Skvrny na obkladu po zaspárování

Profilova fotka
Dobrý den. Nemáte někdo zkušenost s takovými fleky na obkladech? Dlaždice byla ok a po zaspárování se objevilo toto. Nejde to dolů ani nanohoubičkou. Jako poškrábané se to nejeví (zkoušela jsem na pohmat i nehtem). Stalo se to u dvou dlaždic. Jednu jsme vyměnili, protože byla na kraji a byl jí jen kousek. Ale tady je to zrovna na dost viditelném místě a obkladač se bojí, že kdyby chtěl dlaždici vyměnit, začnou se lámat ty okolo, jelikož je to rektifikovaný obklad. Setkal jste se s tím někdo? Jde to něčím odstranit, nějaká chemie třeba? Nerada bych poškodila glazuru.
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj pokud je to po zasparování, tak je to buď zaschlá spárovačka a nebo zaschlý zbytek filmu od sparovačky (špatně vymyta). Pokud je to film-skvrna, tak je odstraňovač cementových skvrn. Pokud je to zaschlá sparovačka, jakože kus té směsi, tak jedině mechanický nějakou plastovou škrabkou, když je glazura.. ale nějak se mi to nezdá. Z glazury to jde pěkně umývat, bude to spíš jen ten zaschlý film co dělá fleky. Čisté octem to nešlo ?
Odpovědět
Profilova fotka
@slamer ocet určitě zkusím....jako zaschlá spárovačka to nevypadá, není to na pohmat plastické
Odpovědět
Profilova fotka
@slamer tak ocet nezabral, ani v kombinaci se sodou
Odpovědět
@ptjj teď mě napadlo, nemůže to být od gumové paličky, jak si ten obklad "přiklepával", aby mu to drželo? Zkusila bych to vygumovat klasickou gumou. Ale je mi divný, že byste to nedala dolů tou nanohoubičkou 🤔
Odpovědět
Profilova fotka
@cocinella1 hmmm, to nevím....tvrdil, že se to objevilo až po zaspárování, ale zkusím
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj zkus nano houbičku,co se používá na sklokeramickou desku. V DM mají bílé, lepší jsou z netu ty černé. Lehce navlhčit. Já je používala též na obklady po zaspárování.
Odpovědět
Profilova fotka
@benjik jo, to jsou ty melaminové, že? Ty nemám, zkusím koupit, díky
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj ano,jen jsou dva druhy. Ty bílé se drolí, je to spíš jak guma na gumování. Ty černé ne,ty zůstávají pevné. Já je kolikrát i vyptala v pračce.
Odpovědět
Zkuste odstraňovač cementových skvrn od Eurony, vyčistila jsem s tím nádherně vše.
Odpovědět
Profilova fotka
@benjik já mám právě zkušenost zatím jen s bílými, díky
Odpovědět
Profilova fotka
Opr.: vyprala
Odpovědět
Profilova fotka
Mě to teda hlvne přijde jako poskrabane, měli jsme to taky a neslo to ničím dolu a bylo pokrabane.. jakoze seskrsbla nebo poškozena ta glazura.. ale kdo ví takhle to jde docela špatně poznat, tak snad jste to už vyřešili
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@teresh07 bohužel zatím ne....a jak jste to tedy řešili vy?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Dobrý den, jak ste nakonec vyřešila ty skvrny? Mám podobné ještě před sparovackou a taky to jsou Rako UP.
Odpovědět
Profilova fotka
@josipmoti nakonec nijak... ničím se mi to nepodařilo vyčistit a pak jsem to přestala řešit....v těch místech nám dokonce visí ručník, tak už o nich skoro ani nevím 🙂 myslím, že tady máme bohužel i horší sprasky od našeho obkladače, ale už to fakt odmítám řešit a prostě bydlím 😁
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?