Termín dokončení stavby - červen 2008

Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
1
2
64
Profilova fotka
tak stavbu asi budeme mit hotovou do leta,ale pak vybavovani a takovy veci, takze to vidm stehovani na vanoce
godi: přece nebudete stěhovat půl roku ne? :-) Já ani nevim, jestli to do toho konce června stihnou...tak si řikám, že budu počítat spíš s koncem srpna, ale zatim jsou v termínu ťuk ťuk ťuk... ;-) tak se uvidí a na Vánoce už tam chceme bejt na 100 % a s tim zařizováním nevim...jestli vůbec zbydou nějaký peníze na nábytek :-p
Profilova fotka
kacabacka: neni to jen o stehovani,ale taky o vyberu zarizeni a na vsechno mas dodaci lhuty. Napsala jsem to asi blbe, spis jsem myslela tak ze proste vanoce 2008 bychom chteli uz v novem, aby bylo vsechno hotove. Nemame duvod spechat, byt mame 2+1, takze rekneme ze nas nic netlaci a a zaridim si domecek tak jak se mi bude libit... Taky zalezi jak rychle pujdou jeste dokoncovaci prace a jak budou penizky, takze ty vanoce jsou takovy nejpozdejsi termin:-) U nas je problem ze se ted "zaciname" hadat cim vybavit baracek, prece jen kazdy mame svuj vkus - treba ja bych chtela postel jen s jednim celem, manzel chce celo i dolu v nohou a tak nevim:-) Pockej, takze budete bydlet,ale nebude nabytek?? To snad ne:-)
ahoj..my máme mít termín dokončení začátek května...tak počítám, že tak koncem června stěhování... :-)
jinak se zařizováním...pokudmá člověk peníze jde to raz dva :-N ..no my jich tedaasi mít moc nebudeme tak to taky bude raz dva :-D
godi: no, jelikož my teď máme takový provizorní bydlení - bydlíme už rok na chalupě, tak se už těšíme do novýho :-D Neni to tak, že budeme bydlet bez zařízení. Kuchyň tam bude, tu si necháme udělat od truhláře, už máme hotový přízemí, takže v podstatě už tam může jít zaměřovat, tak by to měl do června v pohodě stihnout udělat...Sedačky do obýváku taky máme, telku a dvd taky, postele taky. A pak takovej provizorní stůl do kuchyně a židle. Takže jako první budeme asi kupovat nějakej prádelník, tv stolek, konferenční stolek a pak teprve postel a noční stolky + stůl a židle do kuchyně...moc tam toho nábytku mít nebudeme iza: to je jasný, jak jsou prašule, tak to je jednoduchý, my musíme ještě udělat terasu a přední ...tak to taky nevim z čeho :-(
chtěla jsem říct přední plot :-N
Profilova fotka
kacabacka: no tak to chapu, kdyz clovek bydli takhle, tak chce do noveho co nejdrive.
godi + iza: a v jaký části stavby jste teď? Nám maji zítra pokládat strop...
Profilova fotka
kabacka: my mame postaveno, ted se delaji vnitrni upravy, ale voda, elektrika a plyn je rozvedeny. Zrovna zitra jdeme natirat prvni vrstvou laku palubky a budou nam pokladat podlahu v technicke mistnosti
Hoj holky, hlásím se k vám, počítáme taky, že bysme mohli do prázdnin tak provizorně bydlet, ale uvidíme. Bydlíme u mých rodičů a chceme už být sami, tak snad to zvládneme. Jinak my máme hrubou stavbu, okna :-D , příští týden budou dělat příčky, další týden eletriku (ale to tu máme jarní prázdniny a většina lidí jede na hory), pak voda, topení, omítky. Snad to zvládneme do června :-|
Profilova fotka
hamar: no, na to, ze toho vetsinu nemate mas docela sibenicni termin:-) ale tak pokud uz mas vymysleny vybaveni kachlicky, obklady atd. tak mozna,ale pokud to zvladnete, tak budete dobry. Jeste zateplne z venku, pokud budete delat a fasada taky trochu zabere a bez fasady ti to nezkolauduji
Článek se načítá
godi1: já bych řekla, že fasáda není podmínkou ke kolaudaci, teda pokud se od roku 2008 nezměnil zase nějakej zákon :-| hamar: já myslim, že byste to mohli v klidu do konce června stihnout ;-) Dyť už máte celou hrubou stavbu + okna. My máme taky termín na konci června a máme zatim jen přízemí a strop...
Profilova fotka
kacabacka: no ja nevim,ale vim ze tchan nemuze kolaudovat, protoze nema fasadu. Nevim jestli je to jen nejake narizeni mistniho uradu,ale tak mi to rikal manzel, tak nevim. No jo, hruba stavba je to nejjednodusi,ale ted teprve zacina ta piplacka, ktera neni videt a jestli jeste budou zateplovat. No tak to je dost velka fuska... ja si myslim ze to je dost " o hubu" se pri tomhle stavu v cervnu stehovat
godi: hmm tak to je divný... sousedi fasádu nemaj a zkolaudovali... =-) My máme 40 Porotherm a zateplovat už nebudeme, za 1. to neni potřeba, stěna je dost tlustá a vyhovuje to standardům a za 2. se pod izolací drží různý brouci a plísně... :-S
godi: nevím jak u vás, ale u nás na kolaudaci nemusí být ani vevnitř usazený záchody, ale musí to být nachystaný na usazení, fasáda nemusí být už vůbec. Jinak vymyšlené už máme všechno a myslím, že šibeniční termín to není. Mám na to šikovný chlapy. Eletrika s vodou je hotová za týden, 14dní, pak omítky a podlahy a nakonec dokončovačky.Samozřejmě, že nebudeme dělat fasádu, když nejsou hotový vnitřky. Zateplovákem se budeme bavit až podle korunek. Nebo tak jak to dělal náš soused. Lepil 3 zateplováky denně po práci :-D
hamar: kolik budeš mít koupelen? A už máte vybraný obklady? Jaký záchody, vanu, umyvydlo? A co kuchyň??? Taky si myslim, že se to dá v pohodě stihnout... ;-)
Profilova fotka
hamar: tak to mate dobry, vim ze tchan to ma takhle, asi je to jen nejaka mistni vyhlaska, nevim nedokazu soudit. Ja osobne bych neda nesla do baraku, ktery neni komplet hotovy. Tak asi se to da stihnout,ale clovek si makne. Ja nemuzu moc posuzovat, my nikam nespechame, takze si delame jak je cas a potreba. S obkladama taky ted valcim, mame dve koupelny a porad nevim jake obklady, kuchyn uz mam vybranou i nakreslenou, takze jen do vyroby. Jinak zachody a umyvadla mame koupeny uz rok a vanu taky vim jakou, takze v tomhle je to pohoda
godi: my právě bydlíme u našich, takže na to celkem šlapeme. Já taky nechci jít do nezařízeného, ale nebudu zařizovat celý dům, jenom nejdůležitější prostory, který budeme obývat ;-) Obklady taky řešíme. Do jedné koupelky už je máme koupený, i vanu a umyvadlo, ale do druhé ještě řešíme. Koupelka dole je malinká, takže to nechci přeplácat. Do toho známá dělá s koupelkama, takže to půjde přes ni. Záchody chci obyčený, kdybych chtěla geberity, tak nám to hrozně zmenší prostor. Kuchyň už taky plánujeme, stolář už ji má nakreslenou, takže akorát čeká, až tam budou omítky a říkal, že ji bude mít do měsíce hotovou.Bude nám toho dělat víc, takže mu na té zakázce celkem záleží ;-) godi: celkem se divím, že musí mít tchán fasádu, s tím jsem se ještě nesetkala. Vím, že když ji máš, je to lepší, ale u nás se to píše do nedodělků a dají ti lhůtu (myslím 4-5 let) na dodělání :-|
Profilova fotka
no jo, tak to chapu, ze uz chcete byt ve svem:-) my mame byt 2+1 takze nas nic netlaci, takze v pohode, dali jsme si termin ze vanoce chceme v novem, hotovem No ja jsme mela do horni koupelny taky vybrany,ale ted se mi zalibili jiny, tak nevim a do dolni to vubec nevim, to vybira manzel, tak jsem zvedava. Taky mame normalni zachod, me to nevadi, takze na co zbytecne utracet. My omitku mame v kuchyni,ale nemam jeste vybrane kachlicky, takze zatim kuchyn "stoji" Hele, ja nevim jak to presne je, ja se o to moc nezajimam, jen jsem se jdou ptala, proc to uz nezkoladuje a ze pry musi byt fasadu, vic k tomu taky nevim....
No, jsem zvědavá, jak to u nás dopadne a kdy budeme v novém. Ne, že by to s našima bylo hrozný, je to v pohodě, ale přece jen ve svém je ve svém. Už se hrozně těším, takže snad to půjde podle plánu. Tento týden se vyzdili příčky, příští týden budeme stát, protože jsou u nás prázdniny a všichni míří na hory, tak snad se to pak znovu plynule rozjede. Koukala jsem k tobě do alba, z venku ten domek nevypadá zas tak velkej, ale ze vnitř to asi bude super ;-)
hamar: jakto, že by ti ty geberitový záchody zmenšily prostor? Dyť je to splachování ve zdi ne? Taky máme dole malou koupelnu - jen záchod, malý umyvadlo, sprcháč, topení na zeď a konec...Akorát pořád nemám představu, co tam dát za obklady, modrá a zelená na mě působěj dost studeně...Taky se mi líbí krémovo-hnědá, ale to mi přijde taky takový ponurý :-( My bydlíme na chalupě, takže na to taky dost šlapem, takže doufám, že se nejpozdějc v září přestěhujeme ;-)
kaci, já si myslím, že se někam musí dát ten geberitový systém. Naši to mají v bytě u stupaček, ale myslím si, že to do zdi nedáš, ale nechci kecat. Bych se na to musela zeptat. Já to nechtěla, tak jsem nepátrala. Zkusím to někde najít na netu. My to máme s tou koupelničkou dole taky tak. Řekla bych, že máme celkem podobný baráky ;-) Teď je to tak malinký, že si tam nedovedu představit ani ten sprcháč, natož tak ještě k tomu záchod a umyvadlo a žebřík :-N :-| Já taky modrou a zelenou nechtěla, žlutou mají naši a červená se nelíbí manžovi, takže jsme skončili u oranžové. Je to taková teplá klasika ;-)
Profilova fotka
hamar: tak zevnitr si muzes udelat predstavu podle planku,ale mas pravdu, na to jak to ma velky mistnosti to zas tak velce nepusobi:-) Na hory nikdo nepojede, neni snih:-) No my zitra nalakujeme posledni vrstvu laku na palubky a pokud to vsechno dobre pujde, tak snad o vikendu zacneme mlatit
Profilova fotka
kacabacka: a co neco treba zluto-bila,ale takova ta zariva? Kamoska to ma v koupelne a vypada to dost dobre.Ja jsem objevila v Siku oranzovo-bile (viz. album) to je taky takovy zivy.
godi: kéž by, ale v Krkonoších se zasněžuje, takže pojedou :-( Ale aspoň tam pouklízíme ten borďas po nich a musíme zafoliovat okna. Slepili jsme z nich tu pásku (pán říkal, že čím dýl to na nich bude, tím víc se bude to lepidlo chytat) a pak můžou zvesela pokračovat v krasojízdě :-D
Profilova fotka
hamar: tak jeslti bude vubec nejaka zima, aby mohli zasnezovat:-) Tak ty folie se davaji dolu hlavne kvuli tomu, protoze kdyz na to sviti slunicko, tak by se ti ty pismenka mohla obtisknout na to drevo a uz to nedostanes dolu...
No, tak nějak to říkal :-) Bohuzel, že třeba u nás je v noci pod nulou, takže na zasněžování ideální podmínky, ale týden uteče rychle a pak to zase pojede. Teď jsem zkoušela na ikeaplanneru navrhnout kuchyň, abych měla představu, ale je to divný. Tak budu muset počkat na stoláře :-( Kacabacka: jak jsme se bavili o těch geberitech, teď jsem koukala komusi do alba a má tam taky úskok na tu konstrukci :-|
hamar: ty jo, podle fotek to vypadá, že máme fakt hodně podobnej domek...obzvlášť ten obývák mi přijde naprosto stejnej :-) Máš někde nákresy? Já je zkusím nascanovat a vložit, ale nevim, jestli se mi to podaří... Ohledně toho záchodu... ten splachovací systém (nádržka) se podle mě dává do zdi a zazdí se to, z tý zdi pak kouká jen ten splachovací panel a pod tim závěšenej záchod... godi: jo, přesně tyhle obklady má naše sousedka, takže jsem to viděla i v reálný koupelně jak to vypadá, je to hezký, ale pořád nějak čekám jestli bude něco lepšího :-)
Kaci, hodila jsem ti tam rozvrzeni místností ;-) Ten váš domeček ale nevypadá tak malinkej jako náš. I když, teď jak se udělali příčky, tak mě překvapily ty pokoje nahoře, jsou celkem velký - dětem jednou budou na jejich borďas stačit ;-)
1
2
64

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?