Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej super, to gratuluju a jsem moc zvědavá.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha mam, pokusím se udělat album @sidzej gratulace jako hrom, takže první kroky udělá potomek již po svém
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej Drž se chlape, ať to klapne podle plánu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pajalu pokud je to svépomoc s dřevem z vlastního lesa, tak to ujde :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Chodí mi teď nabídky na skelet/hrubou stavbu, mám jich už cca 6, srub je podobného půdorysu jak uvádí pajalu (9,9x8,5 na střed kulatiny) a nejnižší ceny začínají nad 850 tis. bez DPH, ale je to o tom jak píšou ostatní srubomilci (obsah nabídky!?!?). Jinak musím přiznat příjemné překvapení - všichni oslovení reagovali a až na jednu firmu (má plnou kapacitu) poslali i nabídku! Tož zdar z Moravy! P.S.: Vorle jak pokračuješ ?? Já si du popovídat na stavební úřad 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson bezva.... ;-) tak ted jen správně vybrat,....
Odpovědět
Ahoj @thomson tak to je skvělé, držím palce.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Klacíky se teď chvilinu sbírat moc nedali a v práci vypukl trochu fofr, tam kde jsem se zrovna pohyboval jsem nic neukořistil. Tož ale včiléj už sa začne rubat na Valachoch, tak už jsme domluvení, snad to klapne. Vytěží se to příští týden, otázka zní kdy se tam dostanem s kamionem ... :-. ,je tam furt 0,5m bílého svinstva.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato :) :) nenadávaj na tu bílú peřinku,,, tak to má byť :) enem trochu počkaj, ogare, všecko má svůj čas :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ahojek, jasné, jasné - však mi sníh nevadí, ale už je teho moc a nechcu aby mi stromečky natáhli vodu než je tak nějak usmrtíme. Hele jak máte kdo vysoký sokl pod prahovou kládou, myslím výšku od desky? Akorát si to rozkresluju a nějak mi to neštymuje, děda architekt to asi myslel tak nějak jinak, narval mi tam 20cm polystyrenu a nějakých 10 čísel něčeho a sahá mi to do půl klády, tak by mi to vycházelo na 30cm, ale raději se ptám. Ještě mrknu do knížečky.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Asi se ptáš na obě strany..? Venkovní sokl máme kvůli sněhu 20 cm mezi kládou a terénem, projektant chtěl 30 cm, ale to už se mi zdálo moc-výsledek:sníh se letos pod přesahy vůbec k domu nedostal. Uvnitř máme na betonové desce izolaci, pak 2xkřížem 4cm polystyrenu (nebo2x5cm, podle koncové výšky podlahy), a na tom 5-7cm vyztuženého betonu. Tvých 20 cm polystyrenu mi přijdě dosti přetažené...
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii ahoj Jani, speciálně pro Tebe jsem stvořila jedno album, tak se podívej, jestli by Tě to zaujalo
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vorelmato ALE Vorlíku milý, smrčky zůstanou přeci furt živé, jinak by s náma nespolupracovali, při žití,,, jen mu tak nějak předneš žíly :))) co? :)) Víš, ten náš sokl je 40cm, ale jestli vzpomeneš, měli jsme ho kvůli elektřině, kterou jsme nakonec vyřešili jinak,,, venku musí být určitě nejméň 20cm, m budeme mít i více, nebot na rozdíl od SONI máme sněhu mraky :) a dokonce jsem musela odhrabovat, aby neležel na kulatinách,,, :) a uvnitř máme vlastní konstrukci dřevěné podlahy, včetně 2xcetris a na tom 10cm polystyren a podlahovka a cca 4-5cm anhydrit,,, tož asi takto :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
A máte někdo takové řešení, že jedna vrstva polystyrenu (5cm) je pod betonovou zákl. deskou, potom 10čísel železobetonu, zase polystyren (10cm), pak dejme tomu cetris 2x křížem přes sebe + palubky, nebo podlahovka s anhydridem a dlažba. Vypadá to že v tomto případě musí být asi základ nad terénem zateplený, jinak tam podle mě vzniká tepelný mostík.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Já si vůbec neumím představit, že by se dával polystyren pod základový beton. To bývá většinou nějaký zhutněný terén, který se vlastně vyrovná tím betonem. To bys musel mít nějakou nekonečnou jistotu, že máš ten terén po celé ploše vyrovnaný a že se ti nedejbože někde nějak nepropadne. A kde by vlastně byla hydroizolace? Ty, mě to připádá dost divný :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato no, ještě jsem neslyšela dávat polystyren na rostlý terén,,, i když, kdoví co tím dědula sleduje? většinou se skutečné dává polyš až na beton,,, zatím mne nenapadá, proč to takto navrhnul a určitě bych se ho zeptala,,, ono to slovní spojení "tepelný most" je už dost profláknutá záležitost, ale funguje,,, (máš někde řez domem? zkus fotnout a hoď to sem :), budeme pak chytřejší,,, možná :)... ...samozřejmě Soňa má pravdu s hydroizolací, když nemáš sklep,,, kk
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravim vespolek...pridal som zopar fotiek z prvych 3 dni stavby do albumu. Zatial drevo len ubuda, ale uz tento tyzden by malo zacat pribudat. Zajtra zaciname vrtat zakladove piloty. Pristupova cesta ma byt dokoncena do stredy, aby koncom tyzdna mohol uz prist kamion s prvou zasielkou dreva.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ale ne holky, toto nenamaloval děda, ale našel jsem to na netu, vypadá to na nějaké PDčko
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 moc děkuju, už jsem na to koukala..ještě se pak kouknu na toho výrobce.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato no a co tedy dědula nakreslil? :) opravdu se pod základovou desku dává dost dobře uhutněný štěrk,,, krásný den všem! :) kk
Odpovědět
hezký den všem @vorelmato sokl ze vnitř nemáme je to všechno položené na desce
Odpovědět
Profilova fotka
@rom73 OK and sorry for my qestion but I can´t remember, what kind of log house do you live in. You don´t live in a log house, don´t you. Oh, I´ve just looked at your fhoto gallery and have realized that you´re building log house as well as me. Sorry Please send me some picture of the layers of your floor. Thanx a lot lol :-) :-) :-) 8-) I´m looking forward to hearing from you
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato cototady děláš? no? máš lekci angličtiny???
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato jsme na angl. stránkách??? :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato jo a když by jsi chtěl, abychom Ti nerozuměli, to by muselo být asi čínsky,,, a nebo nám dáváš lekci? taky to není špatné :)))))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no já nerozuměla :-D oč tedy šlo???
Odpovědět
@kasha na lekci tam má dost chyb :-D 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn no, sice s chybama (já to nepoznám :))) ale v nepřesném překladu), "Omlouvám se za svou otázku, ale nepamatoval jsem si, že bydlíš také v tomto domě" - nebo tak nějak :), "Ty nebydlíš ve srubu, nebo? ouuu, ted jsem koukl na foto galerii a vidím, že buduješ srub stejně jako my. Tedy omluva :) Prosím, pošli mi nějaké fotky podlahy... děkuji mnohokráte" ...nemohu si vzpomenout na ustalen spojeni look forward, ale že "o něm neslyšel :))))" tak jsem tomu porozuměla já,,, s chybama :) @pavelk no, ale mně to nevadí, nebot to také moc neumím,,, žejo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha díky za překlad.. ale já bych raději psala stále ve své mateřštině ;-) ;-)
Odpovědět
@kasha to je fráze, že se těší až o něm (=od něho) uslyší
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?