Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@iil my jsme také z těch nenáročných, co šlo děláme sami... podkroví doděláváme postupně až při bydlení... a i tak ti můžu, říct, že to teda lítá :-D
Odpovědět
@iil @jptn .. také jsem nenáročný - pokud mi je někdo poskytne, prostavím 2,3,4 miliony, je mi to opravdu jedno ...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk jojo taky bych to zvládla :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@iil a za kolik si tak představuješ hrubou stavbu a co podle tebe obsahuje? slušná cena za hrubou - dřevo, sroubení, doprava, sestavení, krovy, záklop stropu nesámkama, konstrukce štítů a záklop štítů, výřez oken a dveří za 800tis je, si myslim, slušné. Podle toho co tu bylo řečeno, by jako hotový barák se vším všudy měl vyjít na něco jako 2mega? Tak to jsme asi něco dělali blbě ;-), co šlo bylo vlastní silou a taky se slevama, ale tuhle částku jsme potkali, když proběhla kolem a je to celkem dávno. Když to budete dělat dodavatelsky, počítej spíš 3x a víc - práce je hodně drahá (hlavně se většinou prodraží nutnost kontroly řemeslníků). Nechci strašit, ale ten rozpočet bych rád viděl...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Ty seš jasnnovidec :-D
Odpovědět
@vorelmato no právě, že mi to přijde taky blbost, ale jedna paní někde na začátku diskuze psala, že slušná firma by měla udělat na klíč srub za 1násobek hrubé stavby, což je zhruba tak, jak píšeš ty. Jsem realista a ne snílek, proto vím, že je to blbost a ptám se, jak to koho vyšlo. Já počítám s tím, že nás to bude stát min. 2,5 mil. A jsem ženská zvědavá, tak mě zajímá, jak na tom jsou ostatní ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil právě dokončujeme II. etapu a prachy mizí, jako kdybych je házel do černé díry. Částky jsou menší, než když jsem platil hrubou, ale je jich strašně moc a dá se v tom utopit asi obrovská suma. A jak říkal Vorlík, když si většinu necháš dělat od firem, je to drahý. Počítej fakt minimálně 1,5x hrubou :-(
Odpovědět
@pekbit my jsme jen částečně zrekonstruovali byt a padlo na to 300 tis., takže mám představu, kolik co stojí: Přesně jak říkáš, je toho hodně po menších částech. Ale moc dík za názor a tvoji zkušenost ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil do 2,5mil se asi vejdete, ale ne dodavatelsky, nebo možná ano, ale nebude to bůhví co. To asi záleží vážně na Vaší představě. Budete chtít stavbu na klíč zajištěnou přímo od srubařské firmy, nebo si chcete shánět jednotlivé dodavatele sami? Ptám se jen, jestli počítáte s tím, že řemeslníkům je třeba vysvětlit některá specifika tohoto druhu stavby a dost často to nepochopí, dokud to v reálu nevidí. Pravda, měl by to zajistit stavební dozor, ale ten by o tom měl taky vědět (moc jich není). Všechno by měla pomoct sehnat srubařská firma.
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Také dodatečně vítám. :-) Vím, že nic nevím...sem dojde většina těch, kteří začnou řešit topení na srubu. :-D Ale neztrácej se, to bude ok. Nejdřív si ujasni, co by jste chtěli pro sebe-pro radost-krb, kamna, kachláče...něco z toho by určitě ve srubu být mělo. A pak jak jste hodně pracovití a jak dlouho vám to vydrží - to je o dřevě a práci ve stáří. ;-) Dřevem lze topit levněji, ale pracněji. A shrnutě myslím že platí, že čím více investujete do topení na začátku - výměníky, aku nádrže, soláry, tepelné čerpadlo, kondenzační kotel atd., ...tím méně budete pak v budoucnosti platit za topení. Pokud to v základu uděláte jednoduše a levně, budete silně závislí na rozmarech dodavatelů elektřiny a plynu. Vyberte si variantu a do té se pak zakousni a získávej informace, tady i jinde. Pokud máte v dosahu plyn, asi by byla škoda ho nevyužít, třeba jen jako záložní. My máme srub spíše střední až velký, nechtěli jsme u kuláčů koukat na radiátory, takže v přízemí máme podlahovky, fan-coily a žebříky v koupelnách, v podkroví radiátory - hlavně jsme chtěli vše na rozvod vody, aby se dal v budoucnu vyměnit jen zdroj (kotel-el./plyn/dřevo...) A k tomu krb, ale bez výměníku - přeci jen aby byla nějaká 100%ní nezávislost na elektřině. Můj poznatek-nějaké drobné sálavé teplo ve dřevostavbě to chce. Když ráno ve srubu vstanu a nic nehřeje, mám pocit chladna i když je tam 22st., stačí když alespoň trošku hřeje podlaha v kuchyni a hned je to lepší pocit. Ale já jsem hrozný zmzlík! možná mi to ostatní budou vyvracet :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Fšem: úplně jsem zapomněla všem popřát krásný nastávající rok, užívejte si klidu a pohody uprostřed vůně dřeva, ať už v hrubém nebo hotovém stavu :-)
Odpovědět
Ahoj, přeji všem v novém roce mnoho zdraví , štěstí a mnoho zdárných úspěchů se stavbou domečků. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@vorelmato ahoj a moc díky na názor. Necháme si postavit pouze hrubou stavbu, dodělávky budou dodavatelsky, nebo spíš po známých. Zhotovitel srubu nabízí bezplatně rady při dodělávkách a bydlí od nás 30km, což by neměl být problém na různé porady ;-)
Odpovědět
@sonafa ahoj a díky, s krbem ve srubu určitě počítáme, to je snad i povinnost :-D a práce nám ( teda manželovi ) vůbec nevadí. Manžel moc rád dělá se dřevem, takže v tom by neměl být problém. Hlavně spíš řešíme, jaké to záložní teplo. Chtěla bych určitě podlahové topení, v tom mám jasno, ale nevím, jestli elektriku, plyn (ten máme 5m od baráku ),.......na tepelná čerpadla nebo soláry určitě nebudeme mít hned v začátku peníze :-( , no nevím, přemýšlím a přemýšlím....
Odpovědět
@iil podle mne hrubá stavba x jemná stavba 1 x 2 ... Je to hloupé, ale vidím to spíše tak - ovšem zde už počítám i dláždění dvora, chodníčky, evtl. garáže, zemní práce a garnyže do podkroví ... PF
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Jestli to bude podlahové topení více než do koupelny, tak bych určitě dělala vodní trubky než elektriku. Tady vždy můžeš vyměnit zdroj tepla, napojit ohřev na krb, kamna, kotel na cokoliv.... Jakmile dáš pod podlahu kabely, už je to navždy jen el., - to bych dala jen jako šolíchání do té koupekny, ale ne na vytápění objektu. A navíc jestli máte plyn u domu, elektřinou pro vytápění bych se vůbec nezabývala. Buď něco to jiného, nebo plyn. Vyjde to mnohem levněji a hlavně to TOPÍ! Mám zkušenosti s předěláváním dvou domů z el. kotle na plyn a je to úplně o něčem jiném. El. má omezený příkon (kabely jsou kabely :-p ) a při velkých mrazech byly problémy s vytopením celého domu. Jinak u nás HS x celá stavba spíše 1:3, ale to už je fakt hotovo. Kdybych k tomu přidala ještě terasu, venkovní úpravy a ing. sítě tak asi nestačí ani 1:4... :-D :-p :-p
Odpovědět
Profilova fotka
:)) ale se to tady krásne rozkecalo :))) mz jsme měli uzasny pocit a stejne nas asi trochu natahli,,, i kdyz,,, jsme hrube přes dvounásobek hrube a to si skoro vsechno delame SAMI,,, jen střechu a omítky nám dělala firma,,, nevěřím ani náhodou žye je to dvounásobek dodavatelsky :))) máme to sice větši a se sklepem, ale poměr je poměr :)) JO a plyn máme 6metru od baraku a nechceme je ani vidět, stejně se i u plynu bez elektro neobejdeš, kdo by honil vodu v trubkách,,, a chteji stale nejake poplatky i kdyz od nich nic neberes,,, jsou to všechno llumpi :)) nejlepsi je dřevíčko, to nezklame :)
Odpovědět
@kasha souhlasím, že nejlepší je dřevo, však my i teď v bytě topíme v krbových kamnech a plyn pouštíme minimálně. Proto počítáme i ve srubu s krbem, ale chceme mít v záloze pro případ nouze i jiné topení ;-) . Jen tak mimochodem, klobouk dolů před tvými znalostmi, dočetla jsem se, že jsi stavař...obdivuji tě, pro mě je tohle španělská vesnice :-D
Odpovědět
@sonafa co se týká topení...díky za názor a co se týká ceny.....víc potěšit mě už nemohlas :-( ;-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@iil My měli hrubou od srubařu právě za těch 800.000 Kč. Psala jsem si téměř každou korunu, co se při stavbě uvalila. Jen "papírování a bumášky" na začátku vyšly na 50.000. Cenu pozemku psát nebudu-to bych zbytečně dráždila ;-) Pak vybudování elektro přípojky, studny, čovky...No a vybavení, takže já tam mám v celkovém součtu i linku, sprcháč, vanu. Konečný součet je 2,5 mil. Někde se něco povedlo uhlídat, sehnat , udělat se slevou, někde nám něco ulítlo a bylo to zbytečně drahé. ALe v tu chvíli to jsme tak viděli, bylo to třeba rychle nutně pořídit, nebo jsme nevěděli jinou eventualitu. Suterén stavěl zedník, manžel a jeden pomocník. Pak už veškerou dlažbu, nebo třeba zateplení a obložení podkroví, podlahy,dělal manžel . Tady se fakt ušetřilo nejvíce. No a ale pak se třeba koupila dražší linka v masivu...Nemusela být, ale líbila se nám. Obklady -na zem kvalitnější, na zdi v levnější třídě. Vana dražší, koupelnový nábytek, WC už zase levnější..A tak ty bylo se vším. Kdo chce dodržet rozpočet, musí to mít rozepsané úplně do podrobna a držet se ho. My ho neměli, jen na hrubou stavbu. Pak už se vše pořizovalo za běhu. A zrovna nyní, je to 10 let, co jsme dostali stavební povolení a pustili si do toho :-) V roce 2006 jsem už smažila kapra ve srubu.
Odpovědět
@morana128 moc díky, super popis pro mou představu ;-) , můžu se jen zeptat, jak velký srub máte? Díky
Odpovědět
@morana128 a ještě prosím, kdo vám ho stavěl? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :) krásné,,,, také píšu skoro všechno a jsme bez pozemku a projektu kousek před 4 :) a to nemáme hodotovo a nemáme masivní kuchyn,,, :) nemáme tam myslím nic drahého, kromě oken a pálené střechy :) Ale ceny před 10 lety a 3 se pohly a máme to asi malinko větší :)) nojo, no a také v kopci,,,, zemní práce stály místo 50tisíc 120 :),,, ještě stále píšu, ale už ne tak striktně :)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil zlato :) vím toho tak málo!!! ale stavařina mně bavila a toto je úplně něco jiného, než jsme se učili a také je to TAK DAVNO :)), na druhou stranu pracovně dělám dlouhodobě poptávky, tak to snad trošišku umím :),,, my máme tedy rezervu elektrokotel, ale muj milý je kutil, je to nějaký starý kousek, který nám pomáhá-ten kotel a pak máme soláry, které zatím topí do své akumulace 500litrů a následně pojedou do akunádoby, kterou máme tak divokou, že ji popsovat nebudu, nebot ještě není a bude to zajímavost :)) držím palečky, je to krásný úsek,, užívej si to a HLAVNE, používej selský rozum!!! :)
Odpovědět
@kasha nebuď zbytečně skromná, tvé znalosti jsou ohromující ;-) a ohromující je i dosavadní cena vašeho srubu :-D , na to bych neměla, ani kdybych měla dvojnásobný plat :-D :-D
Odpovědět
milovníci srubů, myslíte si, že pan Jiří Urban je zbytečně drahý? Byla jsem si téměř jistá, že si necháme srub postavit od něj, osobní setkání na mě udělalo dobrý dojem, byli jsme u něj doma, vše spolu probrali, navíc bydlí kousek od nás, což pro mě taky hraje důležitou roli, ale po příspěvcích tady zjišťuji, že je cenově asi někde jinde než ostatní :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@iil děkuji, ale... a s touto cenou jsme tedy také nějak nepočítali,,, ale co už :)) pan Urban je jistě velmi kvalitní, ale nechává si zato kvalitně zaplatit, stejně jako OK Pyrus (kteří jsou na tom tak dobře, že si dovolí i nějaký neklasický srub odmítnout)-ale jsou fakt špičky :) OSOBNE bych šla do kluků, kteří odpadli z naší srubařské firmy :) jsou to mladí a príma kluci, už jsem je tady doporučovala, ale i Vorlík má príma firmu :), ještě mu to nedosedlo, ale asi to bude super :) nám se to po 5ti letech trochu otevřelo, ale cítím, že to je stav nahodilý :)) poprvé hodně topíme,,, apropo,,, jeden veliký srubař řekl, že je jedno jak dlouho srub stojí, ale první sezona je vždy o temperaci, ,jinak muže být paseka,,, naše první teplá sezona je letos a to nejsou veliké chlady :)
Odpovědět
@kasha já právě hledala firmu, která je blízko nás ( jsme od Znojma ), protože jsme naprostí laici, co se stavby týká, budeme potřebovat poradit téměř při všem a u pana Urbana bychom s tím problém neměli :-| , jééé tak jsem zase na vážkách ]-( . A můžu se zeptat, ti kluci, o kterých píšeš, jsou odkud? Díky moc
Odpovědět
Profilova fotka
@iil jeden u Brna jeden u Telče, nemají problém,,, my jsme nehledali blízko, my jsme šli intuicí, protože ti nejbližší byli hodně jinde, nejen cenou, ale hlavně těsněním klád,,, hodím Ti do IP telefony a zevolej si jim a poptej se, jak jsou na tom s časem,,, nějak mi uniklo, máte projekt? nebo začínáte? je dobré mít projektanta, který spolupracuje s vybranou firmou,,, mají svou vychytávky :) každá firma jiné :) a ptát se na detaily můžeš i nás všech, mnoho z nás si věci dělá domosamo :))
Odpovědět
@kasha právě jsem domluvená s panem Urbanem, že během 2 týdnů domluví schůzku s projektantem a dáme se do projektu. Je mi hloupé to tak narychlo rušit :-( , já jsem v tomhle hrozný pako ]-( . Za ty telefony dík, asi to zkusím ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?