Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova minerální vata je podle mě mnohem větší svinstvo než vinyl. neřeš a dejte vinyl. bude to ok.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova nemyslel jsem lino, tyhle šablony vůbec nijak nesmrdí a podle toho jak je to drahé to ani smrdět nesmí...
Odpovědět
Profilova fotka
My v horní koupelně máme podlahove palubky
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.stavby-louda.cz/co-jsou-vi... dá se na tom srazit i hrana, ale prej se v tom pak drží binec. mimochodem od dnešního dne jsme plnohodnotní srubaři. máme 11 srubových schodů a 6 železných :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova problem s dlazbou nemam, je tam vsude drevo nahore na cetrisu, dole na OSB (tam jsem vymeknul a natrel to nejakou tou hydromrchou)
Odpovědět
@hankahorakova ja tam dal lino ale mam v druhem patre i dlazbu a lepit - je to sice drahy ale drzi MAMUTem - a spary mam bily polymernim tmelem - a nedela to zadnou neplechu - uplne cely se to hybe ale drzi a ani nepraska - dlazdice 33x33 lepeno v peti pascich na kazdou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jé ukaž foto schodů! My je teď řešíme.
Odpovědět
Profilova fotka
díky všem za názory na podlahu v horní koupelně. Půjdeme do vinylu
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova my mame v jedne koupelne v patre dlazbu a ve druhe mramor, oboji rozmer 60x30. Dlazba lepena Ceresit CM16 - ultraflexibilni lepidlo na kriticke podklady jako je osb a podobne, mramor pak lepen lepidlem Ardex marmor und granit kleber. Oboji mame na podlaze tvorene dvojitym rostem z hranolu 60x80 a na tom dve vrstvy cetris 16mm. Cetris je lepeny k sobe - ve sparach a v plose. Samozrejme je tam hydroizolace a rohy jsem resil paskou - mapei mapegum wps a paska mapeband. sparovano Mapei Keracolor FF s fugolasticem. Rohy tmelene silikonem. mame v obou koupelnach walk in sprchovy kout. podlaha se ani nehne, nikde nic nepraska, prestoze si stavba sedla.
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica Ahoj, my také patříme k těm, co si brousili a natírali samy. SIce nám firma dodala už s hrubou stavbou kmeny obroušené, leckdo by s tím byl i asi spokojený, my jsem asi na tohle frfni ;-) , takže manžel provedl celé dobroušení sám. No a pak i nátěry. Zrovna na mé ikonce je fotka z jedné týdenní dovolené, kdy jsme spolu jen my dva nově (měnili jsme i radikálně barvu) natřeli celý exteriér. Měli jsme jen žebříky a pak manžel ještě takový ten jistící pás, když natíral štíty. Vnitřky asi ještě dlouho natírat nebudeme, ty jsou v pohodě. Nový externí nátěr vypadá taky dobře, tak nás to těší. A případný další nátěr si zase uděláme jen my dva.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Dakujem za zaujimave postrehy! Idem si na to sadnut s projektantom a uvidime, co z toho bude.
Odpovědět
Profilova fotka
@donkam Zdravím,,,, ted jsem tu chvíli nebyla a možná zase nebudu,,, bydlíme asi 5 let ve srubu, velikém, jako kráva a nemáme úložné prostory :((( ve vašem domečku nevidím nikde prostor na cokoliv,,, vstup do centrální místnosti je super, ale zádveří pro 1 člověka,,, kde budou kabáty, boty, bundy, čepice, lopaty na sníh, ... ... .... ..... jo otevřený prostor je božský,,, máme ho něurekom :) ale kam mám dát náhradní ložní prádlo??? uffff, jak tady někdo psal, třetí srub bude TOP :))))) jen si tyto infa vzít do dalších životu, to se budu ted snažit :),,,, kuchyň veliká, základ domácího štěstí? nebo tam budeš bydlet sám a budou ti vozit pizzu, když je tam toho prostoru na lenošení tolik-paráda!!! nahoře samá izba, kde je veliká šatna :) - to jsou jen rychlé postřehy z mého vlastního bydlení a to si vezmi, že máme SKLEP, GARAGE, ateliér a nikde zatím úložný úhledný prostor :) tak to byl povzdech a MARTINE (vorlíčku drahý), to jsi tak hezky popsal, že my srubáci jsme nějací divní :)))) JINAK po 5 letech ve srubu - s výhledem do údolí, místo TV, denním navážením dřeva do obýváku (nebo ted už míváme týdenní zásobu vedle kamen), častým vynášením popela, občasným nedojetím k domu (sněhové kalamity), místním užasným podivínem-který nám odhrabuje sníh a 1x za 14 dnů odtáhne popelnici k cestě (za kofolu nebo CD dechovky-nemáte někdo nepoužívané??-už jsem mu za těch prá let darovala asi 60 kusů :)), divokou zahradou s ježkama, užovkama, vesnickýma kočkama,,, ,,, prostě nádherný život, super styl, božská jízda :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha Vodni, CD dechovky nemám, ale pobavilo mě to :-) Já právě u nás, pro naše seniory v obci dělám setkání a pozvala jsem jim také dechovou hudbu :-) Tak věřím, že se to povede, jak minulý rok setkání rodáků (30-50tníků :-) Jinak úložné prostory..Tím, že jsme v patře vybudovali dva pokojíčky a nikdo v nich už není, máme úložné prostory. V jednom pokojíčku jsou stále hračky pro malé synovce a neteře, co máme. Ve druhém má syn stále zázemí, ale už ve skříních má právě to náhradní povlečení :-) Jinak, já bytostně nesnáším hromadění věcí,pracholapy a tak, tak to mám docela OK. A vlastně, skvělé je , že mám 2 technické místnosti v suterénu-v jedné jsou věci na zahradu, na malování a má sbírka karnevalových kostýmů, veškeré sportovní vybavení, kola...(v rohu se krčí vodárna a záložní elektrokotel :-) Pak mám druhou a tam je mrazák, skříně na zavařovačky, náhradní talíře na velké akce a špajzka ,na zavařeniny, ovoce,zeleninu, zelí a víno :-) Manžel má svou dílnu-takže má své místo také. No a tak v patře-obývák+jídelna+kuchyň vlastně nemáme žádné skříně, jen jednu pod TV a pak klasiku linku. Jinak bych fakt nepodceňovala velkou předsíň, zvlášť pokud máte návštěvy, je u vás sem tam rušno. Nebo máte-li třeba pejsky, jak my. My nemáme mini ale ani velkou předsíň, ale když dojdeme v zimě z procházky, když si sundaváme ty kabáty, odstrojujeme pejsky, sundáváme bufy, prdelíme se tam pěkně :-) Za celou dobu jsem si neřekla, že lituji bydlení ve srubu-naopak..když vidím tu spotřebu. Abych byla upřímná, jediné, čeho jsem si všimla, že v okolí se těžce prodávají srubové domy. Že je realitky dlouho nabízejí, nejsou asi lehce prodejné. Ale určitě v tom hraje roli místo, cena a tak..ale prostě, toho jsem si všimla. (V okolí Jihlavy se zrovna nabízejí 3 sruby na prodej) Jo a není to neprašné prostředí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Zlatečko - na dechovku pujdou 30-50 tníci??? nebo je to počet 80tníků? :))) on mi někderé cd vrací, tak ti je mohu poslat :))) ne všechny cd jsou mu vhodná,,, nevím jak to poslouchá, když skoro neslyší, ale vídám ho se sluchátky :)) -ad uložné prostory - jasné - když je několik místností, které mají skříně nebo regály, není co řešit :) u nás stále nikdo regály nedodělal, asi si budu muset najít nějakého souseda :))))) - ad prodejnost - jasné, místo a podobně, srub je srdcovka, chci si ho postavit po svém, žejo, to není zateplená polystyrenová krabice na poli :)) -ad bezprašnost - nemohu souhlasit. Vím naprosto jistě, že kdybychom měli klasika dum, tak se z toho už zblázním - vlastně v obýváku máme kamna, která 2x rozebíráme a čistíme,,, trochu se mi ze začátku z toho točila hlava, jako jak mám toto uklidit,,, postupně jsem se odnaučila takové věci řešit,,, velmi často vběhnu až do ložnice v botech (ne od bláta :) ), nejčasteji používám metlu-tedy prašnost veliká a kuláky jsem nemyla od začátku stavby a fakt to vubec není dramatické,,, Ty naše nejkrásnější Románko ve vlákně musíš přiznat, že jsi trochu úchylná na úklid a lesk,,, jinak se pak lidé budou divit :))) chichi, měj se moc krásně all - jak psával PETR ze šumavy - kde je mu konec? - překrásný víkend přeji :*
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ahoj Kashenko, Peťa říkal "vši"😎
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Kashi :-) ti 30-50 tiníci byli rodáci :-) To jsem dělala akci, že jsme se sešli my, kteří jsme se v obci narodili a je nám mezi 30-50 ti lety :-) Tu dechovku dělám pro seniory . A budeme mít pozvanou přímo dechovou kapelu , živou :-) Jo a úchylná jsem, to tady říkám stále :-) Vyhrožuji našemu druhému kokrovi, kterého máme už s ocáskem (9-ti letý první kokřík k nám přišel ještě s tupírovaným, další v pořadí už naštěstí ne), že jestli s tím ocasem bude tak mávat a vířit prach, že uvidí :-) Ale je fajn, že to máme každý jinak, já pro svou povahu mám ráda čisto, nepřeplácanost...volný proudění vzduchu a pohybu ...tak si to úklidem zajišťuji. V rámci možností-ti dva kokrové si o tom myslí své :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @morana128 já teda musím říct, že prach je.. a daleko víc než v bytě.. a to si myslím, že na úklid až tam postižená nejsem, v rámci možností ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :-) ale vidím světlo na konci tunelu :-) Začíná se mi horšit zrak :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 to se netěš.. i tak to vidím :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @morana128 chich chich, já se domnívám, že vidím dobře a přitom zůstane,,, a ten prach tam je, ale nepřibývá :) :) :), jsem ale stále na stavbě, to je trochu jiná,,,, nemohu říci, že by se mi nelíbilo volno-čisto-proudíví vzduch... tož je to jinak, taky hezké :) a kočka se psem to víří více jak vysavač :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha prach stále přibývá, ale už to není tolik znát, jako když se usazuje na vypucovanou kulatinu. Odhaduji, že ve srubu se práší úplně stejně, jako ve zděném domě, akorát ten prach se usazuje na horní stranu kulatinky at tam je holt vidět. Ale není to žádná tragedie. Jinak si nás srubaře odhadla dost přesně. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit my máme dost bordelu( prachu) i po zemi.. to fakt teda značne víc....a bydlí nás tady mín:-D
Odpovědět
Profilova fotka
začínáme dělat olištování podkroví a příček v přízemí. lidi, to je vám zas pakec. :-D :-D :-D když jsme srub plánovali, vše vypadalo tak nevinně... :-D dá se to vůbec někdy dodělat? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 tak pokud se zabyvas ptakovinama jako listy tak ne :)) listy jsem zamitnul, manzelka souhlasi tak neni co resit
Odpovědět
ahojky všem, potřebovala bych poradit, jestli někdo nemá zkušenost se střešním oknem........ono jak píše Kasha, při třetím srubu budeme chytřejší, v chodbě, kde máme schodiště a vchází se do dvou pokojů nemáme žádné světlo (pouze osvětlení) a právě nad tím schodištěm zvažujeme nějaké to okno, ještě jsem slyšela, ale teď si nemůžu vzpomenout, jak se to jmenuje možná bodovka.....co byste Vy poradili...zápory a klady...moc děkuji za nápad
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 zdravím a pozdravuji :) okno nad schodiště je docela prekérní situace, hodně blbě se tam člověk dostává,,, a střešní okna jsou vždy tak trochen problematická,,, i když-klepu-zatím u nás pohoda,,, ovšem u kománu jedno být muselo, není jak se k němu dostat,,, vysoké svahy a v atelieru sedlová střecha, tak ,,,, - jsou možné světlovody, ale ted přesně netuším, zda se hodí do šikmých střech, dokonce existují malinké elektropanely-volatika, která připojená k nějakému světlu, stále vykazuje svétlo jako venku (asi když úplně nezasněží,,, já bych do normální chodby řešila úplně obyčejné osvětlení - na pohybové čidlo (osvědčilo se nám v předsíni, před i za domem :) toliko za mně :) @tomas80 - jojo, jak píše @geodett mnoho věcí být nakonec nemusí :)))) krásný den vši :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 pokud to jde bez stresnich oken je to vzdy lepsi
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 SOuhlasím s geodettem...:-) Už bych také nedala střešní okno. Protože máme v patře dvě místnosti, které jsou zavřené, není tam ani topení a teplota se udržuje jen prostupem tepla z patra, tak se prostě okna rosí (jedno tedy více, to druhé tak nějak rozumně) Přiznávám-je udělaný špatně sklon sádroše pod oknem...a řekla bych, že ani okno nemá dobrý izolační rámeček. Možná, jestli časem to okno budeme měnit a dáme tam něco lepšího (ale já si myslela, že Velux, co máme je dobrý..no ale je to 12 let, co se to stavělo). No a úplně nejradši bych tam měla vikýř...ale to asi už nikdo dělat nebude :-) Okno nad schodištěm máme , ale je ve štítu, takže tam vůbec problém s rosením neznáme .
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 máme střešní okno nad schodištěm, jsme z nej na nervy při každém krupobití, takže zvažujeme tu venkovní roletu...nijak se nerosí, problém s ním není, jen na něj nedosáhnu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett pokud je neudělám teď, tak už nikdy. :-D na bytě jsme měli pod televizí pekáč na buchty 7 let :-D neptejte se proč :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?