Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@petrfrenk ...který napsal pro Kryla, když se po 89 vrátil z emigrace
Odpovědět
@trn2005 to s tím podpojištěním jsem už slyšel víckrát, nicméně ještě nikdo mi to nebyl sto nějak logicky zdůvodnit. Dokážu pochopit, že někomu může vadit přepojištění, kdy v případě škody dojde de facto k obohacení, event. v některých případech může být i podezření z pojistného podvodu, ale krácení plnění při podpojištění? Proč?
Odpovědět
@vorelmato ... a kolik m2 potřebuje na peci chytrý Honza....? @pavelk vida, to jsem nevěděl! @terirez no podle mě dokud nevíš jak topit, jsou všechny malůvky vcelku "mistrovská dílka", jak říká kolega Šmoula malíř, ale dosti teoretická. Jinak v dřevěném domečku u Košína se můžeš ohlásit a zaklepat tam, když řekneš že tě posílá Petr ze Šumavy budou vědět, teď jsem mluvil s panem domácím.... Dneska ráno u nás -11°C, jaro jak z praku ...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato To, co jsem si načrtla teď naposledy: přízemí: obytná kuchyně 31,6 m2, ve které jsou zatočené schody (do L), ty z toho zabírají ještě cca 2m2, koupelna 6m2, ložnice 10,2m2, předsíň 6,6m2, šatna 3m2, wc 2,4m2, spíž 3,3m2, chodba 4,5m2. V patře pracovna 6m2, pokoj 12,4m2, pokoj 12,2m2, koupelna s wc 5,1 m2. Zbytek chodbička a galerie nad obývák... Je to poprvé, co jsem si to zkusila načrtnout s tou galerií nebo jak se tomu říká, že z té obytné kuchyně je vidět až nahoru... Samozřejmě v tom nejsou započítané tloušťky zdí atd... Má to sloužit pro 4 lidi (hmm, třeba časem i pět :-N ) Já už těch různých návrhů mám nakresleno tolik, že by to byla pěkná řádka projektů, některé mám dokonce nakreslené v počítači včetně té tloušťky zdí, přesných velikostí oken, dveří, s osazenými radiátory, akorát zásuvky chybí :-D :-D tenhle návrh je udělaný jako asi nejmenší možný pro ještě pohodlné bydlení 4 lidí. Zároveň chci, aby byl plně obyvatelný i bez nutnosti použít vršek - to až se jako 80ti letí důchodci nebudeme schopní škrábat do schodů :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk však já vím, dyť říkám, že si maluju zatím jen sen :-( až to bude naostro, to teprve bude tóčo.. ale zase si říkám, že aspoň budu mít už představu co chci, nechci... moc díky za vyřízení, domluvím se s manželem, abychom se tam podívali oba, už se těším!! U nás ráno -9, ale pocitová -15, brr, to je fakt jaro!
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Peťo, netuším, pár ne zrovna hloupých Jeníků znám a ani jeden na peci neleží, ale za to znám jednoho Evžena a jeho pec má 2x3m a nahoře můžou válet 2 lidi. Takže zadání slovní úlohy bychom měli 8-) @terirez Hm, pěkně to máš rozmyšlené
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Přepojistit si asi klidně můžeš, platíš víc, tak jaképak obohocování. Ale podpojištění silně vadí majitelům nemovitosti. Když např. několik let platíš s myšlenkou, že je vše ok, pak ti vyhoří dům a pojiš´továk řekne, žes to měl podpojištěné a že dostaneš tedy třeba jen čtvrtinu ceny, než jsi počítal, tak to myslím tomu majiteli sakramensky vadí. Totéž banky, když to bude podpojištěné, nedostanou při problému zpět celý dluh, tak trošku nechápu, proč myslíš že krácení plnění při podpojištění není problém. Je, a dost velký. Není jen v případě, že jsi mluvčím pojišťovny, pro tu je to samozřejmě ok. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson bohužel nedá,protože policajti i správa a údržba silnic trvají na kompletní komunikaci ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa k nám vede cesta úzkým úvozem a proto bude mít na šířku jen 3,5m a budou tam dva vyhýbací zálivy, který budou už zasahovat do našich pozemků, takže těžko budou pokládat kabel na soukromý pozemky, uvidím co mi odepíšou :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tak nějak si to představuju, že to bude vypadat, ale pokud by to mělo být do právě hotové cesty, berou mě čerti ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato to je asi tak. U nás nikdy územní plán nebyl a když jsem kupoval pozemek v roce 1998, obec výstavbu schválila. pak se změnil stavební zákon a územní plán se stal povinný a já čekám už 7let a pořád se něco sere. (Naposled to krachlo, proto že Krajský soud zrušil Jihomoravskému kraji Zásady územního rozvoje pro páteřní komunikace a kdy si Kraj schválí nové, je ve hvězdách a je to moc vysoká politika ;-( ) . Pozemek tam zahrnutý je jako stavební a protože územní plán pořád není, tak se to snažíme obejít rozšířením zastavěného území a tam se vyskytla ona komplikace s cestou a elektřinou. Takže ve finále ten pozemek určitě bude jednou stavební, ale fakt mě nebavilo čekat další roky, tak jsem do toho hrábl krapet dřív :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit tak ono bylo v tý smlouvě, že to musej úvést do původního stavu....tak bys na to musel dohlédnout... u nás bylo vtipný to, že pro naše sousedy tohle byla jediná příjezdovka :-( .. nastěstí to měli asi za dva dny hotový....a bylo sucho tak jezdili po louce... ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@pekbit Hm, prekérka, o to víc si budu vážit toho co mám. Držím palec 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit Myslím, že cesta k nám nemá šíři ani 3m, a právě proto vedou kabely vedle, samozřejmě po soukromých pozemcích. Dělají to tak běžně, dají na ty pozemky věcné břemeno kabelu. Hned vedle silnice to bývá zvykem.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechno po víkendu - my pracovali, Vy jste tady hodně psali :) až jsem se tady do toho zamotala :) Nám právě ted dávali okolo cesty plyn s vodou a v cestě kanalizaci. Elektro k našemu vede na sloupech-to jsme si totiž táhli sami :) Jinak zastavěná plocha by skutečně u žádného normálního úředníka neměla co dělat s přesahem střechy! Leda že by byl 3metrový a končil sloupama, to je jasné :) Dostala jsem štípačku dřeva a je to hezká věcička, jen po přečtení bezpečnosti práce, bych s tím raději nedělala :))) Krásný den všem,u nás konečně teploty klesly :) pouze mínus 3 kk
Odpovědět
@kasha neboj, štípačka je ještě v pohodě, cirkula je horší (mohl by vyprávět můj švára bez 2 prstů ....). Ale nauč se štípačkou dělat, taky to chce grify nouhau ... já tu svoji 1. skoro oddělal, ale je to zlatá věc. Jinak u nás -9°C a chumelí jak v lednu .... ach jo ... PF
Odpovědět
@pekbit ČEZ a jím podobní poskytovatelé vždy logicky hledají cestu spíše mimo komunikaci a je jedno jestli po soukromých poszemcích nebo obecních. Přesně jak psala sonafa, podepíše se smlouva o věcném břemeni a není co řešit - hlavně je to nejrychlejší a nejlevnější varianta - než překop cesty popř. protlak pod ní apod. U nás obec oslovila ČEZ a ten měl požadavek min. myslím 5 vlastníků okolních pozemků (budoucích odběratelů), kteří podepíši smlouvu a zaplatí 50% ceny za rezervovaný příkon - a následně instalovali nové trafo a provedli všem přípojky v zemi vedle komunikace na své náklady a ani neřešili délku. přepojištění jinak není problém, protože platíš vyšší pojistku a jak už jsem psal, při nastalé události stejně přijde likvidátor pojišťovny (odhadce) a jaksi prověří tebou vyčíslenou škodu - neboj nic se neobohatíš :-) protože oni si velmi dobře umějí spočítat, že jsi sice platil pojistku na 7mil., ale shořel ti dům v hodnotě 5mil. a o ty dva mega tě oni neobohatí o to se bát nemusíš ;-) . Naopak podpojištění je problém a to zejména pro tebe. Bance té to je jedno - ta chce min. pojistit na výši úvěru nebo výši jejich odhadu (což je cena za kterou by to asi prodali, kdyby jsi přestal platit) a víc neřeší - bez toho ti ani nepůjčí. A je-li to nižší hodnota než ta skutečná (což je vždy) tak je to logicky podpojištěné a pojišťovna ti dá míň než vůbec dlužíš bance - ale té to budeš muset zaplatit tak či tak a nebo míň než za kolik to obnovíš (priorita banky a konec konců i tvá). A z čeho když ne z pojistky, jejíž výše byla tvojí volbou? - to je všem jedno. Takže podpojištění je problém hlavně tvůj a pro pojišťovnu to je při likvidaci jen možný způsob úspory.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Cirkulárky se bojím moc,,, a ještě více řetězovky!! :) Nakonec jsem se odvážila na řezačku dlažby, ale stejně přivírám oči a sleduji co kde vyletí,,, nevěřím jim, těm strojům, ale fakt je ten, že pomáhají velmi :),,, no a na ty grify nouhau jsem zvědavá,,, :) CHUMELI? to je drsné!!! Tož tak všem přeji hezký den a snad už bez chumelenic :)) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tady taky chumelíííííí :-( :-| ]-( :-S ;-( 8-( :-. =-) |-|
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn JEJDA,,, vloni prý bylo o tomto čase PLUS 21... chápete? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ano to bylo, to si pamatuju, že bylo hezky.. tady padá a padá
Odpovědět
:-p Tak ještě se tady vyskytuje někdo, komu se líbí zima? Nemáte jí už letos dost? :-p Vloni už byla půlka skalky rozkvetlá a dnes mi málem umrznul obličej při ranní procházce z pejskem. Tak se jdu s kámoškou rozehřát do sauny :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi :) ivuško je to tak, jak to má být :) nemáme myslím možnost to měnit,,, prý někde nad skandinávií trčí tlaková níž, nebo výš a z jihu ji chce převálcovat tak druhé a nejde ji to a tak my jsme právě v zoně, kde se to bije :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Uznávám, že už toho začínám mít dost i já, sněhomilec ]-( V noci -7, chumelí a fičí, že tam ani pes nechce být. Zrovna letos potřebuji co nejdříve začít spravovat dvě zahrady po zimním řádění našeho 45kilového štěňátka, a ono je to pořád mokré, rozčvachtané...., no hrůza :-p @trn2005 Tak to bylo jako u nás, také se našlo cca 7 parcel, které chtěly připojit, a eOn táhne dráty 2 km, ať to stojí co to stojí. Akorát těch majitelů pozemků bylo mnohem více (většina jde přes pole), takže to ukrutně dlouho projektant vyřizoval-skoro 4 roky. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn jojo, původní stav, zlatý voči, který to viděly :-D vždycky, jak řízneš do plochy a pak to zaplátuješ je to špatný a když do toho mám sypat vlastní prachy, tak se do toho fakt nechce ]-( @vorelmato díky ;-) @sonafa jo to máš pravdu, ale je to na dlouhý lokte, já potřebuju, aby to odsejpalo. A šířka 3m je docela málo, se mnou se o tom vůbec nechtěli bavit, pod 3,5m nejel vlak :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@trn2005 máte aktivní obec, tady si musím všechno oběhat a zaplati sám a pak to obci slavnostně zadarmo předám :-D
Odpovědět
@sonafa @trn2005 neřeším situaci, kdy je pojištění spojené s ručením na hypotéku, a proto logicky jeho výše banku zajímá... Jde mi o situaci, kdy majitel má nemovitost nějak pojištěnou a jak píše trn2005: "Za druhé - pojistím-li dům v hodnotě 5 mil. na hodnotu 2,5 mil. tak je tzv. podpojištěn a v případě totální škody pojišťovna vyplatí ne 2,5 mil. ale pouze polovinu tedy 1,25 mil." - tomuto nerozumím. Proč pojišťovat dům na nižší hodnotu nebo nepojišťovat vůbec neřeším, to je každého věc...a důvěra v to, že se v případě škody pojišťovna z plnění nevykroutí. Já se sice u přepojištění obohacení nebojím, ale dovedu si dost dobře představit znalecký posudek na cenu domu když ne dvojnásobnou, tak o polovinu vyšší a následný soud s pojišťovnou..."normálního" člověka se toto sice netýká, ale takových vykuků a pojistných podvodů už bylo...
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Tak nějak pořád nevím, o co ti vlastně jde? :-| Ty jsi na této stránce nahoře napsal otázku ..... proč? , tak jsem se snažila vysvětlit proč asi.... a teď tvrdíš, že tě to vlastně nezajímá :-D :-D :-S
Odpovědět
@sonafa otázku jsem napsal, ale nikdo (hlavně trn2005) mi na ni neodpověděl...já chtěl vysvětlit to, co napsal asi 2 stránky zpět a co jsem opsal do minulého příspěvku.
Odpovědět
@pavelk popravdě stejně jako @sonafa asi nerozumím co je na tom nejasného? má-li nemovitost 100% hodnotu a dojde k totální škodě, pak byla-li nemovitost pojištěna pouze na výši 50% hodnoty - likvidátor uplatní termín podpojištění a ty dostaneš ve skutečnosti 25% (přesně o tolik méně o kolik bylo podpojištěno) - je to sprostý skrytý fígl pojišťovny, nic víc, nic míň a je to jednoduché - jen je potřeba na to myslet a počítat s tím v případě, že nemovitost pojišťuji na nižší pojistnou částku než je skutečná např. abych ušetřil na pojistce ;-) .
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?