Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista přeji dobré počasí a radost z počínání :))
Odpovědět
Profilova fotka
@dosrubu Mě vy také zajímaly fotky míry napadení. Je to snad poprvé, co čtu takové věci na tuto firmu. Jinak, ano pan Koudelka z OK Pyrusu by poradit mohl, mně vždy přišel jako 100% profík. Jestli je tedy k čemu poradit...
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson @vorelmato Vy dva broučkomilovníci, trénovat je snad nemusím .. :-) Já tedy letos poprvé ještě nezamáčkla jediného mravenečka. Ale moje kuchyňská linka je jako malá plovárna - jedna miska s vodou vedle druhé a v nich med, cukr, sirup.... Já už nečekám jako Thomson, za jak dlouho přeběhnou, neb nemám ráda hořký čaj :-| u nás jsou mravenci šampioni v rychlosti :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :-D :-D a mravenec v čaji je hořký? a nebo Ti zhořkne v ústech, když ho vidíš?,,, v ruzných krajích jsou ruzné pochotky,, někde prodávají mravence v cukru a jak si pochutnávají :)))) jinak - já jdu dnes nakoupit pivo pro slimáky :) tak jsem se rozhodla,,, zatím,,, část zahrady budu kropit homeo proti slimákum a zbytek bude jako hospoda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ale néé, :-D protože se mi ty mravence právě nechce ochutnávat, a dolovat je z medu také není nic moc, tak mi pak právě nezbyde nic, co by mi ten čaj osladilo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Jinak tedy pokorně přiznávám, že slimáky nešetřím. Po tom co mi loni sežrali téměř všechnu úrodu, dávám si při setmění pravidelnou procházku po zahradě, a denně jich tak okolo té stovečky házím rybkám do vody (tedy doufám, že už nevyplavou!). Já vím, tebe to netrápí, loni jsi nic pro tradičního na konzum nesázela. :-x Ale to jsme probírali před rokem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @kasha já prostě sypu Feramol....
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Já také sypu Feramol. Homeo přípravek k tomu dávám jako podpůrný prostředek. Minulý rok až tolik nepomohl, je ale možné, že to prostě bylo pozdě a nebo to pro změnu učinkuje až letos. Stav slimáku je v tuto chvíli velmi únosný. Seberu 5-6 kousků. Jestli to vydrží, budu šťastná. Jelikož letos plánuji velké zavařování směsí z dýně, tak doufám, fakt doufám, že nebudu o každý květ,o každý zárodek plodu , bojovat s nima!
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 mně se prostě ukázal jako nejučinnější.... pivo a pod nijak výrazný smysl nemělo.....neříkám, že nejsou vůbec, ale znát to fakt je
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Mě vytočilo, že mi z jiřin, které mám zděděné po babičce , postě po několika letech nic nebylo. každý rok květly , vzpomínala jsem na babičku a minulý rok nezůstal ani lupínek. No a sežrání květů dýní a cuket už byla poslední kapka.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 oni by sežrali asi úplně všechno jiřiny taky měly loni namále.. ale nakonec ´to přežily
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @jptn @morana128 já prostě na to hubení nemám žaludek,,, ale ani ne na sbírání,,, a navíc, ten ferramol - 300 na 200m2, tož to bych se hezky prohla,, na to také nemám,,,, zatím to nemá řešení,,, ale věřím že přijde :) když potkám nějakého břího, letí na sousední zahrady-kde ale nikdo není :) a nebo na cestu :( je to divné a mám v tom vnitřní rozpor :)) zatím zkouším ten helix tosta,,, a trochu piva u frekventovaných míst-mou frekventovaných :))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha Já pořád hledám nějaký jejich užitečný smysl, ale nic mě nenapadá - kromě stravy pro indické běžce, ale ty chovat nemůžu, takže ..... já rozhodně žádný vnitřní rozpor nemám :-D Ten jsem měla loni, když mi z 15ti rajčat zbylo jedno okousané a z třikrát vysazených velkých sazenic cuket zbyly jen ohlodané klacky - rozpor byl zda je utopit v soli nebo ve Vltavě ]-( Kvůli ptáčkům nechci používat chemii. Já myslím, že do naší krajiny původem stejně nepatří a navíc jsou po těch mírných zimách silně přemnožení, takže redukce je potřeba. |-|
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa je to hezká a neškodná diskuze,,, jasně,, také chceme pěstovat cukety a rajčata kde se běžně nepěstovaly :) ale máš pravdu že je jich nějak hodně :)) zatím jsem jim dala pivo :) a kdo chce jde do hospody, ale u nás tedy hodně prší, tak to budou mít řídké pivo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @sonafa @morana128 no tohle už je teda vrchol, fuj :-| :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tyjo,,, asi by chtěl domů? posedet :) ale nemohu říci, že se mi to líbí :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no mně teda vůbec, z čehož plyne, že teda ani kytky v truhlíku za okny nejsou v bezpečí
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn ANO je to tak,,, i tam musíš hodit granule,,, dokonce přemýšlím že jednu krabici objetuji, ale ona je na 200m2 a já toho mám 5xvíce :( kolik do granulí investuješ?... tak se to ve mně pere, to je masakr :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak nesypu to plošně... snažím se jen na místa.. kde mi na tom " nejvíc záleží" ;-) ale už budu kupovat třetí krabici:-(( a to je květen
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn ojoj,,, indický běžec stojí 150 :) jídlo pár kaček,, už motivuji holky z jedné prodejny, aby si to založili a pujčovaly, možná máš pujčovku v okolí,,, vyzobou a je to :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha u nás bežec nepřichází v úvahu:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn proč? :)
Odpovědět
Profilova fotka
jednak máme dva psy a kocoura, to nevim, jestli by byli kamarádi:-d a jednak by možná zlikv slimáky ale možná i okrasný charakter zahrady:-D takže by se to asi minulo účinkem:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn nenene, mám hodně zjištováno!!! běžce zajímají na zahradě pouze slimáci,,, dokonce prý nejsou vidět ta hovínka,,, se psy a kočkami nemají problém vyžít, nebot jsou plaší, tak se dekují, leda by byli psi dotěrní a stresovali běžce,,, jediné co by hrozilo, tak by si z jezírka udělali koupaliště :) ale jak pomohou!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha nene, kachnu fakt ne:-D
Odpovědět
dobrá slimáčí diskuze :-) :-) :-) Já pouzívám granule proti slimákům, bez nich by zahrada asi už nebyla zahradou. Žerou všechno. Právě si pochutnali na salátě, petrželce. Taky jsem se na ten salát těšila a oni mě sprostě předběhli. Ty rostlinky byly ve vysokém květináči a stejně se tam slimáci dostali :-p a kačeny taky nemůžeme mít, protože náš bojový jorkšír by je nenechal vklidu. Není jorkšír jako jorkšír. My máme jorkšírský bojový plemeno. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi a kačenky by si zajaly jezírko :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi tak tak:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @kasha @kanavi Já většinou vysypu 2 krabičky. Nesypu to všude. Na některé kytky mi nelezou (astry, rozchodníky,pivoňky,kapradí). Milují denivky, hosty,jiřiny..tak sypu kolem nich. Ve skalce to zvládám bez sypání-přece jenom, tam se jim moc nelíbí. No a co se týče běžců...Má jediná podmínka pro život na vesnici a v baráčku, že mě nikdo nikdy nebude nutit mít něco jiného než psa (později jsem ustála i kočku). Takže tohle je a bude pro mě důležité. Jsem holka z jezeďácké rodiny,a u babičky měli snad vše, takže od dětství jsem měla kontakt s kravama,prasetem,slepicema, králíky,husy,kozou. Naštěstí jsem k ničemu nikdy nemusela, pro mě by to byla velmi odvážná stezka odvahy. :-) A jestli mám na misce vah porovnávat, zda nechám žít slimáky a nebudu tak mít dýně a tudíž nenakrmím následně půl rodiny , tak je mi jasné, pro co se rozhodnu !
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?