Cihly a izolace nebo cihly bez izolace

Zobraz úvodní příspěvek
Co je lepší, použít cihly 30 a k tomu 20 izolace nebo postavit z cihel 50 a nedávat už žádnou izolaci? Omítka na té izolaci pak "duní" a líbí se datlům a dá se docela lehce prorazit, než když je rovnou na cihle? Jaké máte zkušenosti, názory? Stavíme prvně a žádné zkušenosti nemáme:))
Odpovědět
1
2
@martaskab I když jsem se již nechtěl těchto diskuzí účastnit tak mi zase "dvouvrstváci" donutili. Na forum "Porfix vs.Ytong vs. Porotherm" jsem vložil snímek s termokamery po tepelných mostech ani památky, mimo rámů oken. Proč všichni hned napadáte někoho kdo zvolí jinou technologii zdění jako kdyby ta vaše byla to nejlepší? Co se týká zasekávání tak snad existují drážkovací frézy a není důvod rozbít 50% cihly. A konečně u novostavby snad nebudu předpokládat fušeřinu a pak ji skrývat za polystyren. Vaše rozhodnutí je správné.
Odpovědět
www.stavebnictvi3000.cz/clanky/proc-z... Kazdy at si stavi jak mu to vyhovuje. V odkazu jsou videt prubehy teplot ve zdivu a rosny bod, tedy kde bude kondenzovat voda.
Odpovědět
@travas nikdo vám nic nebere...ale je až srandovní jak si myslíte, že u novostavby nepředpokládá někdo fušeřinu- dnes a denně si tady někdo stěžuje na nekvalitně odvedenou práci. Všichni jsme tady napsali ano jednovrstvé zdivo pouze při 100% odvedené práci, a protože víme jak to pak v 95% případů dopadne v realitě...a jinak na stavbě jsou největší ho...da právě vodaři, kteří i když jim člověk pětkrát řekne co a jak udělají nakonec vše jinak...chtěl bych vidět jednoho člověka- který na zděném domě byl na 100% s každým spokojen.
Odpovědět
Profilova fotka
@paja595 Nene, nebudeme zateplovat. Dvě zimy (a hlavně ta letošní, ta stála za to) snad dostatečně prokázaly, že to není potřeba. :-) Přeji dobrou volbu ;-)
Odpovědět
Tak koukám, že jsem svým příspěvkem, resp. odpovědí na dotaz, jaký stavební materiál jsem ve finále zvolili, rozpoutala vášnivou diskuzi:). Nejsme odborník, jsem laik a do detailů dané problematice nerozumím, ale i přesto stavíme a zatím se nám to snad docela daří. Já věřím, že moc tepelných mostů mít nebudeme, a když ano, tak s tím už asi nic nenaděláme. Do cihel se frézovalo, sbíječkami se šlo pouze do panelových stopů - máme Spiroll 320. Ty cihly padesátky se nějak zásadně nerozpadávaly, potíže jsem spíše měli s příčkami, takže 14 cm považuji za minimum, aby ta zeď nespadla (aspoň mi to tak připadalo, že spadne, když tam procházely trubky od kanalizace, topení a ještě tam měl vést centrální vysavač - to jsem si myslela, že to ta zeď nevydrží - takže se to pak dodělávalo pěnou:), resp. opravovalo/zpevňovalo. Naštěstí se to týkalo jen jedné exponované příčky. A na řemeslníky (jednotlivá řemesla si najímáme), nechci to zakřiknout, máme zatím štěstí. Ale vše je to o kontaktech a doporučení od známých. A hlavně využíváme firmy/řemeslníky z blízkého okolí, takže ta celková komunikace s nimi je podle mého názoru lepší, protože se všichni mezi sebou znají a nechtějí si uříznout ostudu špatně odvedenou prací. A také vše s vámi můžou na místě zkonzultovat, protože to mají na stavbu blízko a nevadí jim se tam zastavit, protože neváží cestu x desítek kilometrů. To jen na okraj. :) Všem stavebníkům přeji správná rozhodnutí a když už se někdo rozhodne a realizuje, tak tomu musí věřit, že to dělá s nejlepším úmyslem. Takže my jsem se rozhodli pro jednovrstvé zdivo a stále věřím tomu, že jsem se rozhodli správně. Kdo se rozhode pro zateplení, tak ať věří zateplení, že se rozhodl správně. Kdyby bylo jedno lepší než to druhé, tak z toho staví všichni, že:)?
Odpovědět
Jsem ráda, že nejsme jediní "blázni" co budou mít 50 bez zateplení :D
Odpovědět
@martaskab @janess Ještě jednou pro uklidnění :-) http://kvalitnistavebnimaterialy.cz/
Odpovědět
@janess @martaskab my taky už máme přivezený materiál - heluz family 50 :-D
Odpovědět
Ještě, že Heluz najde dos zákazníků, kterým může prodat předražené cihly. Taky jsme měli původní projekt na 44 Porotherm broušená a nakonec jsme brali 30 P+D na maltu. Nelitujeme této volby
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Otevírám staré téma. Cihla s izolací vs cihla + izolace. Trochu se bojím toho, že když si postavím dům z cihlou, ve které je obsažená izolace, tak si vata časem sedne anebo jiným způsobem degraduje a potom s tím nic neudělám a budu muset přidávat izolaci. Na druhou stranu, když bude izolace samostatná, tak můžu za 20 let starou izolaci sundat a dát novou, modernější. Jsou mé úvahy špatné?
Odpovědět
@oblivionrpg Toho bych se nebál. Spíše je problém, že minerálu vadí vlhkost a dost těžko zajistíte, aby v průběhu hrubé stavby nepršelo. Já bych spíše preferoval cihly plněné polystyrenem. Celé je to ale jen o ceně zdiva. Zdivo z plněných cihel vychází cenově dost vysoko.
Odpovědět
@zubr487 četl jsem, že cena zdiva dělá na celkové ceně za stavbu cca 10% a že se tedy až moc přeceňuje rozdílná cena stavebního materiálu zdiva. Chtěl jsem stavět z materiálu, který bude co nejméně zdravotně závadný (jak je na tom polystyren nevím) a co bude co nejméně náchylný k stárnutí (respektive v případě projevů stárnutí snadno obnovitelný). Když mám zeď ve které mám zavřenou izolaci, tak bych se bál, že jediná úprava co pak můžu udělat by znamenala strhnutí domu.. Pro někoho, kdo tomu rozumí jsou asi mé myšlenkové pochody k pobavení, ale já jsem v tomto laik a spíš se snažím používat selský rozum... A když jsme u ceny - je velký rozdíl v tom jestli je izolace již v cihle nebo je až na povrchu?
Odpovědět
Článek se načítá
@oblivionrpg Ať zvolíte jednovrstvou nebo dvouvrstvou konstrukci vždy bude záležet na provedení, dodržení technologických postupů a zvolených materiálech. Domnívám se ,že trendem začínají být jednovrstvé konstrukce. Pokud nevěříte vatě zvolte polystyrén, ale do obou se nesmí během stavby dostat vlhkost. Co se týká cen ty se mohou značně lišit u jednotlivých prodejců. Něco málo můj profil a www.
Odpovědět
@oblivionrpg Ceny se mění, stejně tak cena práce. Nejlepší je zadat si poptávku na různé varianty a podle toho se rozhodovat. Párkrát jsem podobné poptávky dělal a cenový rozdíl je běžně kolem 100tKč. Možná jsou to malá procenta z celkové částky, ale pořád je lepší mít tu čásku v bance.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?