme opět ve sklepě kluziště,,, Jiřík pohnul ventilem u vody (vodoměr rozbitý z loňska, budeme měnit, až budeme bydlet :)) a pak jsme poprvé zatopili Petrama,,, užívali jsme si poprvé plamínků a pak Jiří zšel do sklepa a volá,,, nehoda,,, a už jsme vysávali vodu, která měla tendenci ihned mrznout, tedy jsme vysávali tříšť :) pak se blokla kalovka a zamrzla velká trubka, kterou jsme pouštěli tříšť do čovky,,, no zajímavé!!! :) A Soničko, vy jste na srubu nezkoušeli sprchový kout? až teď? doufám, že tam není roztržený sifon :(,,, JOJO, není to sranda s těmi mrazy a vodou,,, Jinak tady se otepluje, je už jen minus 17 :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
Hm, tak sem si říkal pohoda a už nám v kuchyni voda taky neteče, doufám že nebudem muset sekat... Kashenko máš pravdu, už se otepluje a jde to očividně od Vás už jen -15° :-o , ale venku to furt vrže.
Odpovědět
Profilova fotka
Žasnu! Nám zatím funguje všechno - ale nechci to zakřiknout! Ovšem topím v krbových kamnech pioprvé za pět let pořádně a naplno, takže na galerii je hodně vedro, jak mi potvrdila sestra, která tam na návštěvě spává. Jinak v koupelně, ložnici a pracovně běží jen podlahové elektrické topen, nic víc. Ale to, jak se těšíme na jaro, těžko mohu napsat... H.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato jojo, Vorlíku :) už to nemá ty grády!!! :-D, křupe to o chlup méň :-N - slyšitelně!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré a hoodně zmrzlé ráno..hlásím -20st venku a +20v domě:) Tak já jsem stále bez vody,trubku u studny se nám podařilo včera rozmrznout ale voda stále nic..asi zamrzla i jinde,potvora. Tak koukám,že je nás víc,kdo má potíže,tak snad se to bláznivé počasí umoudří a bude líp!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
AHOJKY LIDIČKY! narazila jsem na velmi velmi zajímavý článek o vytápění v raném středověku a docela jsem se zaradovala, když jsem tam viděla ty sruby z kulatiny :),,, počteníčko velmi zajímavé! http://www.curiavitkov.cz/clanek23.html krásný den všem, trochu mrazivý :) kk
Odpovědět
@kasha zajímavý čtení, tak my v baráku vše v pořádku, ale totálně jsme tu uvízli, jsme nepojízdný, dnes už nám to nenastartovali ani sousedi přes kabely - asi špatná nafta (a to uvádějí, že má vydržet - 25 st.C.). Sněhu taky málo na to, aby jsme vyrazili na běžkách. Ještě,že máme dceru, která nám alespoň včera přijela nakoupit. :-) Ale tady soused má stejný problém jako vy, zamrzla mu voda. :-( @stetl tak jsme na tom stejně, já vyhlížím jaro každý den z okna - a .......nic. Dnes - 18 st. v noci. Teď jsem se zasmála, říkali v rádiu, že i zlodějům je zima - někdo ukradl asi 50 radiátorů... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my doma fungujeme normálně, akorát se nám ted dost rosí okna, což mě štve :-( manžel byl včera v roubence, povoloval prý o jeden cm.... a bylo uvnitř -7, tojsem teda čekala horší....
Odpovědět
@jptn Taky jsem byl příjemně překvapený, že po prvních 3 arktických nocích bylo v domečku pořád +2, teď už to sice spadlo pod nulu, ale jen na -4.
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi nafta je prevít, tankuju u OMV arktickou do -35 a ještě přidávám aditivum. Zatím jezdí všechno, ale jakmile začne parafín vločkovatět, auto musí do tepla :-|.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk no vy už jste asi víc "zazimovaní ";-) ale i tak jsme dlouho měli+
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Máme ve sprcháči žlábek, a samozřejmě jsme ho zkoušeli, ale jen krátce. Ta voda začne prosakovat až po několika minutách toku. Řela bych, že se někde hnulo napojení trubek od toho žlábku v podlaze. Ona mi totiž dole pod tím ve spodní koupelně vždy při provozu začne být cítít kanalizace. A to už od začátku. Myslela jsem, že to jsou nedozapojené odpady k budoucím umyvadlům, ale zalátala jsem je a je to citít pořád. Tak budu ráda, jestli apespoň odhalíme tímto problém. Doufám jen, že to teče až pod folií, že není mokrá izolace v podlaze :-p ... Na zamrzlý sifon to nevypadá, byly tam minimálně +2, a navíc voda odtéká. Zamrzlé máme přívody vody, kterou vedou v podlaze po obvodě, asi jsou moc u pozednic. Pro příště už víme,.... nevést trubky podél vnějších stěn :-S Škoda, že se mi to samé doma ukázalo také až letos, jinak bych byla poučená včas...
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Soni,my měli stejný problém se sprcháčem:) pořád jsme cítili odpady tak se do toho manžel podíval a byla hnutá trubka,vůbec jsme nechápali jak se to mohlo stát..taky nám ve vývodech na teplou a studenou vodu praskla trubka v napojení a 3 měsíce nám zatýkalo za sprcháč,než jsme na to přišli,takže se sprcháčm jsme si taky užili!Tak ať to dopadne co nejlépe!
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii @sonafa mám chuť zaklít,,, :) ale nevím zda třeba za to nemůže dřevěná masivní stavba,,, třeba se hne,,, ale to neopravňuje firmy tvářit se, že to umějí a pak to udělají špatně,,, tedy jak se u nás říká: ať jim pes do hrobu nachčije! :) u nás tedy skoro teplo, pouze minus 13 :)) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha :-D moc hezky napsané Karčo..to máš pravdu,tváří se,že žádný problém-stavba jako stavba a teď se to pěkně ukazuje. My máme -15.. brrrr
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii souhlas ]-(
Odpovědět
@kasha jojo, sruby z kulatiny ... ranný středověk ..... Jinak k těm vodám - ano, vše táhnout co nejvíce domem a nepokládat na pozednice -- pro příště ....
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Ale ta vaše hnutá trubka asi nebyla pod dlažbou a betonou podlahou, viď? Já si totiž také myslím, že se tam něco takto hnulo.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa to nebylo,bylo to v odtokové díře,myslím že se tomu říká gule..tak ale určitě to můžeš reklamovat u vodáka,pokud se zjistí že to byla jeho chyba..to je radost teda..ach jo.Úplně se dokážu vcítit do tvé kůže,my kvůli tomu sprcháči máme rozebraný strop,protože jsme taky hledali příčinu a nakonec to bylo za nim..vodák taky říkal,že když bude muset bourat aby se ktomu dostal,tak to uhradí ale představa toho bordelu a práce znovu mě ničila..Tak snad to objevíte brzy!
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii za vodákem to půjde určitě. Je ze stejné firmy jako betonáři, takže jestli s tím někdo hnul, tak oni. Ale ještě nedostali zaplaceno :-) Akorát to těžko půjde bez toho bordelu, protože ve sprcháči nemáme vaničku, ale žlábek přímo zabetonovaný ve dlažbě. takže se k té guli jinak asi nedostanou. :-p U nás -11st. sice méně než dříve, ale stejně se mi nedaří elektřinou moc vytopit dům. Běží celých 20hodin a ráno je max 19st. Tak se jezdíme každý druhý den zahřát do srubu ke krbu :-), abychom tam také zatopili těm zmrlým trubkám :-D
Odpovědět
Profilova fotka
"gula" je vlastně sifon pod sprcháčem, aby nešel smrádek do domu z kanalizace, nebo čovky nebo,,, :) sifon je také ještě i zápachová uzávěrka,,, a ted jsem se asi vyčerpala,,, veselá historka: napsali nám dopis z obce, že se máme podívat na chatu, zda nám nepraskla voda :-D ... pozdě ... :-S @sonafa nojo to jsou ty moderny,,, nějaké žlábky,,, nojo,,, :) (ale i tak je mi to líto, že se to děje, však jsem ti kdysi psala, že jsem viděla koupelnu ve srubu v patře obloženou kachličkama a na několika místech to bylo "ruplé", tak opatrně) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Málem bych zapomněla, konečně u nás také sněží! Už máme 2 cm a stále padá :-D Já, vím...na tebe nemáme. Ale oželím i bruslení, když budou děti moct stavět sněhuláka. A mažel konečně použije na srubu radlici na traktůrku :-D Už ji tam má připravenou 2měsíce....Prostě sníh-radosj pro celou rodinu :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Šikovná obec. To jako u vás někdo viděl to kluziště ve sklepě, nebo jsou tak přičinliví a obesílají prázdné chalupy?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?