Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@kasha ty jemne smirkove papiry jen na dolesteni v ruce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma no toto :)
Odpovědět
@kees_2 Dobrý den, mohla bych se zeptat, jak jste spokojeni s nadkrokevní izolací Bramac therm top 140 - rekonstruujeme chalupu a budeme měnit střešní krytinu, tak o ní uvažujeme. Děkuji moc
Odpovědět
Profilova fotka
@8ada8 mam verzi 160 a i kdyz zatim nebydlim spokojen az na cenu jsem, poklada se to celkem jednoduse, izoluje dobre (zatim mam tedy vyzkouseno jen izolovani proti teplu v zime zatim jeste nevim), jediny co mne netesi ze chutna srsnum, kteri si v ni udelali hnizdo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@8ada8 spokojenost, na chalupu bohate postaci ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett @geodett to si děláš prdel s těmi sršni???!!! Pristi tyden nam to mají dovézt. Ze jsem nešel do pavatexu. Fuck off moderní stavebnictví. Kromě izolace prahove klady za 200 let nic pořádného nevymysleli. Dobrou všem dřevákům, kteří nebydlí ve zděných jeskyních, aneb ať žije pravek 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@8ada8 právě to nam mají dovézt, už teď s tím nejsem spokojený.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 nedelam mam je z kazdy strany stitu a nedari se mne je dostat pryc takze asi pockam do zimy az zmizej, udajne do stejneho hnizda znova neleteji, a pres zimu ucpu konopim vsechny otvory kudy tam ty potvory lezou, kdyz vecer lezim v podkrovi slysim jak tam v tom chroupou, zda je to izolace nebo drevo presne nevim, nemam tolik odvahy abych tam lezl a zjistoval to - holt kdyz clovek stavi v prirode musi s tim pocitat, ostatne je to v podstate montazni pena a tou se case prohryzaji i vosy
Odpovědět
@geodett Je nějaký důvod proč zrovna 160? Jakou jste volili vnitřní úpravu ze spodní strany izolace? Diky za info
Odpovědět
Profilova fotka
@8ada8 na trvale obyvany dum mi prijde 140 dost malo. My mame 140ku kombinovanou s 6cm pavatexu a klidne bych jeste pridal. Ale jestli to je chalupa proc ne... @geodett nam se tam akorat uhnizdili ptaci jak jsem nemel dodelane podbiti a v jednom stite byl kus obnazeny. Pockal jsem az odleti pak vypenil a zakryl prknama.
Odpovědět
Profilova fotka
@8ada8 tak do jiste miry izolace ve strese cim vice tim lepe a cenovy rozdil mezi 140 a 160 uz mne prisel zanedbatelny - v projektu jsem mel 24 cm vaty, toto by melo byt jako cca 30 cm vaty tak uvidime zespoda mam prekladane nesamovana prkna - viz fotoalbum strecha - https://www.modrastrecha.cz/blog/geod...
Odpovědět
taky máme sršně v izolaci (rockwool) a na dřívějším domě také byli (v Orsilu) ..mají prostě ten typ izolace rádi :D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@8ada8 u nas je skladba nasledujici (od interieru ven): 1. palubkovy zaklop 2. parozabrana 3. Pavatherm plus 6cm 4. Bauder PIR plus 14cm 5. late 6x4cm 6. prkna 5. pojistna hydroizolace Iko Armourbase Pro 6. Falcovany plech pokud chcete taskovou strechu, daji se na late kontralate a pak rovnou tasky. Vetsinou PIR desky maji nakasirovanou hydroizolaci se samolepicimi presahy, takze se uz dalsi vrstva davat nemusi. Pokud to ten bramac neam ta k pod late jeste tu hydroizolaci.
Odpovědět
Profilova fotka
Měli jsme sršně loni. Aplikoval jsem spray. (pyšnej na to nejsem, ale měl jsem strach, kam by se mohli prožrat) Chvíli to ukrutně smrdělo..... no a letos je klídek- kromě sem tam nějakýho ptačího hnízda (to samozřejmě nechávám) a jednoho roje vos (to pro změnu likviduju) Sršně sice sem tam (snad zbloudilýho) najdu, ale hnízdo v baráku nemám. ;-).
Odpovědět
@geodett Díky, ta překládaná prkna vypadají skvěle, můžu se zeptat orientačně na cenu za m2?
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e no ja bych je taky nechal, agresivni nejsou nevsimaji si mne, ale to kam by se mohli prozrat to je to co mne nenecha spat, ale udajne se dalsi rok na stejny misto nevraceji
Odpovědět
Profilova fotka
@8ada8 no cena a jsme u toho :) zaklad tech susenych prken je cca 350-380 za 1m2, kdyz to ale clovek dela na posledni chvili a v zime tak jsem si je nechal obrousit a natrit tak pak je cena nekde 550 za 1m2 s DPH - takze levneji se urcite da, brousit a natirat sam a nebo si koupit rovnou drevo a nechat si porezat, je to jen o case, trpelivosti a skladovacich prostorech :)
Odpovědět
Profilova fotka
@8ada8 @geodett Nesamovana prkna jsme si dělali sami. Zbyly nam z porezu vazby. Při vlastní výrobě opravdu doporucuju dobře napocitat množství desek, jelikož cely proces je velmi pracný a zdlouhavý. Troufám si tvrdit, ze je to pracnější než základová deska. Například spodní vrstvu desek lze nahradit samovanymi deskami nebo silnými palubkami. Zpracovávat takto cca 250 desek je děs a v podstatě zbytečnost. Cely únor mne trvalo odkornění pořízem. Pokud vezmeme v potaz hoblovani desek, očištění odkornenych hran fíbrem, impregnace každé desky, očištění a nátěr, je to pro jednoho člověka prace na cca 3 měsíce. Manipulace do sušicky, na uskladnění atd.tomu taky nepridavaji. Nedivím se, ze cena je taková. Vyrobit Palubky je proti tomu sranda. Proces výroby a zpracování nesamovanych desek je ale jednoduchý, takže ho zvládne každy, kdo na to ma chuť.
Odpovědět
Ja mam v rozepsanych splatkach jednu jako vyroba a montaz stropniho podhledu 80.000 kc. Plocha je tak 75m2, kupovalo se 8,5 m3 bor.fosen tl. 60mm.(hoblovano na 40 az 45mm, samovana vrstva je z tl.30mm). Odkornovani ovsem probehlo stylem mafl pod uhlem,motorovka, fibr. Porizem to je masochismus.
Odpovědět
Profilova fotka
Srubaři otázka na zkušené : čím jste dobrousili interiér? Klasickým smirkovým papírem? Nebo máte vyzkoušeno něco jiného?
Odpovědět
@magdatr uhlova bruska + talir 125mm + fíbr P80
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik vůbec to nezatracuji. Ušetři to kotel prace. Jedine negativum je, ze prijdes o skutečnou přírodní oblinu, ale na tom se nestaví.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobre ráno, při nátěru palubek jsme našli 2 kusy, ktere mají dírky od drevokazneho hmyzu. Jde o kvalitu ab. Nevíte, jestli muže hmyz po výrobním procesu sušení přežít? Jde o to, ze cca ve 200 m2 palubek mužů napadené drevo přehlédnout. Poškozené kusy půjdou do kamen, ale co zbytek???Spolehat na Deron je podle mě riziko
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr excentricka bruska a P80. Ma dobry uber, prijemne se s ni dela, da se pripojit k vysavaci a neni to takova divocina jako s flexou. Meli to nasi tesari a ja ji poridil taky a uz toho nabrousila hodne. jinak maly poznatek - s papirem P120 a pripojenym vysavacem se da pouzit i k brouseni sadrokartonu a je to super - jde to rychle a skoro vsechen prach sebere vysavac :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans Právě ta úhlová bruska nám přišla jako divočina, tak to jsem ráda, že má někdo zkušenost i s jiným nástrojem :) Prokonzultujeme a uvidíme, děkujeme za radu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 pokud tam jsou dírky, tak to už je Brouček venku, a jestli to máte sušené, tak zbytek uschnul😃, vůbec bych se toho nebál, škoda to pálit...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato sušené to je. Raději ještě vše naimpregnuji deronem. Diky za reakci.
Odpovědět
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či ste mali pri zrubovom dome problémy s napadnutím dreva drevokazivým hmyzom? Príp. akýmkoľvek hmyzom. Rada by som vedela, či je to bežná záležitosť alebo sa to stane skôr ojedinele. Ďakujem
Odpovědět
Zdravim mam dotaz. System hromosvodu svedeni , kotveni v srubovine jste pouzivali nerez kvuli spineni dreva?
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma ne ja mam nerez kvuli tomu aby mne to prezilo :) drat mam ze slitiny AlMgSi, to co je v zemi je zinek, tyce pro napojeni nad zemi pod zemi jsou taky zinek tam by se clovek nedoplatil
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?