Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa aha :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan (a jeho předchůdce Štěpánek Netolický, na toho se neprávem zapomíná, byl dokonce daleko ekonomičtější, než zarputilý a velikášský Krčín) byl vysokoškolsky vzdělaný (Univerzity Karlova) člověk, který ve službách Rožmberků zbudoval mnoho pivovarů a dalších staveb, ale největší jeho chloubou byly rybníky. Nestavěl ovšem pouze je, ale propojoval je např. Novou řekou atd. Málokdo ví, že větší síť rybníků, než je v Jižních Čechách, postavil v oblasti Středních Čech, přibližně mezi Nymburkem a Hradcem Králové. Dosti faktů...
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Honzíku, mockrát děkuji za vzdělávací lekci, alespoň si to nemusím hledat na internetu...abych věděla pro příště :-) Vy to asi vše znáte i bez vyhledávání, že :-)
Odpovědět
Profilova fotka
to Sonafa: Kdepak, musím do literatury. Mimochodem, miluju dokreslovat si fakta z istorie podle svého. Teď zrovna si hraju s fakty, která říkají, že Eliška Přemyslovna se uchýlila do Nymburka (nedaleko od mého srubu) a Nymburští ji bránili... A já si pro sebe píšu hru, že to bylo jinak, že Eliška, vychovaná v klášteře, v Nymburce hledala a našla první milostné zkušenosti... Ale to sem nepatří. Fotíme a uveřejníme pár obrázků, slibuju!
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Sem patří vše, co je pěkné :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@hynekkoudelka tak to tě tu vítáme... alespon já teda ano :-) a určitě je super, že sem někdo takový zavítá..... mezi laiky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hynekkoudelka ZDRAVIM HYNKA Koudelku!!! :) a požádám o vysvětlení věty adresované mně, nebot asi jsem někde něco napsala a mám to vytržené z kontextu. Za to děkuji moc a zeptám se: stavíte s Vaší firmou srubíky i roubenky? díky a také jsem ráda, že tady jste :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@hynekkoudelka už jsem to pochopila... ale ne vždy jsem tak rychlá v chápání, ale podle označení k mé informaci ohledně sedání a zvedání srubu podle vlhkosti :))) tož to jsem měla na mysli to, že se bude tak nějak mikroskopicky nadechovat a vydechovat, jako lidé :) proto tam máme paměťové pásky :) tak to chápu já :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha :-) :-o 8-) jo a momentálně vybíráme oknaře, můžete někdo někoho doporučit ? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato 8-) tentokráte neposloužím, byt byl ten náš úžasný,,, už není :( tedy on je, ale nemá firmu na okna,,, tedy neradím,,, pouze to, že když nejsi u dálnice, není zapotřebí trojsklo, to je hlavně úžasné na hluk :) oknaři budou říkat jiné věci,,, kk
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Samozřejmě zdravím odborníka a hned se ptám, nechci na oknech mikroventilaci - předpokládám, že u srubu je to zbytečné, co na to zkušenosti?
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato tato okna vyrábí někdo, shodou okolností v Liberci. Ač místně na něj žádný kontakt a žádné reference, spolupracují s níém srubaři, můžeš se přeptat
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato my máme mikroventilaci, netuším, že by se to vyrábělo bez,,, proč to nechceš? :)) i když to asi zde není zapotřebí, jak píšeš :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha můj názor na doporučené skvělé novinky typu paměťová páska, plastový šindel, pohybová čidla, pěnová páska na kontralatě apod. znáš. Takže trojsklo nechci - dálnice je 10km a ticho tu ruší jen cirkulárky na podzim a trochu to tu duní, když si na Libavé hraje NATO na válku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato některé novinky nejsou k zahození :)) to pohybové čidlo Ti je zajímavé,,, jiřík namontoval do předsíně a vejdeš domů a když je tma, tak se ti samo rozsvítí,, a přes prosklené dveře to nic nezaznamená :) fakt dost dobré :),,, jinak skoro souhlas :) (až na ty paměťky, máme je, však víš :)) a navíc máš jinou konstrukci napojování klád a jiné dřevo a tak)...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha NJN, však jsem ještě po vojně tvrdil, že mobil je kravina, však kdo se mnou chce mluvit - ví kde a jak mě najít ... a nejraděj bych tehdy měl koně. A jak jsem dopadl, provolám 2 hodky denně a nejlíp za volantem a ve smlouvě mám, že pokud přijdu o řidičák, jsem pro firmu neupotřebitelný... Mé okolí si myslí, že jsem furt v lese...
Odpovědět
Profilova fotka
@hynekkoudelka Někdy před 2 měsíci se tu rozproudila diskuse a podnětem byl problém jedné kolegyně - že jim na srubu po 3 letech vykvetly plodnice nějaké dřevokazné houby, zajímalo by to asi více lidí, jak se toto dá řešit. Existují totiž v této zemi firmy, které bez uzardění laikovi nalžou kde co, a jsou schopné tvrdit investorovi, že tvrdá hniloba nevadí, protože dřevo vyschne.
Odpovědět
@vorelmato Hlásim se, vorlíku! Já mám okno skoro pernamentně, že jsem s dovolením takový suterén.... Máme krásné ráno, ale skoro mrzne. A já ještě nemám dřevo na zimu pod střechou, ajajaj! PF
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@hynekkoudelka díky za odpověd a hezký nadcházející týden, všem :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Zdravíčko panáčku A tož aj u nás semo tamo pomrzává, před chvílů sem byl ve dřevárce a normálně bylo v luftě cítit sníh, ráno bude asi samec - bych řekl. A moja kobyla je též bosá, dřevárka zíve prázdnotů - tož pomaličky navážím zbytky z baráku, ale asi budu muset aj do hory zavítať, lebo je teho pomálu. Drž sa
Odpovědět
Profilova fotka
@hynekkoudelka pokud bychom se bavili o trámovkách, tyto většinou napadnou již zpracované dřevo, měl jsem spíš na mysli houby které si lze přivézt z lesa v napadené kulatině. U smrku a jedle se zpravidla jedná o václavku, nebo kořenovník vrstevnatý z červených hnilob, nebo nějakou z hnilob bílých. Většinou se přítomnost projeví zabarvením, nebo pokročilou hnilobou v oddenkové části odkud se dá odstranit odřezáním napadeného dřeva, ale nezřídka je napadení hnilobou na první pohled neodhalitelné a její přítomnost naznačí jen nějaká tvarová anomálie, která je často považována za prvek který na stavbě dobře vypadá. To by ale bylo vážně na přednášku o vadách dřeva. Řekněme že byly dodrženy zásady při výběru kulatiny a přes to se se projeví přítomnost houby ve srubové stěně, jaká to má řešení. Padl tu i názor, že napadenou kládu lze ve stěně vyměnit. U roubenky si to dokážu představit velice obtížně, ale u srubu ?
Odpovědět
Profilova fotka
@hynekkoudelka Díky, uvidíme jestli dnes ještě někdo vyrábí kování bez mikroventilace.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato No myslím, že kování s mikroven. už dnes oknáři považují za samozřejmost, takže hledáš spíše něco extra a to tě jako takové může stát zbytečně peníze navíc :-D :-| Tak ho prostě nepoužívej :-) Já ho měla v současném domě 12 let, ale neveděla jsem to, než mne na to při jedné opravě okenář upozornil. Byla to tehdy novota, tak jsem to neznala a nepoužívala.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím skupinu srubařů. Pomalými krůčky se snad budu stávat jedním z Vás. Máme před koupí hezkého pozemku u lesa a jsme rozhodnuti si pořídit srub pro rekreaci a do budoucna i možná pro bydlení. Snažím se prolouskávat celou diskuzi. Než to vše vstřebám, potřeboval bych takovou základní radu na kterou jsem nenarazil. Existuje nějaký katalog nebo stránky, kde bych mohl načerpat inspiraci jaký srub by se mi vlastně zamlouval? Ne, že by toho na netu bylo málo, ale na stránky, kde by bylo hodně srubů pohromadě jsem nenarazil. Mluvil jsem s pár projektanty, ... no pro ně není nic problém, namalují prý cokoli co si budu přát. Rád bych ale už před tvorbou projektu měl alespoˇn přibližnou představu. Vím jen že by měl být (do 100m2)menší, patrový a trochu víc prosklený. Předem díky za radu.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Tady mají u každého srubu plánek v pdf.: http://www.sitkaloghomes.com/log_home... Tady když rozklikneš vpravo ze seznamu, tak jsou také plánky, ale to je spíše pro inspiraci, nebo jinou než českou cenovou kalkulaci :-D http://www.precisioncraft.com/loghome... Ale některé české firmy měly myslím také připravené typové sruby, ale teď nemůžu najít, kdo to byl, zkus si je projet.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?