Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@matkabohu jeste koukam na ten detail zkrouceni tramu u okna a tam si to rika o jine reseni: celou mezeru pretahnout okenni folii: na okno nalepit tou samolepkou co je na folii, na cela tramu pak tmelem na parozabrany viz vyse. Pak olistovat aby se folie zakryla... Ja pouzival illbruck me503 vz twinactiv. Univerzalni da se dat zevnitr i zvenku
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans takže bys tam nedal tu vzduch kapsu jak píše ninicek?
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett ty mas nějakého speciála borovičku. Mne takhle červeně svítí na stropě jenom jedna a je jich tam 80 % :-D :-D :-D vypadá to spíš jak modřín. Moc pěkná barva. Gde to roste?
Odpovědět
Profilova fotka
Hośi, musím jít do hajan. Došlo mi pivo. Tak s kobrou
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 pokud si dobre vzpominam na technicke listy a montazni postupy parozabran tak tramy se obalovat nesmi. Dokonce jsem videl schemata od vyrobcu kde se to lepilo mezi krokve. Cilem parozabrany je zabranit prostupu vlhkosti do izolace a to ze obslis tram uz nicemu nepomuze naopak by tam mohlo teoreticky neco chtit kondenzovat. Zkusil jsem to namalovat...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 odkud je to drevo nevim, ja to vzhledem k casovemu napeti bral susene, brousene, natrene, ale byl to ranec ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans rozumím, to zní jako moudré řešení. poptám se ještě na více frontách a uvidím. díky!
Odpovědět
Profilova fotka
Krasna praca musim uznat. Tento typ stavieb ma neuveritelne caro len je velky problem pre ne najst vhodne miesto, aby aj celkovo zapasovali do okolia. Chce to davku odvahy, penazi a hlavne profesionalne odvedenu pracu. a este jednu vec, vedomie, ze ak chcem aby mi takyto zrub vydrzal dlho, budem sa musiet on aj prikladne postarat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@viliam_m s umistenim souhlas, ale s tou udrzbou to neni tak horky, staci kdyz do toho nikde nepujde voda, i kdyz to clovek nebude vubec natirat rozhodne ho srub prezije :)
Odpovědět
Profilova fotka
@ninicek běžně netáhlo, ale když foukal vítr, bylo to znát. Ale to ti tady potvrdí skoro každý, že při větrném počasí, je ve srubu čerstvější vzduch :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny! Téda, vy jste se rozjeli. Jedna technická k fóru, my jsme se spojili se slovenskou modrou střechou? Pořád mě to nutí se přihlašovat, chvíli to na mě "mluví" slovensky, chvíli česky ... a máme tady nové kamarády, tak jen ať vím :-) Ale teď můj dotaz. Máte někdo ve srubu plastová okna nebo jen dřevěná? Nám teď volala firma, že jim výroba řekla, že plastová okna do srubu ne, že tím, že tím, že se vkládá do rámu, tak se může kroutit, že se hodí do zděných staveb. Prý bychom měli mít dřevěná.Prý by nám je vyrobili bez záruky, pokud je budeme chtít od nich. Nějak se mi to nezdá, zeptáme se našeho srubaře,ale jdu s dotazem i sem. díky, díky.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova kdyz pominu tu skutecnost cpat si do dreveneho baraku plastova okna tak technologie osazeni musi byt u oken stejna at jsou z jakehokoliv materialu, musi byt zajisteno sedani stavby bez toho aniz by to znicilo okna, blize napr. zde http://www.drevoastavby.cz/drevostavb...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@hankahorakova Nevím proč by to technologicky nemohlo být, pokud se s tím plastem člověk duševně srovná. Ale když si šáhneš na dřevěný rámy a potom na plastový.....brrrr. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova znám srub kde jsou 7 let plasty a vše Ok. Další s plastem je novostavba srubu, kterou jsem navštívil. Výrobce oken to dramatizuje a děla chytrého. Okna bez záruky jsou samozřejmě výhodnější pro firmu. Změňte dodavatele
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova jinak souhlas s klukama. Plast patří do tříděného odpadu. Navíc si myslim, ze plastový profil se v dekoru dřeva děla pouze ze 2 stran, ale okno i rám mají 4 strany, takže polovina bude bílá... jistý si tím ale nejsem
Odpovědět
@tomas80 moc děkuji, určitě to tak udělám (jinak jen dodám, že se topilo až druhou sezonu a jen na 15-19 st, což mi tak moc nepřijde), a je to už 7 let co praskliny vznikly, takže už poslední otázka, když to ted přetmelím, zvenku i zevnitř, taky aby nebyly vidět spáry co mají tu zelenošedou pásku (vzhledově hnusnou), tak už to tak vydrží? nebo to ještě bude pracovat? nepopraská ten tmel? (udělalo se to hned první rok, kdy se vůbec netopilo, protože tu nebyla střecha a stěhovali jsme se až rok druhý). děkuji :-)
Odpovědět
@jumpmans jak prosím olištovat? (nalepení chápu-přes tu díru, ale jak dál? kam dát lištu? když je kulatina, mezera, kulatina, mezera....) tu lištu nějak tvarovat?
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova hojky,,, mám to s tou slovenksou stranou stejné,,, vubec mi to nevadí, ale vadí mi to, že se musím zalogovat na obě střechy a je v tom chaos, ptala jsem se admina a ten to jaksi nechápy, pry to spojili a asi si neuvědomili, že se musíme logovat 2x, budu je ještě prudit, nebot mně to nebaví :), navíc to vypadá, že naše silné české vlákono hodili na slovenko :)) bratia sa jistě nebudou zlobit, ale já chci zpet na cz :)))
Odpovědět
@pekbit ve srubech od nas a a jeste jednoho realizatora z frydlantu ne :-S
Odpovědět
@hankahorakova zdravím take mame zakaznika co ma ve srubu plastaky. myslim ze je jedno z jakeho materialu jsou ramy vzdy musi byt usazana na pohyblive bedneni na technologickou zpravnost nema vliv pouzity material ramu
Odpovědět
Profilova fotka
@matkabohu Jak už bylo napsáno, do spár se nejdřív natlačí těsnící šňůra, která se přetáhne tmelem. Tmel po zaschnutí zůstane pružný, měl by pracovat zároveň s kulatinou. A vzhledem k tomu, že máte už srub sednutý, nemělo by k žádnému profouknutí docházet
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova @kasha já teda krom toho, že jsem si všimla nových slov uživatelů, jinou zmenu nezaznamenala
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @kasha @hankahorakova Já změnu zaregistrovala..a nebylo to jen příchodem lidí ze stránek sk..(ale já jsem holka citilivá, na mě nedejte ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 taky se musíš víckrát přihlašovat?,měla jsem na mysli tuto změnu;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Karin, přesně, s tím sloučením souhlasím, chci české vlákno, chci LÍBÍ SE MI TO, ale jinak vítám všechny sousedy. My - resp. vy jste to tady vybudovali a vedli, myslím, že je to právem české vlákno. @geodett @fredd1e @tomas80 @ninicek Moc díky za vaše postřehy a zkušenost, myslíme taky, že je to jen výmluva firem. Chtěli jsme plastové snad jen z toho důvodu, aby to nebyla další údržbová položka navíc, ale možná ještě vše přehodnotíme :-).
Odpovědět
ahojte, jedna prakticka: kazdy tvrdi, ze v roubenkach a zruboch neexistuje zarosene zrkadlo v kupelni... je to tak? a ako je to s plesnami napriklad na sprchovych kutoch, zavesoch do vane a pod... nerobia sa, alebo je to rovnake ako v "nedrevenej" kupelke... a este k WC... chceli by sme kvoli setreniu miesta WC spojene s umyvadlom... nieco taketo http://www.ebay.com/itm/Compact-Bathr... neviete ci sa da nieco podobne zohnat aj v CR/SR, pripadne mate s takym niecim niekto skusenosti?
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Přihlašuji se , pokud tady někdo odpovídá ze sk stránek, a já na něj ťuknu, tak mě to upozorní, že musím na sk stránky a tam se nově (stejně jak na cz) přihlásit...
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ano a mně se nelíbí se 2x hlásit :) kurniček šopiček :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia Máme zrcadla v obou koupelnách a tohle tedy neznám. A to ve spodní máme sprcháč s párou a když se sprcháč otevře a vyvalí se pára, během chvíle se vsákne asi do dřeva, nebo nevím, ale ani to zrcadlo není zamlžené.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tak na sk stránky taky,to ano
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?