Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@vega280 nakoukla jsem k nim a tedy jsou pro mně neseriozní, když píší že je to srub a vypadá to jako dřevostavba. Z letmého pohledu stavějí sendvičové stavby. Asi jsem nepomohla, pouze muj letmý postřeh :)
Odpovědět
@vega280 Jsou to dřevostavby s průmyslově vyráběných profilů (i lepených). S klasickým puristickým srubem z odkorněných klád to nemá zas tak moc společného. Jak píše Kasha, sendvičový plášť..http://www.woodlife.cz/konstrukce Reklama snese všechno. V tomto případě i název srub. Ale domky to nejsou nehezké.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak pod sněhem určitě ne. Protože pro některé uklízecí firmy je v zimě velký job smetat sníh z panelů, neboť solárníci příchází o zisky. Kdyby panely fungovaly pod sněhem, okamžitě by sníh roztál a spadl, neb když pracují zahřívají se :-D Ale pod větší neprůhlednou vrstvou sněhu si ani nemrknou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa NO vidíš a jsou lidi, kteří mi tvrdí, že je to jinak :))) VSEM :( Jsem smutná že je zatím menšina těch, kteří by si zasloužili lepšího prezidenta, než bude. Ale hlavně, že už pofičí ten co tam je ted, nebot to co řekl dnes, to nemá obdoby!!!!!!!
Odpovědět
@kasha Karin, ten stále ještě současný prezident má toho nejadekvátnějšího nástupce (vztaženo k němu samému) jakého šlo vůbec najít! Jak si krásně notují, taková souhra, jeden by brečel dojetím.... Neboj, za 5 let budou kandidovat oba (poučili se v Rusku, jak to jde hezky střídat...) a pak si národ konečně zvolí ZMĚNU !!!!!! po které tak prahne ..... hahaha... Je mi blivno .... zase se budu stydět kdykoliv ho uvidím ... Že já včera v tom Německu nezůstal .... Omlouvám se všem s opačným názorem. PF
Odpovědět
Profilova fotka
to all http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/15... T
Odpovědět
@kasha @petrfrenk sdílím naprosto stejný názor... nemá cenu něco více dodávat... a tak dnes jdeme zapít žal do hospody... tam bude asi veselo,nebo spíš smutno :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Peťo, velmi dobrý postřeh. Jojo. Máme to tady. Je mi smutno, ze takova závist v Česku a na Moravě a Slezsku stále sedí!!! :(((( Karel to moc hezky, s noblesou uzavřel. Uvidíme se v lepších časech !!! Tož tak jdeme budovat naše hnízda a ja osobně prosim na politiku a až za 5 let. ;)) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson no, tak to je moc hezke pohlazeni!!! Díky!!!
Odpovědět
Chjo. I tady. Neustále mne fascinuje, jak i chytří a vzdělaní lidé dokáží podlehnout mediokratické masáží a nechají si vnutit pocit, že teď už opravdu nastal ten konec světa. :-) Proboha, koho ve světě zajímá, kdo je český prezident. Karty k hýbání politikou jsou rozdány úplně někde jinde. Kdo si tady z nás hned vzpomene jak se jmenuje rakouský, německý, polský, maďarský a možná i slovenský prezident. Ten současný se proslavil jen zvýšenou mírou eurofobie (a ne že bych mu v lecčemž nedával za pravdu.) Výběr kandidátů byl jen zrcadlem nastaveným naší společnosti. A média a "osobnosti" všem na začátku vnucovala "želé" Fischera jako toho jediného správného. Nepovedlo se. Ne že bych byl nějak z MZ s tím jeho Bambergem, spálenou zemí, "všichni do tepláků", Šloufem, kdovíjak nadšený. Ovšem když si odmyslím tu brutální mediální masáž a nafouknutou bublinu, v čem by měl být údajný pravicový protikandidát lepší ? Kde proboha všichni sebrali to nadšení , že s ním teď zavane čerstvý vítr a bude už jen lépe v lepších časech? Stačí se jen podívat jak hlasoval např. pro nás zajímavém případě energetických štítků. A to nemluvím o jeho angažovanosti ve Straně zelených a jejich pr...ech s fotovoltaikou a biopalivy, podpoře ACTA,uznání Kosova, církevních restitucích kde jde především o prachy do spřátelených kapes, nesmyslné zvýšení daní na paliva.. Stačí se podívat jak hlasoval např. k novele zákona o DPH, kterou předložil jeho partajní kolega - nejlepší ekonom mezi chemiky. (Pro zajímavost, stát už není schopen vybírat DPH, takže firma A zaplatí firmě B fakturu, firma B z ní neodvede státu DPH, stát tedy bude znovu vymáhat DPH po firmě A, protože si měla ohlídat její platební morálku .. to nemá obdobu nikde ve světě, prosím) a to nemluví o jeho až nekritickém eurounijňanství. Prezident má jen pár významných pravomocí. např. jmenovat radu ČNB. A to bude mít význam pro přijetí Eura a tedy zapojení se do celoevropského pr...ru jménem EMS. Nejsem nadšený, ale v tomto případě má "levicový" MZ zřejmě pravicovější názory, než údajně pravicový KS. Média v nás ale vzbudila pocit, že můžeme volit starým, zapšklým a novým, čistým, charakterním. Dle mého soudu nesmysl. Měli jsme jen na výběr mezi horším a špatným.Mezi tím, jestli volit v pátek nebo v sobotu. A už mlčím a slibuji že už to nikdy neudělám.
Odpovědět
@petzold jojo, chápu ... Ale z principu mi vadí, že si republiku budou 20 nebo více let půjčovat 2 rodinky (velmi povedené), které tu a tam budou předstírat rivalitu, a jinak se sejdou za rohem a domluví, kdo kdy bude prezident a kdo kdy předseda parlamentu, vlády... A především ta nebetyčná drzost, s jakou to dělají a už ani nic nepřestírají (nebo předstírají, že pro naše dobro... ). Neuvěřitelné. Oni zavádí mantinely moci - proti tomu jsou jednotlivé kroky dnešní vlády, byť často ohavné, pouhé ohavnosti na cestě - ale tu cestu lajnují ti dva - jeden "odcházející" a jeden (neustále...) odcházející. Je to mafie nejvyššího řádu - proti ní je Kalousek s se Schw., Sobotka se Škromachem, Filip s .... jenom 2., 3. liga. Ani jeden z nich není levicový nebo pravicový - jsou (když se to hodí...) - pro-evropští, protievropští (i tyhle role už si určili!). nacionalističtí, umírnění, šovinističtí, ano, poslední dobou i fašističtí. Tradice, hodnoty, češství!!!! nic než národ!!! ach jo.... To ještě uvidíme, až teď VK založí svou stranu .... Mohla by se jmenovat Prapor! (Vlajka už tu totiž byla....). končím. Od zítra dlouho nebudu číst noviny a dívat se na zprávy ... nemůžu .... také nikdy více ....
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý večer Volby dopadly jak dopadly, raděj nepouštím tv, ať nevidím křivohlavého násosku. můj prezident to fakt není, @petrfrenk souhlasím Ještě jsem se chtěla zeptat, co jste dělali s pilinama, hoblinama, které zbyly z opracování dřeva? na naší roubence se teď dělají stropy, tak už máme pěknou hromadu pilin a nevíme kam s nima.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@moonnca :)) a budete mít kamna? piliny do papírových pytliků a topíme a nebo na kompost,,, také jsme toho měli mraky, kdosi si část odvezl a dal na louku,,, je to biomasa, patří to zpět zemi :) tak se toho vubec neboj :) @petrfrenk :-D VK a Prapor, to je trefa :-D a to se dokonce hádají 18ti letí, kteří sdílejí pocity v rodinách a ti druzí je napadají,,, to je legrace, žejo,,, co si o nás asi ti marťani a plejáďané a jiní myslí ?.DDDDDDD dobru nocku všetkým milým zdejším :-D
Odpovědět
@moonnca my jsme veškerý odpad ze dřeva dali našim sousedům, kteří si to odvezli a asi s tím zatopili. Zkuste se zeptat, naši sousedi byli rádi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Marťani a Plejáďané pravděpodobně chápou zvýšený páteční a sobotní pohyb na našem obydleném území, možnost se vyjádřit s vidinou zásahu do svých osudů... (stejně jako když před lety dostali indiáni v americe přidělené své rezervace a následně se dozvěděli, že žijí v demokratické společnosti) No - zvolil si národ svůj vzorek a postaví panáka na Hrad, jistě se nebude divit, že spousta slibů nebude splněna, ale za to zdůvodněna arogantně a sprostě - jako debilům, kteří furt něco chtějí, nic nechápou bo nedosahují IQ jeho blahorodí. Podle výsledku tady většina takových je. Národe zvolil jsi a teď drž hubu a krok - 5 let nikoho nebudeš zajímat až... @moonnca velkými zbytky topíme včil doma a pilinama a drobným bordelem na domečku, zatím je toho dost... Držte se a klídek
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Marťosku - už zase - lépe bych to nenapsala :))) Hezky písmenkuješ a plně se ztotožňuji. Však to dnes napsali, že ho volili vesničané a méně vzdělaní lidé no a samozřejmě levice i bohatší :-D,,, JDU na metodu RUŠ a politiku nechám těm, kdo na to má žaludek :-D mějte se všichni kouzelně a dnes paní říkala,,, ráno vstát a kouknout na sebe do zrcadla a usmát se od ucha k uchu, nebot když se směje pár buněk na ksichtě, je to nakažlivé a budou se smát všechny buňky v těle :)) x-) kk
Odpovědět
:-) Tak jsem mrkla na podrobné výsledky voleb a v naší současné osadě vyhrál Karel se 63% a v osadě,kde jsem žila předtím tak tam to bylo něco přes 60%. Jsem šťastná a pyšná, že mám kolem sebe takový sousedy :-D ... a koukám,že venku prší... to bude ledovka :-p
Odpovědět
@kanavi u nás doteť sněžilo, ale jsou skoro +3°C - docela humus. Ráno se na sebe vždycky usměju .... a až za chvíli mi dojde kdo to vlastně byl....
Odpovědět
Profilova fotka
noa u nás vyšel plátek,,, a já nevím, zda se mám do té mé vysněné vesničky stěhovat... :( stydím se to tady napsat,,, fakt,,, 73% MZ, to se mi snad jen zdá :(((( ach jo!! :) nesmím se tam s nikým zaplést do řeči na téma prezident ?:-D :)
Odpovědět
Profilova fotka
také bych podpořila Martinův názor, ovšem myslím, že ten názor je platný obecně, bez ohledu na to, kdo byl zvolen. Překvapuje mě ta obrovská agresivita příznivců jedné ze stran. Říkáváme, že doba, kdy správný byl jeden jediný názor a "kdo nejde s nami, jde proti nám", že je již za námi. Že člověk mající jiný názor a jiné priority dnes již není nepřítelem. Možná to není úplně tak.
Odpovědět
... a něco pro zasmání, aby jsme tu politiku trochu odlehčili :-D
Odpovědět
Profilova fotka
A něco pro zasmání, abychom tu politiku pochopili...
Odpovědět
Profilova fotka
do práce, do práce :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Zdarec všichni, vím - už jste to tu všichni psali, ale nechce se mi to hledat. Čím jste natírali vnitřek, je toho nějak moc na výběr. Zatím vyhrává vosk od Livosu, ale mám trochu problém věřit vodouředitelným nátěrům na dřevo... Neptejte se mě proč - je to o pocitu.
Odpovědět
@vorelmato ahoj, vnitřek(srubovinu) jsme natírali Kreidezeitem -základní olej a na to vosk. schody, strop (prkna) a koupelnu - tvrdý podlahový olej zdravím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
.. my máme natřeno taky od kreidez-tvrdým podlahovým olejem... u dřezu a v koupelně ještě navíc ošetřeno carnabovou voskovou emulzí, rovněž od kreidez, to lze opakovaně kdykoliv, nebo přidat do vody , kdo má dřevěnou podlahu , na vytírání... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato jsem zapomněla označit ;-)
Odpovědět
@petzold A myslíš že to neškodí?Nebo to se zdravím domem už nemá co dělat?Rozhodně nechci plísně. Mě by nevadila moderní úprava,hlavně aby se tam pěkně dýchalo nesrážela vlhkost, neutíkalo teplo. Takový velký obyvák s prosklenou stěnou, krbem třeba i pecí a vysokým stropem, aby jsme se tam všichni pohodlně vešli. My jsme s třema dětma rádi spolu. To je náš sen o to stále prosím. Samoždřejmě se nechci unáhlit. Bude to na furt. 8-) Snad :-)
Odpovědět
Profilova fotka
to vega Držím palce. My máme v obýváku vysoký strop, nezavřenou galerii a velká krbová kamna, je to fantastické. Jako vždy a u všech - kfykoliv se můžete zastavit, abyste se případně inspirovali.
Odpovědět
@stetl děkuji :-) moc si toho vážím.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?