Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
Mé milé dámy, obdivuju Vás! My jsme nebrousili nikdy nic, prostě jsme se před pěti a půl rokem nastěhovali a bydlíme. Vždyť srub je přírodní bydlení se vším všudy! Ale nemám nic proti Vaší snaze mít vše krásné a dokonalé. Já dneska celý den makal na zahradě - naposledy posekat všechnu trávu (nová Husquarna, která se už spouští tlačítkem, nemusím tahat za to spouštěcí lanko, což mi moc nevyhovovalo, pravou rukou si plynule regulujete rychlost za jízdy, naplno puštěné vůbec nestačím ani během), sekačku vyčistit (za chodu se do ní pustí zvláštním kohoutem voda), vytahat ze země jiřiny, naplnil jsem kompost, zmizelo 90% listí (a že ho máme!), vyprázdnil jsem zásoby antimechu a hnojiva. Tím končím, tvá Máňa! A teď už jen kýžené jaro! Naplno topíme, mám nový čistič skla krbových kamen, jen kominík přijel k sousedovi s tím, že když už k nám jede z Nymburka, udělá komín i nám, abychom se podělili o jeho cestovné. Jak to dopadlo? Inu česky! Že už na nás nemá čas a že přijede brzy. A už je to snad měsíc! A přestože mi starosta Loučeně a starosta Nymburka (který je zároveň náměstkem krajského hejtmana a ještě navíc ředitelem VAK (Vodovody a kanalizace Nymburk) slíbili, že do podzimu bude u nás skutečně pitná voda, stále není! Teď se držte: Navštívil jsem toho starostu Nymburka a řekl mu, že nebude-li voda do konce roku, vyzývám ho na souboj, budu volit zbraně a fleretem, který jsem v mládí dělal, ho propíchnu! Veřejně! Slíbil, že do 20. 12. 2012 voda bude. Výsledek sem napíšu. H.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Honzíku, to je krásné, vyzvat starotu na souboj!!!! to se mi líbí!!! a také prosím fotku, jak bude napíchnut, zapíchnut, nebot jen propíchnut :)) a nebo, žeby přeci jen voda tekla? Nám přivedli plyn a protože ho nechtěli hned napojit, tak ho nechceme :))) No a k tomu broušení? Kdoví, na jaou zrnitost Vám to pan Bernát nechal vybrousit??? Víte to? :) Nám se to tedy více líbí obroušené do skoro hladka, tak to tak máme :)) a přeji Vám krásnou zimečku :))) kk
Odpovědět
Profilova fotka
Kašenko, my vůbec netušíme, jak je co broušené, a ani to vědět nechceme. Samozřejmě stále dům kontrolujeme, teď naposledy při prasknutí bojleru nateklo do mezistěny (agresivní voda, proto můj boj o novou a dobrou) a přerušilo to čidlo na podlahové topení. Ihned přijel pan Bernat a s odborníkem to spravili. Ale drobnostem a odbornostem nerozumíme. Samozřejmě připojím fotku propíchnutého starosty! Už se těším. Má smůlu, já trénoval fleret pár let! H.
Odpovědět
@stetl Honzo, až ho propíchneš, tak trochu odstup, u nás v kraji se říká, že něco je smrad jako když a/ přetrhnou děkana b/ propíchnou komedianta V tvém případě asi půjde o b/. Tak pevnou ruku! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Jasná věc Honzíku, vůbec se nestarejte o drobnosti a odbornosti,,, kdo chce, pomožme mu tam :) a proto sii tady občas něco "jako"radíme, ale ono to je stejně o pocitu,,, a když se Vám tam dobře bydli, tak není co řešit a my víme, že se Vám tam dobře bydlí :))) A když tedy platí pořekadlo dle Petra, tak ho zapíchněte daleko od Vašeho bydleníčka :))) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@tetraska_ U nás to brousili profíci a měli na to i ty brusky co by měly dosáhnout až do rohu. Ale stejně se tam nedostali. :-p Jelikož jsem perfekcionalista, chtěla jsem, aby to vypadalo hladce až do rohu alespoň na místech hodně viditelných. Takže ty růžky dodělávali stejně jen ručně šmirglem, říkali, že je to tak normální, že se to tak dělá, pokud to tak chceme. Možná to ale potřeba nebylo, zvláště když jsme to pak přetřeli natmavo :-D Ale bez broušení, jen nahrubo po srubařích, jsme to určitě nechtěli nechat. To dřevo bylo takové "chlupaté", nedalo se vůbec pohladit. :-| Ale brousilo se až po mokrých pracích (betonáže, zděné příčky)! Jinak by to prý zase zchlupatělo. Martin možná nesouhlasí, ale u nás to tak fungovalo.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Se svíčičkou místo sluníčka máš pravdu :-) Zrovna mě včera v Ikei jedna svojí vůní uhodila přes nos, tak jsem si ji hned koupila (v balení byly 3 různě velké ks ;-) ) Už se těším jak ji zítra na srubu zapálím a celé si to tam při úklízení provoním :-D :-D Teak přijel z Indonézie, napíši o tom u mne ve fotobloku, nákup našeho nábytku myslím není až tak záživný pro ostatní. ;-) @kanavi a to máš olejíček přímo na teak, nebo nějaký obyč? A vypadá to nějak jinak když to ošetříš? Sluníčko bez tepla na mne také moc nezabírá :-( Kdyby alespoň pořádně hřálo, ale to ono teď už ne. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa tak to se budu těšit na obrázky :),,, a co se týče broušení a následných prací - tak také nesouhlasím, nebot když to vybrousíš a natřeš olejem, tak se nic nezchlupatí :) spíše to pak už nemusíš znova po mokrých pracech nějak upravovat kvuli mechu a kapradí :)))) a také se krásně umývají - klády ubroušené :)) papa, kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Jo jo, to máš pravdu. Ono šlo také o to, že by jsme to museli hned natřít, aby to vodou nezchlupatělo. Ale my jsme to chtěli olejovat později, proto jsme museli mít ty betony raději hotové. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
INDIÁNSKÝ PŘÍBĚH O DVOU VLCÍCH: Jeden večer si vzal starý Indián svého vnuka a vyprávěl mu o boji, který probíhá v nitru každého člověka. Řekl mu: „Synku, v každém z nás probíhá bitva mezi dvěma ‚vlky’. Jeden je špatný. Je to vztek, závist, žárlivost, smutek, sobeckost, hrubost, nenávist, sebelítost, falešnost, namyšlenost a egoismus. Ten druhý je dobrý. Je to radost, pokoj, láska, naděje, vyrovnanost, skromnost, laskavost, empatie, štědrost, věrnost, soucit a důvěra.” Vnuk o tom všem přemýšlel a po chvilce se zeptal: „A který vlk vyhraje?” Starý Indián odpověděl: „Ten, kterého krmíš.”
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha -Přemýšlím, kde jsem to naposledy četla. Nemohla jsi to tady už jednou psát? Jinak vás všechny moc zdravím. K muškátům-já je mám leta, ty klasické, co mají jednoduchý červený a růžový květ snad ani dřevo nezabarví. Letos jsem ovšem dala na 2 okna tmavě fialové a ty teda léto zpříjemňovaly. Ne že by barvily srubovinu-u těhle oken to visí jakoby vedle, ale dole pod nima bylo sezení a než nám došlo, proč od nás chodí lidi a zadku mají flek jak od borůvek :-) Dneska jsem v horní koupelně koukala na ibišek, který celý léto letním venku. Měl v tu chvíli 18 rozkvetklých poupat, a 20 poupat čekalo na svoji chvíli. A není to ibišek obrovský-tak nějak normál. No a kvete mi vánoční kaktus-červený ještě krásně, růžový včera dokvetl...
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ukáááž :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jptn Jsem si říkala, že to tady nemám psát, aniž bych měla fotku :-) ALe já jsem neměla u sebe foťák, jen jsem si to dnes při čištění zubů uvědomila, jak nádherně kvete. Zkusím si dnes po práci vzpomenout a nafotit.
Odpovědět
Hlásím se po delší době. Dokončujem desku,sklep nám dal moc zabrat ]-( .Nakonec se rozmýšlíme dle doporučení mezi firmami Dřevomont a roubenky Maléř. Ale?je lepší mezi trámy dávat pero-drážku nebo izolací,např.konopné lano?
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery my máme pero drážku a je to vyplněné ovčí vlnou
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery PUR pěna a zalištováno
Odpovědět
@sonafa ten olejíček je spec.přímo na teak a po ošetření je to barevně stejný.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery já za sebe bych nikdy nešla do PUR pěny :( all: krásný příští týden pro všechny :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha a proč ne z PUR pěny?
Odpovědět
Profilova fotka
@lubki Protože PUR pěna nemá paměť. Jednou se nabobtná a pak už nepracuje. Na druhou stranu dřevo pracuje. Lehce se smrskává a nebo nabývá na objemu, tak v pěne vznikou trhlinky! A co je ještě důležitější je to, že pěna neumí přijmout vlhkost a následně ji zase vydat. Kdežto ovčí vlna to umí až s 33% svého objemu, aniž by změnila své tepelné vlastnosti. Tož tak asi si to myslím :) (pěna je dobrá do míst, kde by nemělo nikdy zatéct a prostor nebude měnit svuj objem) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Myslím, že nejlepší odpověď nám ukáže čas :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lubki souhlasím :)
Odpovědět
Tak díky za rady,ale stejně nevím :-),ale to konopný lano se mi tam moc nezdá,tak asi ta vlna a zalištovat?
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery dokud to jde tak izolovat a lištovat co nejdéle - nechat větrat
Odpovědět
Jak máte vyřešenou hydroizolaci v koupelně v patře? Tedy vy co máte koupelnu i nahoře ;-) hlavně mě zajímá řešení okraje u dilatační spáry, plocha jako taková asi problém není, tam by stačila hydroizolační stěrka. Nejraději bych tam dal fólii jak na ploché střechy a okraj vytáhl pod sokl nebo lištu, přecejen tam bude vana a děti ve vodě dokážou cokoliv...třeba udělat z koupelny rybník...
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk A jakou budeš mít v té koupelně podlahu? Beton nebo skládanou jako bývá ve srubových podkrovích? My tam máme beton, pod ním podlahovku na polystryrenových deskách a pod ní izolaci. Ta je na okrajích vytažená. A ještě tam máme takové vychytávky, kdyby něco přeci jen vyteklo do podlahy - v podlaze jsou nad folií protaženy husí krky, které končí ve stěně a lze je profouknout např. fenem nebo vysavačem, nebo slouží i k průběžnému vysoušení. teď se nám totiž např. stalo, že praskl sifon ve sprcháči-tak to byl přesně případ, kdy byla voda pod betonem a neměla tam být ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk :) zdravím,,, my budeme mít horní koupelnu, ale jen se sprchovým koutem a už nemám dětičky, které by dělaly rybník v patře, tak jsme se domluvili, že tam pujde dřevo s mnohanásobným nátěrem lodním lakem. Spoje se svislými stěnami zatáhnem silikonem a uvidíme :) Nemáme v podlaze žádnou tepelnou ani kročejovou nasákavou izolaci, máme tam pouze centimetrový mirelon :) tož tak asi z našich kopců :) kk
Odpovědět
@sonafa lehkou, vršek je OSB záklop. Co je to za tu na okrajích vytaženou izolaci? @kasha skoro bych řekl, že sprcháč může být ještě záludnější (když by protékal spárami), jinak místo silikonu se zkus podívat na Sikaflex. Ukazoval mi to borec v kšeftu s dlažbou jako nejjednodušší variantu zatěsnění. Proti silikonu to má mít výrazně vyšší přilnavost - silikon sice zůstane trvale pružný, ale většinou se někde urve. Tímto měl slepený kousky dřeva a dlažby a urvat od sebe se mi to nepodařilo, ikdyž mě lákal, že když to urvu, dá mi tubu zadarmo;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk :)) chichi, jenže já to musím mít pružné, protože kdyř toto nejde urvat, tak by mi třeba praskla dlažba, ale moc děkuji za info,,, sprcháč - budeme si dělat sami, nemám strach - hydrostěrky a pořádné flexolepidlo a jeto :) možná marocký štuk, ale to není na pořadu dne :) kk
Odpovědět
@kasha ono to nejde urvat, ale je to pružné, možná i víc než silikon.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?