Jak a čím se řeže VPC?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Tak jako ytong?
Odpovědět
1
2
Jak píše xhex jsou tam instalační kanálky. Já zdil teda jenom VPC silka několik příček 100 mm a tam když se dodrží vazba, tak ty kanály jsou. Nicméně jsem elektriku tahal horem a tedy k vypínači u dveří je problém kvůli překladu. Takže tam se kus vyřezával drážkovačkou a prý to šlo v poho.
Odpovědět
Profilova fotka
@jarda87 Zakoupili jsme drážkovačku z Lidlu, to šlo naprosto v pohodě. Voda šla v podlaze a co nešlo podlahou, tak se muselo přizdívat.
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji všem za rady,doufám,že to nějak půjde..mám jen trochu obavy..nestaví někdo na vysočiny nebo v jihočeským kraji z VPC?Na malou obhlídku? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jarda87 nebála bych se toho, pečlivej svépomocník to zvládne, firmy bych volila jen takový co s tím maj zkušenost. Dá se toho docela dost najít na netu, my jsme v případě dotazů volali dodavateli nebo projektantovi. Třeba blog vodnici.net je docela podrobnej. Pokud se rozhodneš pro VPC, tak ideálně tomu přizpůsobit celej projekt. A jestli hledáš stavby v okolí, tak bych mrkla na Centrum pasivního domu - http://www.pasivnidomy.cz/katalog-dne...
Odpovědět
@jarda87 Stavel jsem z kmbety 200mm tl. + pricky 115mm. Vse vydrazkovano za den. Pujcil jsem drazkovacku hilti. Max. 2.5 cm hloubka nekdy vic kde byla voda a odpady. Voda a odpady se daji udelat hlubsi ale jen kdyz to je napr drazka od zeme 50 cm vysoko. Tj nesmi se delat napr. Hlubsi drazka nez 2.5 svisle pres celou stenu ( jako napr voda s odpady do 2. Np) tam je treba predsteny. Moje zkusenost s kanalkama pro el. Je spatna pri zdeni 1. Doslo k tomu ze se lepidlo z maltovacich sani dostalo na okraj diry s kanalkem a pricpalo ho. 2. Zdil jsem v modulu ale tim ze jsou cihly fyzicky 248mm dlouhe a modul byl planovan v 250mm doslo k tomu ze se s kazdou cihlou zacala tvorit mezera viz. Napr muj fotoblog. Cimz doslo k tomu ze se kanalky prekryvaly napr jen z poloviny. Jinak jsem dorezaval flexou 230 diamant kotoucem. Cihly 200mm nemelu standardni systemove pulky a proto jsem na zacaktubstavby pujcil velkou pilu s vosnim chlazenim na ktere to slo skvele.
Odpovědět
Profilova fotka
@lisakstavitel Díky za reakci..to mě uklidnilo,že to tak strašný nebude.Vim,že je to tvrdý a těžký materiál,tak aby ty rozvody a elektrika nebyly peklo..
Odpovědět
Profilova fotka
@lisakstavitel myslim si, že pokud ve VPC drážkuješ, tak tim smysl toho zdiva degraduješ o level níž. Máme nejdelší stěnu 14,5 metru a drážky nám sedí po celý délce. Na konci každýho dne manžel kanálky "prošťouchnul" násadou na koště a bylo po problému se zalepením děr od malty. Jinak jsme zdili VPC Kalksandstein, nevim jak je na tom KM beta
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@xhex mohu poprosit o radu se stavebním otvorem na dveře a překlady? Máme taky kalksandstein, jen nějak nevím jak spočítat ve kterém šáru cihel dát to překlad pod dveře, když chceme českou normu těch 197mm. když jsem odečetla skladbu podlahy, pak máme 1 řadu zakl. bloků ISO Kimmstein a pak mi vyšlo 8,6 šáru cihel, což je nějaká blbost asi? Obvod bude zítra dozděný, takže nějak musím vykoumat ty příčky :-D děkuji moc.
Odpovědět
@jajinka121 Takto není to žádná věda viz foto ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jajinka121 vycházeno nám to pěkně, máme výšku stavebního otvoru 205cm (s čistou podlahou). Většinu dveří máme v nosný zdi 17,5, takže pod překlad jsme neřezali normální tvárnici, ale dávali jsme naležato tu koncovou poloviční tvárnici
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?