Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 krovy jsou nastrikany Drevosanem, late a kontralate na strechu impregnaci a prkna na zaklop jsou jen z interierovy strany natreny olejem
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett určitě nejsi daleko od pravdy, ale já z toho raději vycouval. Jak praví klasik:" Raději menší ústupky, než vážn komplikace" :-D
Odpovědět
referendum: Jaká značka a konkrétní typ minerální vaty pro A) podkroví a boční stěny na patře B) podlahy podkroví zajímá mne zejména osobní dojem z toho, jak se Vám s tím pracovalo a jestli byste do nich šli znovu. Zatím nevím, jestli půjdu osvěčenou cestou nízké ceny (Knauf mi i u té základní přišel zatím docela v pohodě) nebo se plácnu přes kapsu na např. ISOVER Uniroll Profi. Takže každá osobní reference bude cenná. Zatím jsem byl opticky zklamán z URSA DF39, Rotaflex mi zase přišel jako ty vaty, co se dělaly před 15-20 lety.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista mam vsude drevovlakno pavatex nebo steico. Predstenu v koupelnach knauf ti140 decibel, par pricek taky ten knauf. Celkem dobre se s nim dela a ani nepicha. Podlahu bychh volil mineralni rockwool.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista jinak jestli drevovlakno tak jednoznacne pavatex. Mnohem liśp se s nim dela a i struktura mi byla takova sympatictejsi
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 @geodett toto téma mě náramně zajímá, a kladu si k tomu ještě malinko jinou otázečku - při nesámovkách a nadkrokevní izolaci musí mít ty nesámovky finální úpravu hned při konstrukci střechy. Jak je ochránit např. před povětrnostními vlivy, jestli např. k uzavření celé stavby by mělo dojít po delší době. Jestli by stačila např. úprava pro interiéry, když by tamtudy foukal vítr a např. by mohlo být dost i odraženého UV záření. Přitom pigment by se mi tam určitě nelíbil
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 no to uvidime jak to finalni uprava vydrzi, je to natrene jen svetlicovym olejem, ale stity jsou az na okna zavrene, takze krom obcasneho vetru a zimy by tam nic "lezt" nemelo
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 my natirali olejem osmo 410 - je pro interiery, ale obsahuje UV filtr. (mame teda palubky ale aplikovat se to da na cokoliv jinak pokud to hned zakryjes tou parozabranou shora, tak se na to voda nedostane :)
Odpovědět
@jumpmans trochu si kladu otázku, k čemu může být parozábrana pod PIR deskama, které samy o sobě mají obdobné vlastnosti a spoje na zámek, jimiž nepustí nic.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista to jsem taky nepochopil ale vyrobce se tvari ze bez toho nejede vlak :) napr. Bramac odmita prodat izolacni desky pokud si k tomu parozabranu nevezmete clovek taky
Odpovědět
já, který jedu v low-tech řešení vata všude kolem, tak si při tom počítání pro poptávku skoro říkám, jestli jsem neměl u těch PIR zůstat taky...
Odpovědět
@flexaretista @geodett Myslim ze to zalezi od toho ci davas Bramactherm Kompakt alebo Top. Kompakt obsahuje klasicku foliu proti preniknutiu vody cez strechu a Top obsahuje tusim uz aj parozabranu lebo sa pouziva pre priznane krovy. Ja som daval 5cm kompaktu a pod to pojde este 20cm medzi krokvy a 5cm kontra.Ale este neviem co tam dam ci klasika mineralna vata alebo drevovlaknite dosky a az potom parozabrana. Ma tu niekto drevovlaknite dosky?Ake a v akej cene sa vam podarilo ich zaobstarat?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mioniname top taky nema parozabranu jen neco jako alobal a dle oficialnich info musi parozabrana i pod top verzi
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett ano zelena Membran 100 2S, jinak zadna brozura od Bramacu neresi napojeni teto folie v bode stitove steny, pozednice a podkrovni steny.
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson souhlasim taky jsem hledal a nasel jen rezeni uzlabi a narozi - tak holt selsky rozum a trocha te fantazie :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista @geodett z realizace ta folie pak logiku mela. U nas se tech vice nez 200 m2 zaklopu podkrovi delalo nekolik dnu, soucasne par dnu trvalo nez zacali klast pir desky. Kdyby se na zaklop hned nedavala folie tak vse od rani rosy az po dest by mohlo zlobit az by se to tou pir deskou zavrelo...asi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson jasne z tohoto duvodu jsem ji tam daval taky prkna jsou tam od prosince, desky jeste ne, ale na to staci klidne i nejaka levnejsi nez od Bramacu :)
Odpovědět
Ahoj, ve skupině jsem nový a určitě moje otázka tu byla několikrát zodpovězena :-) i tak se chci zeptat ´, jelikož vidím, že je tu spousta lidí se spousty zkušenosti. S přítelkyní jsme na 100 % rozhodlí pro stavbu Kanadského srubu a chovu koní. Prosím tedy: 1) jakou firmu jste pro stavbu srubu zvolili ? 2) desku jste si dělali sami nebo firma ? 3) jak jste případně řešili čističku, nebo napojení na sítě 4) jak jste vyřešili vytápění ( krb, kamna,kotel, podlahové..) děkuji moc :-) nerad bych si někde naběhl
Odpovědět
@petr12345 Ahoj, doporučení je postupně si to tu pročíst od začátku, spousta se tu toho řeší opakovaně. V krátkosti: 1) OK Pyrus, Sruby Pacák, Kanadské sruby Tábor, Hanyš, potom pár dalších větších a pak menší hráči na trhu. Já mám Pacáky. 2) desku jsme dělali sami a pokud na to máte lidské kapacity a jednoho zedníka na srovnání do roviny, tak rozhodně nedoporučuju firmu. Na tomhle se dají ušetřit fakt velké peníze při rozumném vynaloženém úsilí. 3) sítě napojení budeš muset řešit už pr ostavební povolení. Konkrétně čistička je čast oproblém, doporučuju vysondovat předem u stavebního úřadu a místního odboru životního prostředí. Někdo to řeší ochcávkou nazvanou "žumpa s předčištěním", kdy fakticky postaví čističku a za ní dá pidinádrž a vydává to za předčištění, i když to jinak v reálu vypustí jak z ČOVky. 4) to tu mají lidi velmi různé. Já mám v plánu kombinaci jednoduchý kotel na dřevo + cca 1m3 akumulační nádrž a jako sekundární zdroj kondenzační plynový kotel. V obýváku krbová kamna, možná i s výměníkem na dva radiátory na patro. OZE zatím řeším pouze přípravou na soláry (trubičky a husí krky vytažené pod střechu). přidám za 5) s projektem nespěchat a radši to probrat s X známými a pár stavaři a třeba si i udělat na louce simulaci toho, jak v tom prostoru žiju a funguju. čím víc toho odladíte tady, tím míň pak bude zklamání. Z praktického hlediska osobně doporučuju zvážit, jestli nejít spíše do roubenky. A za 6) v Neoluxoru nebo přímo na stránkách OK Pyrus se dá objednat kniha od Koudelky, kterou je určitě dobré přečíst předtím, než se definitivně pustíte do díla. Buď odradí nebo přidá pár rad do realizace :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petr12345 vítej v naší diskusi. Na tvé dotazy se odpovídá trošku blbě. Srubařských firem je spousta. Ty nejlepší jsou většinou i nejdražší a také mnozí mají na dlouho dopředu (i víc než rok) nasmlouvanou práci, takže záleží také na tom, jak na to spěcháš. Vygoogli si srubařské firmy a obvolávej, případně objížděj a uvidíš, s kým si padneš do oka. Není jediná správná volba. Jinak teď v týdnu bude v Praze veletrh o dřevostavbách, srubaři tam občas bývají také. Základy i svépomocí i firma - kdo se jak na to cítí a kdo má kolik času a peněz. Základová deska pod srub musí být dokonaleji rovná, než pod zděný dům. Napojení na sítě musíš řešit jako první věc. Máte-li představu chovu koní, tak asi pozemek nebude uprostřed obce. Dotáhnout elektřinu na pozemek není vždy legrace. Čistička většinou nebývá problémem. Jinak jak na to, to ti navrhne projektant. Topení - také jak kdo. Obecně, do srubu se hodí nějaká akumulační masa, neboť dřevo neakumuluje teplo, bývá to podlaha s podlahovým topením nebo zděné příčky. Máš-li naplánovaný malý domeček, pak stačí kamna a ty celý dům vyhřejí. Jako první věc zajdi na stavební úřad a nech si od nich potvrdit, že ti dovolí postavit na tom pozemku právě srub. Držím ti palce
Odpovědět
Profilova fotka
@petr12345 + Taktéž všechny zdravím jakožto nováček :) jak se už zmiňovalo určitě doporučuji si tento web pročíst (také to máme s přítelem již z velké části za sebou) Jinak firmu jsme zvolili jednu z menších poblíž Brna - vyhrál jejich super přístup a kvalitní reference. Určitě doporučuju si pár firem osobně projít a hlavně navštívit jejich sruby.. jak nové tak i ty starší. Desku si budeme dělat sami.. cenové nabídky od firem byly naprosto šílené. Vše jsem si tedy propočítali, promysleli a základovku budeme dělat určitě svépomocí.. cena bude cca o polovinu nižší než od firmy. A určitě jak již také bylo zmíněno - navštívit stavební úřad a zjistit si co vše bude potřeba včetně toho jak budou řešeny přípojky. Přeji hodně zdaru :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petr12345 hojky, okolí Plzně, to je k nám ale hodně daleko, v okolí máš spousty krásných možností, až budeš muj kamarád, najdeš na mých stránkách mapku :) JAKO NEJ vidím navštívít stavební úřad a zeptat se, zda mi na mém pozemku tuto stavbu dovolí,,, je to tak,,, klidně se muže stát, že to tak nebude a pak,,, ojojoj Dále pojezdit po srubech a srubařských firmách-vytáhnout si reference a projektant je príma s nimi trochu svázaný, i když není nejduležitější,,, energie-divočina, jedni mají čov, druhí jímku na vyvážení, další i pro mne nejlepší ke srubu a musíš mít na to prostory a správný přístup vodoprávního úřadu - kořenová čistička,,, na netu je mnoho info i rady, jak se k tomu dostat vytápění - tak to vypadá, že když si zvolíš srub, tak toto je ta nejožehavější otázka :) - musíš mít v domě nějakou velikou masu která bude akumulovat teplo-podlaha a nebo bigkamna :) a tam je mnoho možností,,, my máme podlahovku a topíme pouze dřevem a to kamnama, která mají ohniště, troubu a horní plech-ani to neumím pořádně popsat-thermorosa nordica - ovšem musíš stále přikládat,,, jsou tady tací, co přiloží jednou denně :) srubum zdar a životu v nich jupi :), kk
Odpovědět
opět epizodka k popukání. nabídka na vaty, sleva oproti ceníku 65%. Trochu mi uniká, k čemu ty ceníky jsou.
Odpovědět
Profilova fotka
@petr12345 vitej mezi potrefenymi :) drzim palce at se vse podari ad 1) nakonec jsem skoncil u te nejblizsi, ale chce to obeslat vice firem (obeslal jsem 15, ozvali se 4), idealne pak osobne navstivit ad 2) desku sam, firemni nabidky od 375t, svepomoci 180t (mam tam prevyseni cca 1,2 m na 9 m a cena vylezla kvuli vyuziti betonpumpy) ad 3) cisticku jsem neresil mam jimku, bylo mne nenapadne naznaceno ze v ochrannem pasmu vodniho zdroje nemam o nicem jinem uvazovat - napojeni na site je vzdy dle toho co je v miste k dispozici ja mam studnu a elektrinu jsem jen obnovil zrusenou pripojku ad 4) resim stale za pochodu, kazdy 1/4 rok je to jine :) ale pec na vytapeni uz stoji takze to bude hlavni topeni a na dotapeni primotopy - uvidime zda to pujde
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista ja to mam na okna, zakladni cena 445t, sleva 53% :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Diky za předchozí reakce. Můžeme podiskutovat o krytině? Zvažoval jsem ten bramac tegalit, ale známy mě přemlouvá do nějakého mediteranu, či co. jenom pro ilustraci. Km beta nam vychází o cca 60 tis.levneji než bramac nebo Tondach. To už stojí za špekulaci.
Odpovědět
@tomas80 nechej stavebnináře, ať se mezi sebou poperou. Já se z původní nabídky 6200 EUR dostal na 4800 EUR a chtělo to jen párkárt zapendlovat mezi 2 prodejnama. Mně nakonec vyšel nejlíp Bramac klasik. Od Terranu mě zrazovali pokrývači, že prý to moc nevydrží a barevná stálost nic moc. Pálené vypadaly hezky i Creaton, ale jejich systém zámků je tak komplikovaný, že na opravu pár tašek aby člověk pomalu rozebíral půl střechy. Takže nakonec červenohnědý bramac klasik protector
Odpovědět
@geodett pošleš mi na ně prosím nějaký kontakt?
Odpovědět
@tomas80 Na dřevěný dům pálenou hlínu, beton na dřevotřískové domečky! Nebo umělá okénka, nebyla by pěkná....? Ale popravdě, Tegalit ještě ujde, ale nějak to chce cit k věci ... asi jako srub do satelitní zástavby ... (ať pozlobím Karin, když už tu jednou za uherák straším) .... Howgh! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 mne taky vysel nejlevneji bramac, nakonec jsem dopadloval na cenu 27 Kc za jednu tasku, bezna cena je kolem 45 - ale nakonec clovek zjisti ze vlastni tasky jsou to nejlevnejsi, nejhorsi jsou vsechny doplnky kolem
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?