Cena hrubé stavby / či celková cena

Zdravím, mame tady někoho, kdo letos stavel bungalov? Mame v planu postavit svepomoci dum o rozmerech cca 16,5 m x 6 m. Mohli bychom pozadat s jakou cenou bychom meli tak pocitat? Diky moc.
Odpovědět
4-8 mil
Odpovědět
Sice už teď už dokončuji a dům mám 4x větší, ale když svépomocí, tak hrubá může být při dnešních cenách kolem 750tis a celkově 2 mio.
Odpovědět
@martin_s No tak to je dobrý vtip🙂
Odpovědět
Pokud opravdu svépomocí, pak si umím představit, že se komplet při nižším standardu dostanete na 2,5 mil.. (záleží na ceně sítí, bez plotu, zpevněných ploch v zahradě,jednoduchý obdélník se sedlovou střechou) Pokud hovoříme o stavbě dodavatelsky, do 3,5byste se mohli vejít. Problém je v tom, že tento rok se to mizerně odhaduje.
Odpovědět
@jenye Nevím, co se Vám nezdá. Byla tam psána cena svépomocí, to jste asi přehlédla nebo jste přehlédla velikost domu. Čerpal jsem na základě svých zkušeností o cenách materiálů. Máte nějaké jiné relevantní poznatky Vy?
Odpovědět
@martin_s za 750 tis bude nyni ciste jen cena materiálu do základové desky plus zdivo. Takze opravdu neni mozne postavit za tu cenu hrubou vcetne strechy.
Odpovědět
@petr13 Záleží na složitosti domu, na projektu, na terénu. Teď Vám napíšu ceny, které jsou pro plochu o 40% větší! Deska mě vyšla na 115 tis Kč včetně odpadů, zemnícího pásku, ztracené bednění netřeba a to jsem dal betonu více než v projektu. Mezitím zdražila podstatně ocel, beton minimálně, takže bych byl dnes o cca 25 až 30 tis výše. Z střechu jsem dal 230 tis, z toho cca 75 tis bylo dřevo a cca 70 tis práce, tašky, pokud vím, nějak výrazně nezdražily, takže když bych to dělal celé sám, tak bych se do 250 tis mohl vejít. Cihly do léta skoro nezdražili, pak někteří zdražili, takže záleží z čeho chtějí stavět. Já měl slevu přes 50%. Teď zrovna dělám podlahové topení, cena sice zdražila, ale za folie, trubky kvalitní Rehau s větším průměrem, rozdělovačem a pod, ale stále se vejdu do 30tis za 110m2, takže žádná tragédie. Rekuperace před rokem pro 200m2 s výkonem 400m3/h, 2 zonova regulace, komplet s rozvody za 45 tis Kč. A ještě opakuji, že výše uvedené ceny jsou pro 40% větší plochu.
Odpovědět
@martin_s vůbec ty ceny nerozporuji, jen by mě ze zvědavosti vážně zajímalo, co za VZT s reku se dá komplet zrealizovat za 45 tis?
Odpovědět
@martin_s počítáte s cenami, které jste měl vy, respektive z kraje roku 2021... Momentální ceny jsou jinde a některého stav. materiálu je nedostatek. Slevy až na vyjímky téměř nefungují a když tak naoko. Některé materiály narazily na cenový strop, ale např.beton půjde po novém roce asi o 20% výše. Uvidíme jak s trhem zahýbá zmenšený zájem o individuální výstavbu, který se předpokládá v druhé polovině 2022. Nikdo z nás nemá věšteckou kouli. Kdoví jaká bude situace v době kdy bude zakladatel se stavbou začínat. Bude v té době (klidně může) např. povinná rekuperace, tepelné čerpadlo, fotovoltaika...Dále nevíme jak je pán celkově zručný a co je schopen opravdu postavit sám. Jak je náročný atd...Tzn že bych se přikláněl k odhadu od...do. a rozptyl bude celkem značný. To že jste si dům postavil na dnešní dobu za hodně nízkou cenu všechna čest, ale většina stavitelů bude mít celkové náklady na stavbu o dost větší.
Odpovědět
@honzik75 ta rekuperace bude pravděpodobně postavena z nějakých komponentů nebo stavebnice.
Odpovědět
@martin_s V dnesni dobe i svepomoci naprosto nerealna cena. Pokud ted dostavujete, tak jste zacinal stavet za uplne jine ceny, ted je realita uplne nekde jinde. Navic domy musi splnovat dost prisne energeticke podminky, a to take neco stoji. Nedavala bych falesne nadeje, ze se za takovou cenu da postavit, protoze pak je to rozcarovani opravdu velke a muze byt i dost bolestive.
Odpovědět
@jenye Třeba na té hrubé už jsem s tím počítal, tedy dřevo za dvojnásobek, což dá cca 70tis a železo také dvojnásobek což je nějakých 20 tis, ostatní už je v nižších desítkách procent. Napište, které materiál tolik zdražily a o kolik.
Odpovědět
Článek se načítá
Zapomínáte ještě na jednu podstatnou věc: Co tazatel myslí "stavbou svépomocí". Protože svépomoc znamená pouze to, že stavbu nezadáte firmě. O ceně pak rozhoduje i to, kolik práce si uděláte sami, vlastníma rukama, a kolik vám udělají najatí řemeslníci. Takže ve výsledku mohou být i řádové rozdíly v konečné ceně.
Odpovědět
@marek9214 Před dvěma týdny jsem zalil desku. Stavím svépomocí, a to tak, že i bagrovací práce jsem si dělal sám. Deska do L 205m2 mě vyšla na 434 tisíc: - beton C20/25 , 80m3 s pumpou- 200 tisíc - štěrky 16/32 40m3 - 51 tisíc - kari sítě 150x150x6, roxory 12mm a 8mm - 51 tisíc - režijní náklady (půjčení nářadí, bagry, kanalizace, zemnící pásek, brigádníci, ztracenko, a ostatní) - 122 tisíc Zdivo Porotherm 30 Profi + Nosné Poro 24 Profi + příčky Poro 14 Profi + překlady - ještě v srpnu za 322 tisíc. Před dvěma týdny již za 493 tisíc. Věnec by měl vyjít cca na 60 tisíc. Vazníky Kasper s jedním půdním prostorem o sklonu 25°, tvar valba do L, 262 tisíc vč. montáže. Střešní krytina, cca 280m2, Tondach Samba 11 engoba - cca 330 tisíc. Impregnované prkna na bednění střechy - 50 tisíc, latě impregnované - 41 tisíc. Suma sumárum - cca 1,5 mio, ale počítám s cca 1,7 mio. Snad to pomůže. 🙂 PS: Od 1.1. je oznámeno zdražování betonových výrobků o 30%, vč. samotného betonu. Zateplovací vaty zdraží o 20-30%. Teď na podzim zdražily přívodní kabely elektřiny. V posledních týdnech skáče polystyren týden co týden o cca 10%. Krásná ukázka byla na našich cihlách, kdy v srpnu zdražily o 30% a v listopadu o dalších 50%. A to mám cenovky na materiálu, který jen tak někdo nedostane.
Odpovědět
Osobně stavím rozměry 16x7 začal jsem v červnu stavím z porfixu 30cm a 15 cm polystyrenu. Teď dokončují maluju pokládám podlahy chyby mi už jen koupit vnitřní dveře cca 30 tisíc a zatím jsem proinvestoval cca 1,2 mil. Ale v tom je i dost nářadí a velký vozík za auto. Na jaře mě čeká ještě zateplení s fasádou. Na kolik to vyjde nedokážu říct do lepidla to mám spočítáno do 100 tisíc i s rezervou ale ještě nevím co dám na povrch to bývá nejdražší . Jsem celkem zvědav na kolik to vyjde. A co se týče třeba dřeva bral jsem ho v červenci a za kubík trámů to bylo 6100 a teď je 8000 a desky 2400 a teď 3000 cena včetně namířeno v lázni. Samozřejmě teď jsou ceny zas jinde. A taky záleží čím chce topit co na střechu atd.
Odpovědět
petrincak Nebude na nosné zdi Poro 24 málo? Já bych se bál, aby někde nepraskla z vrchu, že by se odloupnul kus cihle My teda máme na patro a nosná zeď je ze 44 (vč omítek má asi 52cm). Na přízemní dům bych dal 30cm nosnou
Odpovědět
@marek9214 Velice záleží, jak umíte nakupovat, jak si to chcete zařídit apod. 16,5 x 6 je teda cca 100m2 My rekonstruujem cca 100m2 za 400 000kč svépomocně (Zůstanou zdi + nosná, polovina krovu a stropu, podkladní beton) Takže vy za 1 - 1,2 milionu to dokážete postavit.
Odpovědět
@vladimir_sacha proč by měla být málo ? Jak jsem pochopi, tak se jedná o bungalov a jako obvodové Porotherm 30 a vnitřní nosné Porotherm 24 je absolutně dostačující. Já to mám přesně tak a je vše, jak má být.
Odpovědět
@jenye Pokud tak rozhodně nesouhlasíte, tak sem dejte nějaká čísla co a kolik zdražilo. Případně můžete nastřelit jednoduchý položkový rozpočet na hrubou stavbu domu o zastavěné ploše 100m2. Jak vidíte u @petrincak tak za 1,5mio má dvojnásobný dům a to jsou tam ještě rezervy, pokud je dům na rovině, tak např. nepotřebujete ztracenko, nemusíte tam sypat mraky štěrku, nemusíte platit brigádníky. @honzik @dusli K té rekuperaci - rekuperační box s filtry, ventilátory, bypass, řízení (vlastní, ale dá se koupit) je zvlášť + 2 servoklapky k potrubí. Potrubí pořádné ze spira (pr. 200 až pr. 100) pro nízké tlakové ztráty, tudíž ne ty hadice s obrovským odporem, na odtahu KG.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?