Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
godi: no jo no, to jsou ty zabíjačky :-D no já vařila v tchýninym nádobí a ta ho má zespoda úplně černý - opálený od toho ohně, já si koupila pánev a do tejdne byla zespoda taky úplně černá... :-| Uvažuju nad tou Rosou taky, tak by mě moc zajímalo, jak to bude vypadat ;-)
Profilova fotka
kaci: nemysli si ale ze mame nejaky prasatko v chlivku, to ne:-) proste bud si koupime uz vykrmene a zabijeme a nebo posledni doubou nasi koupi pulku a je to. Hlavni je to ze mas kg veproveho za 50,- coz je uplne super - to se vyplati:-) No tak to je fakt ze to cerni,ale to je asi tak jediny.... Nafotit to muzu, ale nevim kdy to bude oblozeny, to jeste chvilku potrva... ale vypada dost dobre i takhle zabalena. Mame tu ROSA I 160x105 cm...
Ahojda holky, tak koukám a než to pročtu, to bude trvat, teď jsem teprve dorazila ze školy - fůůůůůůůůůůůj ]-( . Rychle jsem to projela a k té indukci - já chci varnou desku eletriku, ale teď jsem koukala na tu indukční a začíná mi to pěkně hryzat v kebulce a jelikož nádobí svoje nemám a tatínek řekl, že vybavení do kuchyně platí on a já vybírám, tak není problém, ale zase dát naráz 90tis. za spotřebiče nebo o 10 míň je taky přece jen rozdíl. Ale našla jsem plně indukční i za nějakých 15tis, takže to by nebylo o moc. Zkusím to pohledat a hodím sem odkaz. Mně se líbila indukční Fagor IF-4 za necelých 19tis. Holt budeme to muset znovu projet a na něčem šetřit anebo nekupovat hned všechno, ale zase na druhou stranu, když už, tak ať to je celý hotový. Jinak godi, to je super lednice, ale já bych ji neměla hlavně kam dát, takže se spokojím s malou - Bude to Electrolux ERG 29750 - má 205l lednie a 70 mrazák, takže to bude stačit. Nanuků se tam vleze dost :-D Kati, u nás se sanita moc neřeší. Vanu máme, sprcháč chceme zděný a dají se tam jenom dvířka, který jsou vybraný, nahoru umyvadlo máme a dolů přijde nějaký malinký a záchody budou stejný a v těch už taky celkem vím. Všechno jsem koukala do katalogu Sika, má celkem dobrý ceny a docela výběr. Ještě se o víkendu asi vypravíme k té známé se podívat jak vypadá ta nová Linea od Raka a mrknem co nabídne ona a uvidíme. O tom stěhování, já tímto tempem taky už přestávám věřit, že se budeme stěhovat v červnu, ale zase - omítky mají i s fajnovou hotový za 14 dní, eletrikář dodělá krabičky, to tak den, dva, podlahy za den, když to bude schnout týden, pak tam naběhne naše četa a malování (já, taťka a brácha, manžel totiž barvičkama malovat prostě nebude :-D ), pak rychle podlahář a můžeme se stěhovat :-D Když mi to takhle říkali, tak jsem se smála, že se budeme stěhovat v dubnu, ale zase tak rychlý to nebude :-(
Profilova fotka
hamar: pokud ti do toho muzu kecat, tak elektriku vazne ne! To je sileny, nez se to zahreje, to je vazne snad ta nehorsi varianta. Pokud nemas nadobi a chces indukci, tak bych asi moc nevahala i kdyz to nadobi na indukci je dost drahy, ale elektrika neni vazne dobra volba.. Tak ja mam misto jak pro mrazak tak lednici, bude to vedle sebe, tak proc ne:-) takze nebudes mit ani vanicku ve sprchaci?? taky jsem nad tim uvazovala, ale nakonec jsme zvolili vanicku, zazdit to do niky a koupit jen ty vstupni dvere...
hamar: ty jo, jakto, že to platí taťka? Já ci takýýý :-D My dneska přebrali krovy a stavbyvedoucí řikal, že střechu budou dělat tak 14 dní pak se osadí okna a budou dělat rozvody. Omítky tak prej na konci dubna až polovině května, takže si myslim, že se to stihnout dá ;-)
godi: musím to ještě probrat s maželem, přece jen se musíme trochu ohlížet na penízky, ale zase si říkám, že co ušetříme za lidičky na malování, tak můžu dát do spotřebičů, ale na druhou stranu, je ještě hodně práce a málo penzek. Uvidíme, jak to všchno dopadne. Koukala jsem na to a Candy má indukční desky kolem 15tis., ale zase se mi od nich nelíbí žádná trouba :-( kaca: platí to tatínek, protože mi už da roky zpátky říká, že mi na vánoce, narozeniny a svátek dá ještě to vybavení, který si vyberu, až to bude aktuální. Do toho řekl jednu zásadní chybu, nad kterou jsme se jen s mamkou smály (jde vidět, že chlap neví, kolik co stojí). Že mě zaveze kam budu chtít, sedne si na lavičku, já si vyberu co budu chtít a on to potom zaplatí. Tak proč ne :-D Myslím, že se to dá taky zvládnout. Pokud to teda neděláš sám, přece jen, firma valí ;-)
Profilova fotka
hamar: aby jsi nesetrila zase moc a nekupila si nejakou nekvalitni desku. Prece jen indukce je tady zatim "v plenkach" a radsi bych si zaplatila za renomovanou znacku a drazsi nez neco lacineho a pak treba litovat... nevim, jen muj nazor.
Profilova fotka
kaci: da se to ale bude to vazne o "prsa". Jestli budete 30.6.2008 bydlet, tak pred tebou smeknu klobouk. Mozna je to i o tom, ze ja se chci nastehovat do kompletne hotoveho vcetne upraenho pozemku, hotoveho plotu... proste do zadneho staveniste
godi: no, v tom to asi bude.... A nejspíš je to tim, že máš teď kde bydlet. Jak už jsem tu psala, my bydlíme na chalupě, na léto se tam nastěhuje babička a fakt se mi tam s ní nechce bejt :-S A v baráku se dá bydlet i když je tam jen základní vybavení a zahrada přece nemusí bejt vůbec dodělaná...To je každýho věc, kdy se nastěhuje. Já bych fakt nevydržela čekat ještě min. další půl rok nebo i dýl než se to pořádně do puntíku zařídí a až bude udělaná zahrada. Taky neřikám, že se budu 30.6. stěhovat....To se má teprve předávat. Včera stavbyvedoucí řikal, že v tom můžeme klidně bydlet i bez kolaudace, takže na ní aspoň nemusíme čekat :-D To, že některá deska stojí 15000,- a některá 25000,- tak dle mýho názoru to neni o kvalitě, ale především o značce a funkcích. Kolikrát ty "renomované" značkové spotřebiče odejdou dřív než ty neznámé. Hamar: taky si nebudu kupovat bůhvíjak drahou indukci. Je fakt, že nám zase můj táta platí stavební dozor a to taky neni nic levnýho. Za tu sumu bych taky měla spotřebiče :-( ale dozor je potřeba ;-)
Profilova fotka
kaci: jo, ja jsem zapomela ze vy bydlite na chalupe.. tak to je jina. Me nic netlaci a tak chci jit do hotoveho, protoze s ditetem potom clovek uz moc neudela.. My si zatim platime vsechno sami, ale od nasich mam slibenych 100 tis.
godi: já taky dostala od mamky stavebko, co mi spořila ;-) a manžel si taky spoří ;-) Tak my si dítě určitě nepořídíme hned po nastěhování, taky to tam chci dát nejdřív trochu dohromady, ale i kdyby, tak máš pořád ještě 9 měsíců na to, to tam zpacifikovat :-)
Profilova fotka
kaci: jo teoreticky mas 9 mesicu a nebo taky nic, pokdu budes mit problemy a budes na rizikovce a stejne ajko tehotna nebudes tahat nejay veci ci delat neco tezkeho.... takze my zacneme zkouset v kvetnu a finisovat domecek na vanocni nastehovani...
Článek se načítá
Teda tady už se řeší těhotenství, teda holky vy se nezdáte :-D :-D :-D Kati s těma firmama máš recht. Někdy ti "kvalitnější" věci odejdou dřív než ty "nekvalitní". A myslím, že konkrétně Candy už je taky celkem zámá kvalifikovaná firma. Kati, máme celkem stejný názory, já taky nepotřebuju chodit do baráku po chodníku, hlavně že vnitřkem bude obyvatelnej. Jo, s našima je to v pohodě, ale přece jenom sami a ve svým je jiná ;-) Navíc stejně nechci hned na začátek zařizovat kompletně všechno, protože zase tolik peněz není, takže kdybych se měla nastěhovat do kompletně zařízenýho domečku, tak nebydlíme ani za tři roky. Třeba vrchní dětské pokoje chci zatím nechat nezabydlené, spíš jako skladiště a až budu těhotná, tak to upravím podle mých představ. godi: myslím, že je reálný s formou bydlet do konce června. Pokud teda bude přát počasí a ještě se něco nepřihodí. U nás třeba kdyby lehl zedník, tak jsme v koncích, ale firma má dost lidí, aby tam poslala někoho jinýho. Holt výhoda firem, ale zase je to dražší :-|
hamar: jo jo stejný názory :-D Moje řeč. Já budu mít taky dva děcáky volný a až budu těhule, tak ho teprve zařídim, ten menší bude asi ještě dlouho sloužit jako sušárna a sklad :-D
Profilova fotka
hamar: tal co, letos mi bude 29, tak bych uz chtela:-) pokud bych nechtela dite, tak to neresim, ale pokud se nastehuju do nedodelanyho baraku a budu mit mimco, k tomu ten barak dodelavat, tak po tom opravdu netouzim....Kazda mame jine predstavy Tak decak taky necham volny to je jasne.. jen se to proste omaluje a je to...
Profilova fotka
kaci: jak jsi psala ze uvazujes taky o te ROSE, tak se mrkni tady po albech, koukala jsem ze je tu nektere holky maji...
godi: jo jo, já vim jak vypadá, akorát prostě nevim, jak tu vanu natočit, protože kdybych měla tu rosu, tak bych v ní seděla opřená jakoby směrem ke dveřím a koukala na okno, protože ona je přece na tý jedný straně vyvýšená na opření
Profilova fotka
ja ji budu mit tak, ze ni budu sedet a budu se koukat na okno... a co je spatne na tom koukat se na okno?? prece by ses nechtela koukat do zdi??
nekoukala bych do zdi. ta vana je v rohu nakoso. já nevim, jestli je lepší koukat na okno, záchod a bidet nebo na část zdi a dveře...
Profilova fotka
no tak ja bych radsi koukala na okno.. no je fakt ze ten zachod tam trochu "vad", ale tak to by tak nevadilo... urcite lepsi nez koukat na zed a dvere....
Profilova fotka
ahoj holky, tak jak jste vyuzili krasnou a slunecnou nedeli? my jsme vyrazili na baracek - uz mame funkcni zachod:-) coz je zacatek vseho. Dolakovali jsme posledni vrtvu laku na palubky a v pristim tydnu snad dodelame ten posledni pokoj. Taky jsme se vrhli na rybiz - na parcele u plotu bylo vysazeno cca 15 rybizu, takze jsme se rozhodli je vykopat... no docela jsme si makli, ale je to hotovo.
godi: škoda rybízů, já si chtěla nějaký vysázet... a ještě nějakej angrešt x-)
jinak jsem o víkendu vyprala asi 5 praček prádla...a ještě to musim vyžehlit :-| Zasázela jsem si asi 3 druhy mrkve, ředkvičky, kedlubny, hrášek a kopr x-) a tak nějak jsem uklízela
Profilova fotka
zadna skoda, ja rybiz nemusim a tohle byl nejaky plany, ani to neplodilo takze co s nim. Angrest to je jina, to si mozna jeden kericek vysadim potom, ale rybiz vazne ne:-) koukam, ty se nejaka plodna.... kde jsi vzala 5 pracek, to jsi od vanoc neprala nebo co???:-)
godi: plodná?? =-) no taky nevim, ale prala jsem světlý, tmavý, svetry, ručníky, povlečení :-D to se stane dycky tak jednou za dva až tři měsíce, když se mi naschromáždí víc ručníků a taky když převlíkám peřiny nooooo :-N Sice mam pračku, která si to prádlo zváží sama a použije jen tolik vody, kolik na to vyprání potřebuje, ale i tak mi přijde zbytečný prát tam 2 kusy něčeho... Jo tak když byl planej, tak to jo. Já rybíz taky nemusim, ale na marmeládu je dobrej ;-)
no jo, HAMAR zase šprtá nebo maká na baráku :-D :-p :-D :-D :-D ženská jedna!!! Nechceš to mít doufám hotový dřív než já :-D
godi: teď jsem ti koukala do alba...co to máš za prkýnko na tom záchodě? :-D =-) :-N hihihihihihi
Profilova fotka
kaci: to je provizorni prkynko.. nechteli jsme tam davat novy, kdyby se s nim neco stalo.. to vis, tak zrovna moc na cistotu se ted dbat nebude, kdyz se stavi, tak jsme doma nasli jedno stary.. chapu ze k te oranzove to zrovna moc neladi:-)
godi: aha :-D
Profilova fotka
co se ti nelibi na modrem prkynku??:-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?