V normě, nebo prasárna?

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, můžete mi prosím někdo znalý věci říci, zda vady na fotkách jsou v rámci normy, nebo to máme reklamovat? Jedna se o novostavbu a obklady byly docela drahé (jedna se o velkoformátové dlažby) Děkuji moc za názor!
Odpovědět
1
2
@fyii já měl za to, že barvu spárovačky a silikonu si volí vždy zákazník sám. Nebo se něco za ty roky změnilo? Dělal jsem brigádně s obkladači ve volnu asi 8 let a vždy to tak bylo.
Odpovědět
@davex aha tak to jsme doma... Každý zjevně rozumíme pod "obkladačem" trochu jiného člověka. Někdo takového, co položí, nalepí, dlažbu a obklady podle volby zákazníka. A pak takový, který u své práci přemýšlí, umí zákazníkovi poradit s volbou a svoji práci odvede vždy tak, aby se sám před sebou nemusel stydět. davex: zcela ti věřím, že za takovouto odvedenou práci by si sám zaplatil 😄 Já když odvedu svoji práci, jako tady ten obkladač, tak dostanu kartáč od šéfa a možná i ohodnocení dolů. Ale tento konkrétní "pan obkladač" nemá šéfa, je hrdý pán sám sebe. Odvede práci, jedno jakou, stejně ho už v tomto domě potřebovat určitě nebudou. Co by se s tím drbal. Víc k tématu už nemám co dodat.
Odpovědět
@davex to je asi individualni, nekomu material nakupuje i obkladac, kazdopadne vyber sparovacek, silikonu je dostatecne velky, aby to nevypadalo takhle jako u pani.
Odpovědět
@honzik75 Já nikde nepsal, že to je dobře, nebo ano? Jen jsem narazil na to, že se tady hned začalo nadávat do debilů a prasat hovad apod. aniž bychom viděli celou práci obkladače. To je ten hlavní důvod. Já bych to taky nepřevzal, ale jelikož vím, o co jde, kontrolovat bych to hned ten den po nalepení, ne po spárování. Teď se to musí prostě vytřískat. Ale jelikož jsem si obklady a dlažby dělal sám, respektive s kamarádem, neplatil jsem nikdy nic. Pak jsem zmiňoval, že práce s dlažbou je daleko složitější, než s obklady. Ještě když si zvolíš 60x60 dlažbu na zeď a každý nedisponuje řezačkou s vodním chlazením. A ano, okousané hrany od flexy jsou prostě problém, ještě u dlažby. Mnohdy ti ani sebelepší kotouč nepomůže, a to jsem řezal od obyčejných kotoučů až po špičkové za x tisíc. V ruce někdy není šance. A jestli obkládáš, tak sám víš, že hnědý silikon je problém.
Odpovědět
Musím změnit své hodnocení, až teď jsem si to zvětšil a všiml si, že už je to i vyspárované. Takže ani spárování se moc nevydařilo a nic nenapravilo. Přiměřená cena za práci tedy není ani 500,-/m2, ale tak 3 stovky. Asi to bude čerstvé, takže spára by mohla jít lehce vyškrábat a nechal bych to vyspárovat znovu, barevně víc odpovídající spárovačkou. Případně pokud jsou spáry hlubší, jen bych to přejel spárovačkou znovu, přes tu původní. Vyzkoušet napřed na malém kousku, jestli to překryje. Ty silikonem vymázlé kouty jsou samozřejmě špatně, ale tam je náprava velice snadná.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?