Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia :)) možná Ti bude zalívat déšt? u nás prívě prší,,, jinak když je hodně horko, je tkaé i vlhko, ale těch 5 dnu je prima,,, po 30dnech je betoz zralý, mnoho lidí staví už na 14ti denní beton, já se přikláním aspon k 21dnum a pak zátěž :)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Že to bude tento druhý brouk? http://www.skudci.com/2-brouci-v-dome Že ten tě straší v baráčku? A pokud ano, tak se neboj :-)
Odpovědět
Profilova fotka
http://muzeum3000.nm.cz/veda/plostice... Pátrala jsem také po tom, co se u nás ukázala. A hned jsem si říkala, že nalezla z krbového dřeva...
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jo tyhle nám taky taky občas běhaj.. to vím, že je ze dříví z venku ale- tenhle byl větší.. a spadl fakt shora, to bylo norm slyšet
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 já myslela, to bylo už večer, ticho, že někde odpadl snad kousek omítky, jak to tuklo hlasitě o zem, tak jsme šla hledat kde.. a tam ten brouk.. měl ty krovky strašně tvrdé.... byl skoro" nezničitelnej", no a druhý den pak spadli ještě dva.. od té doby jsem žádného neobjevila
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Aha, tak to se pak poděl. To mě zajímá. Já teda moc nesouhlasím se symbiózou s dřevok.broukama, ale co na to vymýšlet , stejně nevím. Já teda žádné chroupání ani tikání neslyším, tak budem doufat.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 já taky teda nic neslyším... ale jestli už nejsem třeba nahluchlá:-D:-D no symbióza mě taky nebere
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Podobně vysypané pilinky jsme také měli mezi kládami uvnitř, dávala jsem sem foto, ale nikdo ne poradil. Objevilo se to po vyluxování ještě asi dvakrát a pak už byl klid :-) @kasha Ne všechno šustěni a kousání je bez následků. U nás to šustiloo ve štítech, museli jsme rozebrat nesámovaná prkna, pod nimi nám sršáni rozkousali folie a pustili se do izolační vaty. Nechat je déle, asi by se prokousali až k synovi do pokoje. Teď nám nalétávají pod střechu čmeláci, mají dirku v prknech, takže už jsou také asi někde v.... Tak nevím, jestli to mám řešit, nebo si nechat rozkousat stěnu. Na zahradě se nám kdysi pustily nějaké dravé vosy do per góly a rozežraly trám tak, že pergola spadla :-|
Odpovědět
Profilova fotka
děkuju za pochvaly, jen na okraj: Tady na Loučeni je tlakový systém odpadu, takže máme v zemi velkou plastovou věc a v ní čerpadlo, proti oknu koupelny na plotě elektrické automatické ovládání, které na nás osm let mrká zeleným světlem, že je vše v pořádku. Včera v noci zhaslo a my teď čekáme netrpělivě na opraváře. Takže jako přes osmi roky: Do lesa, v jedné ruce roli toaletního papíru a v druhé rýč... Ale máme tady skvělou službu, byl tady za patnáct minut, zkoušel vše možné, ale čerpadlo skončilo, jel pro nové a po směně přijede pomocník a vše ve dvou zmáknou.
Odpovědět
Tak, s Pacáky to je na dobré cestě, po víkendu do bank pro hypotéku. Ale z celkové částky kolem 4,5-5 MCZK se mi dělá trochu mdlo...
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa tož s těmi sršnmi a čmeláky netuším,,, sršni stejně jako vosy si staví hnízda, ne? a jestli si vyžírají dřevo jako stavební materiál? když najdu ten filmeček o broučcích ve srubu, tak sem dám :) @flexaretista nojo,,, tak to je a když si to začneš dělat sám, tak to bude méň :))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@stetl Tak doufám, že čistička už je rozchozená a do lesa už nemusíte :-) @sonafa My jsme asi taky měli před 3 lety sršně na půdě. My tam vlízt nemůžeme, jedině rozebrat sádroš a izolaci, tak doufáme, že už tam nejsou.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Ty myslíš, že sršáni někdy odtáhnou dobrovolně sami? @kasha myslím že jako staveb.materiálem kromě dřeva nepohrdnou i izolací. Nejhorší je, když při tom hledáni správného místečka rozkoušou folii pod taškama nebo jinde :-| Je vidět, že jaro je v plném proudu - leckde máme ve srubu vysypané pylinky od pracovitych broučků nebo hromádky na podlaze od mravenců. O tom že jich mám plné poličky v kuchyni nemluvě. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa to mi nahání strach
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista no pekna castka, ja to mam jednodussi v tom ze nikde hypo nedostanu :)
Odpovědět
v pondeli nam dovezou novou atrakci :-) uz se tesime
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 budete stavět lego?
Odpovědět
@geodett já stále pevně věřím, že ta 10% rezerva je opravdu jenom rezerva a že je tam ještě aspoň jedna stejná rezerva i v tom zbytku. Projektantovo "to jsou tak 3 miliony na klíč celý", mi zatím přes prst hrubě nevychází...
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista se ho zeptej, jestli by to za ty peníze uměl udělat, nebo ať se pochlapí, ať dá kontakty na firmy, s kterými spolupracuje a které to za ty peníze umí udělat
Odpovědět
@esmeralda2 no vtip je, že projekt kreslil fakticky na Pacáky, jinde by to bylo asi ještě horší...
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista Hele, Pacáka přitlač ke zdi, ale pak si to musíš dobře hlídat. Nejsem zastánce tohohle přístupu, někoho někam tlačit, ale jinak toho nedosáhneš. Je třeba taky počítat se slevami, když budeš brát vše co půjde u jednoho dodavatele, hodí to klidně i 30% (ne u všeho samozřejmě). Stavitelé z okolí jistě poradí, popř. dodavatel st. prací. Bohužel, pokud Tvé tělo není schopno, musíš na to vydělat, někdy je to vážně levnější, nechat dělat odborníky svou práci... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @esmeralda2 Dámy, dovolte trochu zoologie pro sklidnění... Sršeň obecná (Vespa Crabro) je přerostlá, masožravá vosa, pro člověka v zásadě neškodná. Usadily se nám loni v přesahu, hnízdo postupně narostlo do velikosti kopačáku - trošku diskomfort, protože viselo rovnou nad oknem do ložnice. Jsou aktivní celý den a noc, kdy loví hmyz kolem lamp, jsou velké a těžké, takže moc nemají důvod útočit a jsou taky pomalé, takže v nejhorším je lze slušně trefit... Zimuje jen matka, buď ve starém hnízdě, nebo v zemi, další rok staví nové hnízdo sama a to postupně roste s počtem jedinců (běžně kolem 500 - 1000ks/ v rodině), počítal jsem buňky v našem hnízdě, skončil jsem na 450... Jsou hodně citlivé na chlad, když je zima - nelétají, když je horko, taky ne. Jed je méně nebezpečný než jed včely, nebo vosy, má ale v dávce větší podíl složky která způsobuje odumírání nerv. buněk v místě vpichu (než třeba včela), tak i když bodnutí není tak nebezpečné, rozhodně víc bolí! Jinak jsme s nima přežili celý rok a můžu říct, že much a vos bylo minimum, horší to světlo večer na verandě, to nebylo moc příjemné, když kolem bzunělo 20 torpéd. Jináč´, třeba včelu to umí v letu překousnout vejpůl jedním dobře mířeným kousnutím ;-( Takže se nebojte, barák vám nesežerou, Vás nezabijou a nepotřebujete mucholapku Na podzim, postupně vymřou, v klidu po nich můžete uklidit a počkat do jara, třeba se vrátí.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato já Tě fakt žeru!!!! :)
Odpovědět
ahojte srubari a roubenkari, otazocka na Vas, momentalne nasleduje leto, zakladova platna je hotova, este musime kropit aby si beton vzal tolko vody kolko potrebuje, potom ma caka po obvode hydro a radon izolacia, a na nu este pride sokel zo straceneho bednenia 20x20x40, v augute nam chlapik pride stavat roubenku. Moja otazka znie, ako je to zo zateplenim zakladov? treba zateplit este pred stavbou hrubej stavby roubenky, alebo staci az na buduci rok na jar?
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia my jsme dávali hydroizolaci přes sokl,,, zateplení základových pásů? nevidím moc velký duvod, my jsme si dávali tenký styrodur pro ochranu hydroizolace, nebot máme podsklepení,,, jinak termínově je to fuk :)
Odpovědět
@kasha , ano hydro dame aj cez sokl este, .. myslel som azteplit z vonakjsej strany zakladovy, XPS ,EPS, nopovu foliu, ci to je potrebne zateplit este pred zimou aj ked byvat tam budeme aj tak az odva roky, alebo staci to aj na jar :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia klidně na jar,,, a nemohu si ted vybavit proč bych zateplovala základové pásy,,, když je tma podzemní podlaží, to chápu,,, když jste dost nad zemí, kvuli roubenky tak to nevidím moc nutné,,, nopovku už vubec nechápu co by tam dělala - jestli víš k čemu se používá,,, celý sokl by bylo prima něčím obložit a to je docela fajn obkládat na zdivo,,, ale možná se pletu, nemám tento stav a ani jsem ho nikdy řešit nemusela, tak nevím :), základy mus do nezamrzné hloubky, to je jasné,,, proč zateplit mi jasné není :)
Odpovědět
@kasha zakladove pasy spolu so stracenym bednenim a zakladovou platnou, su meter v zemi, von nad zemou mi bude trcat akurat sokl. V projekte som mal napisane aby som to zateplil dookola, podu v ktorej mam zaklady je sama hlina sami il a skala.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato @kasha @sonafa Máme také zážitek se sršní, tím rovněž potvrzuji info vorelmato, že milují lampy. Syn měl doma a na zahradě mejdan a tak se svítilo a tak sršně lítaly i kolem světla u dveří. nějaký odvážný účastník mejdanu se jal nějakého trefit. A trefil světlo a vyhodil pojistky v celém baráku:-) Jenomže, my rodičovstvo, když jsme opouštěli barák, aby myši měly pré, jsme zamkli suterén. Přece jenom, věcí se kterýma by se mohl bavit rozjařený dav mládeže ala masakr motorovou pilou,opalování nějkých nánosů, střílení vzduchovkou,kuší, tam bylo dost. Takže dveře z baráku do suterénu jsme zamkli. Oni si ale tím nemohli elektriku nahodit v pojistkách :-) ALe barák jsme našli vygruntovaný víc, než jsme odjeli (a to je co říct :-) Pointa ještě následovala, když jsme dojeli, zjistili jsme, že jsme sice garážová vrata stáhli, ale už nezamkli dveře :-) :-) Takže barák byl otevřený a vlastně se děcka mohla dostat i k pojistkám, a do dílny :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?