Větrací systém Aereco - náklady na vytápění

Plánujeme drevostavbu, ve které by měl být instalován systém větrání Aereco, reagující na vlhkost. Dle webu by měl omezovat tepelné ztráty. Mě to ale pořád nejde do hlavy - na jednu stranu má být dřevostavba vzduchotěsně uzavřena a odizolovaná, na druhou stranu tato vzduchotěsnost stejně vyžaduje systém, který mi tam bude natahovat z venku vzduch.. Vím že toto řeší rekuperace, ale vzhledem k velikosti naší stavby (zast. plocha 40 m2) nám to nedoporučili, že je to zbytečné. Zajímá mě zkušenost těch, kteří systém mají, zda to nezvyšuje náklady na vytápění a opravdu je to úspora oproti klasickému vetrani? Děkuji.
Odpovědět
@paz02 vzhledem k malému objemu se prostor rychle vydýchá, takže osobně bych jednoznačně použil rekuperaci. Udělejte si cenové srovnání Aereco v porovnání s nějakou levnější rekuperací. Minimálně doporučuji udělat přípravu pro rekuperaci (rozvody), ty stejně potřebujete i pro aereco a časem uvidíte.
Odpovědět
Souhlas s @zubr487 . Ten systém Aereco je takový rozpačitý - celý rok budete při spuštění odtahu vhánět dovnitř do pokojů vzduch o teplotě okolí. V létě vedro a v zimě mráz. Lepší bude použít lokální rekuperaci, která vás vyjde finančně stejně nebo i lépe a aspoň částečně upraví teplotu prováděného vzduchu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
zajímavý
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?