Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jirkafazer máme velikou galerii :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas juu, copak je to za vychytávku¨, řekneš? :))
Odpovědět
Profilova fotka
@jirkafazer Také máme velkou galerii a dost si ji užíváme :-) A žádné teplo tam neuniká, záleží v jakém místě nebude strop. Tedy pokud za galerii považuji otevřený podkrovní prostor za výstupem schodů. Trošku nechápu to topení_ jak ti může krbová vložka ohřívat vodu do podlahovky, když v tu dobu zrovna nechceš topit? Nebo to tak alespoň píšeš :-. ...? A teplo nemusí vydržet až do návratu z práce, i nejjednoduší systém topení mívá pokojový termostat, a ten ti před příchodem z práce zatopí. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no dobře :) třeba se Vám to líbit nebude, ale já myslím, že to není špatný. V podstatě takto bude vypadat naše minigalerie. Světlo jde dolů do obýváku z půlky velkých štítových oken. V druhé půlce bude pokoj. No a když se koukneš nalevo, tak tam je chodníček vedoucí seshora od schodů. Ve předu pod šikminou bude pravděpodobně počítač a u oken na chodníčku budou kytičky. Nejdřív jsme řešili, že na tohle udělat zábradlí bude docela darda. Pak mě napadlo, že do toho volného prostoru dáme pořádnou, pevně nataženou záchranou síť :) Navíc v té síti, se bude i určitě moc příjemně spát :) @jirkafazer
Odpovědět
@jirkafazer @fredd1e ano galerie je hezká věc, máme ji také. Ale je pravda, že je bez využití. Je tam sezení, ale nikdy si tam nikdo nesedí. :-) Možná tedy je to zbytečný prostor navíc. :-) . Ale my ji nemáme zas tak obrovskou. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Naše galerie je stále v provozu. Jednak je to letní sklad pro zimní věci, v zimě pro letní. Například v zimě pro strojní vybavení pro bazén. Ale hlavně jsou tam postele, na kterých spí naše návštěvy. A všem bez rozdílu se tam spí jako v pohádce. Krom toho tam moje žena Dáša může rozložit věci, které se dělají před šitím, takže tam využívá vzory a stříhá látky, nemůže tam pes, nemohu tam ani já a tak má na tohle vše klid. Prostě galerie je fajn věc. Mimochodem, galerie bývala v synagogách, protože židovské ženy nemají přístup na bohoslužby, ale mohou být na galerii.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas :)) hezké,,, úplně to sice nechápu, ale neříkejte to těm co budou kolaudovat, siť není pro stavební uředníky bezpečná,,,
Odpovědět
@kacckas ten nápad stou sítí je šílený ale nádherně šílený :-) myslí že to bude originální a každa navšteva co u vás přespi bude mit úžasný zážitek jen nevím zda pro tuhle originální řešení bude mít pochopení kolaudační úředník
Odpovědět
Profilova fotka
kolaudační úředník mít pochopení nebude, to si pište.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @pajalu @stetl no zkusíme to a buď to projde nebo ne :) Mě to zas přijde bezpečnější než kdyby tam byla rovnou díra dolů (i když třeba se zábradlím okolo)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Myšleno tak, že se nahřívá bojler kde zůstává teplá voda která vydrží ikdyž vyhasne krb a potom se prožene podlahovkou. Myšleno jednoduše, ale možná jsem to složitě napsal. :o)
Odpovědět
Profilova fotka
@jirkafazer jo, myslis akumulacni nadrz, ze? taky ji takto planujeme - interierovy kotel na drevo, akumulacka asi 750l, z toho napajena podlahovka a radiatory v patre. V akumulacce jako rezervni zdroj tepla jeste elektricke patrony. Puvodne jsem chtel jeste napojit solary, ale zatim jsem to pozastavil. je potreba udrzet cash flow v rozumnych mezich.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
naladovka...
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas no zábradlí tam bude muset být, jinak se s váma asi bavit nebudou :) aspon podle naseho urednika a to jsme nemeli jinak problem :)
Odpovědět
Profilova fotka
také náladovka :)
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans Ano, to je presne ono. Malinko pocitam s tim, ze se nam podari na kotel ziskat dotaci v ramci dotacnich projektu.. Dava se az 90%, tak kdyby to bylo 50 je to urcite dobra uspora. Jestli muzu vedet, kolik propalis dreva za topnou sezonu?
Odpovědět
Profilova fotka
@jirkafazer Ja teprve stavim :) Ale @petrfenk ma tloustku steny 15cm (Cedr), ma to doplnene o solary a protopi cca 10 kubiku dreva - diky tem solarum. my mame dum trochu vetsi, ale stenu mame 10-6-10 (Cedr-Pavatex-Cedr) takze pocitam, ze by to melo byt nejak podobne. uvidime kolik utratime za elektrinu na ohrev TUV pres leto (Mame bojler prave vestaveny v te akumulacni nadrzi)
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans Těch 10 kubíků jsem tak očekával. V kombinaci s elektrikou to může vycházet kolem 10.000,- za sezónu.
Odpovědět
Profilova fotka
@jirkafazer + práce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Prace se drevem je radost :)
Odpovědět
jsem trochu zaspal příspěvky ... @jirkafazer na dotace asi zapomeň - to bys musel omlátit barák 1/2 m polystyrenu aby ses dostal na ty parametry, od kterých se dotace dávají... Nepochopil jsem tvůj odhad 10.000 rok - myslíš jenom za dřevo nebo elektriku nebo oboje...? Ta elektrika bude za víc, jste-li normální rodina, nechci strašit... @jumpmans hezké, moc hezké ... se slzou v oku vzpomínám na naše náladovky v téhle fázi ... bylo to tak blízko ... A PAK ZAČALY CHODIT FAKTURY!!!!!! mějte se vši vespolek
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk no, faktury zatim chodi pomalu, ale cashflow uz zacina byt docela adventure. tak se modlim, aby banka pustila dalsi splatky hypo...
Odpovědět
@jirkafazer zdarec, vypadá to, že budeš v těsným závěsu za mnou. Chystám 10x8m. Galerie se mě nejdřív nelíbíla, pak jsem to viděl v praxi a zase líbila. Upustil jsem z ní i z nepraktičnosti. Ale kdybych měl T-hangár jako třeba Kasha, tak by byla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
máte někdo stavební dozor a kolik si účtují? budeme stavět roubenku a tady v okolí s ní nemá nikdo zkušenosti...
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Mě se právě galerka líbí kvůli prostoru. Není to takové stísněné a prostor a světlo do srubu dle mého názoru patří. Neberu to jestli je to výhodné nebo nepraktické, jen ji prostě chci. :-)
Odpovědět
@vendulac my dobrou zkusenost tedy nemame. Ze zacatku jsme meli dozor, ale jezdil jen na tzv, kontrolni dny , vzal penize , zkouknul stavbu, ze to je v poradku a odjel.Pak uz si manzel delal dozor radeji sam, a to tak ,ze byl pritomny denně a opravdu odhalil hodne podvodů a nedostatků. A to neni zadny vystudovany stavař.Nez jsme zacali stavet, hodne jsme si nastudovali i technicke veci ohledne srubu, naucili jsme se cist v planech... a vyplatilo se . To aby jsme nebyli pri stavbe mimo. Pokud ti to nekdo nebude kontrolovat kazdy den, tak je stavebni dozor o ničem. Stavebnici totiz nedostatky umějí bravurne schovat, pokud je nikdo nehlida a nikdo pak na nic neprijde. Preji pevne nervy pri staveni x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jirkafazer tak není nic jednoduššího, než si ji dát ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac my teda dozor neměli, ale jinak jak píše@kanavi...snažili jsme se hodně nastudovat před stavbou.. a být v rámci možností přítomni.......
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac Původně jsem měla stavební dozor šéfíka místní firmy, co dělá sruby. Chtěl 3 000,- měsíčně, bez ohledu na to, kolikrát přijede. Naštěstí jsem ho měla v době, kdy přiváželi skelet, takže byl dá se říct u toho někdo, kdo tomu rozuměl. Ale nikdy nepřijel včas. Například chtěl vidět, jak postaví první podprahvou kládu, ale přijel asi až za tři hodiny, když už to bylo skoro po první patro postavené. A tak to bylo furt. Ve finále nám řekl "no, nespadne to". Všehovšudy přijel 4x, vždy na otočku. Bylo na něm vidět, že ho prostě pracovat pro konkurenční srub vyloženě neláká. Tak jsme se s ním rozloučili a vše si dělali sami (a co dělali odborníci, těm jsme věřili) až doteď. Mezitím jsem případný dotazy (a to dělám stále) psala firmě, která nám srub stavěla. Vždy jsem poslala fotky, položila konkrétní dotaz a odpověď jsem měla ještě ten den. Záleží na tom, od koho budete stavět, některý firmy to dojíždí kontrolovat až do konce a dělají si stavební dozor sami. Teď jsem narazila na problém topení a protože tomu oba s mužem nerozumíme, poprosila jsem kolegu z práce (expert na vše, hlavně vytápění a stavební dozor dělal mockrát), aby mi občas přijel poradit, či to shlédnout. Pomohl mi udělat výběrové řízení na instalace, rozvody, topení a odpady, doporučil mi super elektrikáře a každou další fázi budu probírat s ním. Chce 200,- na hodinu, ale běžně se pohybují kolem 250 - 300 kč na hodinu. Stavební deník píšu od léta sama (jen jednotlivé body) a před odevzdáním to doladíme dle potřeby.
Odpovědět
@jirkafazer Když ji chceš, tak vzhůru do ní :) . U mě by se vešla ale spíš malinká galerka na úkor místností v patře. To zase nechci já. Počítám rodinu 2+2 člennou. Dle návštěvy jednoho srubu, taková galerka může taky v létě nepříjemně zatopit. Znovu by ji nechtěli i právě kvůli nutnosti dodělání dalšího pokoje pro neplánované další dítě :) Kolik jsi už navštívil srubů po pár letech bydlení ? Rozhodně Tě nechci odrazovat, mě se to líbí a být jen dva tak...tak ani nestavím podkroví :D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?