Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kacckas juu, copak je to za vychytávku¨, řekneš? emoticon)
15. dub 2014 ve 20:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @jirkafazer Také máme velkou galerii a dost si ji užíváme emoticon A žádné teplo tam neuniká, záleží v jakém místě nebude strop. Tedy pokud za galerii považuji otevřený podkrovní prostor za výstupem schodů.
Trošku nechápu to topení_ jak ti může krbová vložka ohřívat vodu do podlahovky, když v tu dobu zrovna nechceš topit? Nebo to tak alespoň píšeš emoticon ...? A teplo nemusí vydržet až do návratu z práce, i nejjednoduší systém topení mívá pokojový termostat, a ten ti před příchodem z práce zatopí. emoticon
15. dub 2014 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
    Horní Žďár, Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
 @kasha no dobře emoticon třeba se Vám to líbit nebude, ale já myslím, že to není špatný. V podstatě takto bude vypadat naše minigalerie. Světlo jde dolů do obýváku z půlky velkých štítových oken. V druhé půlce bude pokoj. No a když se koukneš nalevo, tak tam je chodníček vedoucí seshora od schodů. Ve předu pod šikminou bude pravděpodobně počítač a u oken na chodníčku budou kytičky. Nejdřív jsme řešili, že na tohle udělat zábradlí bude docela darda. Pak mě napadlo, že do toho volného prostoru dáme pořádnou, pevně nataženou záchranou síť emoticon Navíc v té síti, se bude i určitě moc příjemně spát emoticon
@jirkafazer
16. dub 2014 v 08:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @jirkafazer
@fredd1e
ano galerie je hezká věc, máme ji také. Ale je pravda, že je bez využití. Je tam sezení, ale nikdy si tam nikdo nesedí. emoticon Možná tedy je to zbytečný prostor navíc. emoticon . Ale my ji nemáme zas tak obrovskou. emoticon
16. dub 2014 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 Naše galerie je stále v provozu. Jednak je to letní sklad pro zimní věci, v zimě pro letní. Například v zimě pro strojní vybavení pro bazén.
Ale hlavně jsou tam postele, na kterých spí naše návštěvy. A všem bez rozdílu se tam spí jako v pohádce.
Krom toho tam moje žena Dáša může rozložit věci, které se dělají před šitím, takže tam využívá vzory a stříhá látky, nemůže tam pes, nemohu tam ani já a tak má na tohle vše klid.
Prostě galerie je fajn věc.
Mimochodem, galerie bývala v synagogách, protože židovské ženy nemají přístup na bohoslužby, ale mohou být na galerii.
16. dub 2014 ve 13:53  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kacckas emoticon) hezké,,, úplně to sice nechápu, ale neříkejte to těm co budou kolaudovat, siť není pro stavební uředníky bezpečná,,,
16. dub 2014 ve 14:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
Registroval se 5. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 45 příspěvků. Má 25 přátel. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
Registroval se 5. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 45 příspěvků. Má 25 přátel. Region Frýdek-Místek.
 @kacckas ten nápad stou sítí je šílený ale nádherně šílený emoticon myslí že to bude originální a každa navšteva co u vás přespi bude mit úžasný zážitek jen nevím zda pro tuhle originální řešení bude mít pochopení kolaudační úředník
16. dub 2014 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
 kolaudační úředník mít pochopení nebude, to si pište.
16. dub 2014 v 15:37  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
 @kasha
@pajalu
@stetl no zkusíme to a buď to projde nebo ne emoticon Mě to zas přijde bezpečnější než kdyby tam byla rovnou díra dolů (i když třeba se zábradlím okolo)
16. dub 2014 v 16:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirkafazer
1
Registroval se 13. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 15 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
jirkafazer
1
Registroval se 13. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 15 příspěvků. Region Brno.
 @sonafa Myšleno tak, že se nahřívá bojler kde zůstává teplá voda která vydrží ikdyž vyhasne krb a potom se prožene podlahovkou. Myšleno jednoduše, ale možná jsem to složitě napsal. :o)
16. dub 2014 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1008 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @jirkafazer jo, myslis akumulacni nadrz, ze? taky ji takto planujeme - interierovy kotel na drevo, akumulacka asi 750l, z toho napajena podlahovka a radiatory v patre. V akumulacce jako rezervni zdroj tepla jeste elektricke patrony. Puvodne jsem chtel jeste napojit solary, ale zatim jsem to pozastavil. je potreba udrzet cash flow v rozumnych mezich.
16. dub 2014 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1008 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 naladovka...
16. dub 2014 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kacckas no zábradlí tam bude muset být, jinak se s váma asi bavit nebudou emoticon aspon podle naseho urednika a to jsme nemeli jinak problem emoticon
16. dub 2014 ve 21:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 také náladovka emoticon
16. dub 2014 ve 21:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirkafazer
1
fotoportrét
fotoportrét
jirkafazer
1
 @jumpmans Ano, to je presne ono. Malinko pocitam s tim, ze se nam podari na kotel ziskat dotaci v ramci dotacnich projektu.. Dava se az 90%, tak kdyby to bylo 50 je to urcite dobra uspora. Jestli muzu vedet, kolik propalis dreva za topnou sezonu?
17. dub 2014 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
 @jirkafazer Ja teprve stavim emoticon
Ale @petrfenk ma tloustku steny 15cm (Cedr), ma to doplnene o solary a protopi cca 10 kubiku dreva - diky tem solarum.

my mame dum trochu vetsi, ale stenu mame 10-6-10 (Cedr-Pavatex-Cedr) takze pocitam, ze by to melo byt nejak podobne. uvidime kolik utratime za elektrinu na ohrev TUV pres leto (Mame bojler prave vestaveny v te akumulacni nadrzi)
17. dub 2014 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirkafazer
1
fotoportrét
fotoportrét
jirkafazer
1
 @jumpmans Těch 10 kubíků jsem tak očekával. V kombinaci s elektrikou to může vycházet kolem 10.000,- za sezónu.
17. dub 2014 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @jirkafazer + práce emoticon
17. dub 2014 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirkafazer
1
fotoportrét
fotoportrét
jirkafazer
1
 @vorelmato Prace se drevem je radost emoticon
17. dub 2014 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 jsem trochu zaspal příspěvky ...
@jirkafazer
na dotace asi zapomeň - to bys musel omlátit barák 1/2 m polystyrenu aby ses dostal na ty parametry, od kterých se dotace dávají...
Nepochopil jsem tvůj odhad 10.000 rok - myslíš jenom za dřevo nebo elektriku nebo oboje...? Ta elektrika bude za víc, jste-li normální rodina, nechci strašit...
@jumpmans
hezké, moc hezké ... se slzou v oku vzpomínám na naše náladovky v téhle fázi ... bylo to tak blízko ... A PAK ZAČALY CHODIT FAKTURY!!!!!!
mějte se vši vespolek
18. dub 2014 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
 @petrfrenk no, faktury zatim chodi pomalu, ale cashflow uz zacina byt docela adventure. tak se modlim, aby banka pustila dalsi splatky hypo...
18. dub 2014 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @jirkafazer zdarec, vypadá to, že budeš v těsným závěsu za mnou. Chystám 10x8m. Galerie se mě nejdřív nelíbíla, pak jsem to viděl v praxi a zase líbila. Upustil jsem z ní i z nepraktičnosti. Ale kdybych měl T-hangár jako třeba Kasha, tak by byla emoticon
21. dub 2014 v 00:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vendulac
73
Registrovala se 10. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 29 přátel. Region Hodonín.
  • Stavím dům
    Region Hodonín
fotoportrét
fotoportrét
vendulac
73
Registrovala se 10. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 29 přátel. Region Hodonín.
  • Stavím dům
    Region Hodonín
 máte někdo stavební dozor a kolik si účtují? budeme stavět roubenku a tady v okolí s ní nemá nikdo zkušenosti...
22. dub 2014 v 17:27  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirkafazer
1
fotoportrét
fotoportrét
jirkafazer
1
 @xavik Mě se právě galerka líbí kvůli prostoru. Není to takové stísněné a prostor a světlo do srubu dle mého názoru patří. Neberu to jestli je to výhodné nebo nepraktické, jen ji prostě chci. emoticon
22. dub 2014 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @vendulac my dobrou zkusenost tedy nemame. Ze zacatku jsme meli dozor, ale jezdil jen na tzv, kontrolni dny , vzal penize , zkouknul stavbu, ze to je v poradku a odjel.Pak uz si manzel delal dozor radeji sam, a to tak ,ze byl pritomny denně a opravdu odhalil hodne podvodů a nedostatků. A to neni zadny vystudovany stavař.Nez jsme zacali stavet, hodne jsme si nastudovali i technicke veci ohledne srubu, naucili jsme se cist v planech... a vyplatilo se . To aby jsme nebyli pri stavbe mimo. Pokud ti to nekdo nebude kontrolovat kazdy den, tak je stavebni dozor o ničem. Stavebnici totiz nedostatky umějí bravurne schovat, pokud je nikdo nehlida a nikdo pak na nic neprijde. Preji pevne nervy pri staveni emoticon
22. dub 2014 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8275 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @jirkafazer tak není nic jednoduššího, než si ji dát emoticon
22. dub 2014 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8275 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @vendulac my teda dozor neměli, ale jinak jak píše@kanavi...snažili jsme se hodně nastudovat před stavbou.. a být v rámci možností přítomni.......
22. dub 2014 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
 @vendulac Původně jsem měla stavební dozor šéfíka místní firmy, co dělá sruby. Chtěl 3 000,- měsíčně, bez ohledu na to, kolikrát přijede. Naštěstí jsem ho měla v době, kdy přiváželi skelet, takže byl dá se říct u toho někdo, kdo tomu rozuměl. Ale nikdy nepřijel včas. Například chtěl vidět, jak postaví první podprahvou kládu, ale přijel asi až za tři hodiny, když už to bylo skoro po první patro postavené. A tak to bylo furt. Ve finále nám řekl "no, nespadne to". Všehovšudy přijel 4x, vždy na otočku. Bylo na něm vidět, že ho prostě pracovat pro konkurenční srub vyloženě neláká.

Tak jsme se s ním rozloučili a vše si dělali sami (a co dělali odborníci, těm jsme věřili) až doteď. Mezitím jsem případný dotazy (a to dělám stále) psala firmě, která nám srub stavěla. Vždy jsem poslala fotky, položila konkrétní dotaz a odpověď jsem měla ještě ten den. Záleží na tom, od koho budete stavět, některý firmy to dojíždí kontrolovat až do konce a dělají si stavební dozor sami.

Teď jsem narazila na problém topení a protože tomu oba s mužem nerozumíme, poprosila jsem kolegu z práce (expert na vše, hlavně vytápění a stavební dozor dělal mockrát), aby mi občas přijel poradit, či to shlédnout. Pomohl mi udělat výběrové řízení na instalace, rozvody, topení a odpady, doporučil mi super elektrikáře a každou další fázi budu probírat s ním. Chce 200,- na hodinu, ale běžně se pohybují kolem 250 - 300 kč na hodinu.

Stavební deník píšu od léta sama (jen jednotlivé body) a před odevzdáním to doladíme dle potřeby.
22. dub 2014 ve 21:54  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @jirkafazer Když ji chceš, tak vzhůru do ní emoticon . U mě by se vešla ale spíš malinká galerka na úkor místností v patře. To zase nechci já. Počítám rodinu 2+2 člennou.
Dle návštěvy jednoho srubu, taková galerka může taky v létě nepříjemně zatopit. Znovu by ji nechtěli i právě kvůli nutnosti dodělání dalšího pokoje pro neplánované další dítě emoticon
Kolik jsi už navštívil srubů po pár letech bydlení ? Rozhodně Tě nechci odrazovat, mě se to líbí a být jen dva tak...tak ani nestavím podkroví :D
23. dub 2014 v 00:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirkafazer
1
fotoportrét
fotoportrét
jirkafazer
1
 Fotek srubu nescetne, ale na vlastni kuzi jsem zazil zatim jen 3. Jsme v pocatecni fazy hledani, takze si zeprve predstavu delame a sruby navstevujeme jak to jen jde. Jsme zatim 2 a uvidime co bude. Nahore chceme 3 pokoje, coz vyjde docela dobre. Kazdopadne diky za postreh s tim teplem v lete emoticon
23. dub 2014 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš