Je lepší Porotherm nebo Pichler?

Profilova fotka
Ahoj, prosím o radu. Nemáte někdo zkušenost s těmito výrobci? Chceme stavět a zvažujeme Porotherm 44 bez dalšího zateplování. Od známého jsme dostali tip na Pichlery, že mají hodně podobný vlastnosti a jsou levnější. Máte s nimi někdo osobní zkušenost?
Odpovědět
Profilova fotka
Hned jsem si to hodila do googlu, abych o tom neco zjistila, protoze jsem to jeste nikdy neslysela. Ale at koukam, jak koukam, tak mi prijde porotherm vyrazne levnejsi =-) http://www.sio-stavebniny.cz/pichler-... At me kdyztak nekdo opravi, ale vidim u pichlera za 38 cm cenu 65,1 Kc, u porothermu 40 cm za 46,3 Kc ??? Zaroven jsem ale videla hodne akci, na pichlera byvaji asi castejsi a nekde se kasali, ze az 50 procent. Pak by se o tom dalo uvazovat. Pokud chcete levnejsi variantu nez porotherm, jeste je tu cesky supertherm od Heluz. Taky me u pichlera zarazilo, ze uvadeji jenom zdeni na penu - k tomu nejak nemam duveru. U porothermu mate v cene zdici lepidlo. I kdyz tenhle cenik je mozna nejaky historicky =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Moj nazor-ja odporucam skor heluz oproti porothermu,lebo heluz 36,5 ma lepsie tepelne vlastnosti ako pototherm 40.O cene ani nehovorim.A o pichler pocujem prvy krat. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ejco, jak je to mozne? Oboji je palena cihla..
Odpovědět
Profilova fotka
Niekto to tu uz pisal a tak som si hladala a zistovala a je to tak.Porovnaj si.
Odpovědět
Profilova fotka
dík za komentáře, všechno jsme ještě jednou prošli a asi nejlíp fakt vychází ty Heluzky. Chtěli bychom ale 44, takže si necháme nacenit ty Superthermy 44 STI a uvidíme jakej bude rozdíl v ceně oproti Porothermu 44 Si :-) . Strašně taky záleží na akcích, který zrovna budou, protože pak může jít cena až o 40% dolů. Ale vybírat budeme nakonec mezi těmito dvěma, do Pichlerů nepujdem!
Odpovědět
Vetsi rozdil v cene heluz a porotherm je mozna zpusobeny tim, ze srovnavate brousene a klasicke tvarnice, ne? Jinak nechci do toho nikomu moc mluvit, jen si myslim, ze kupovat tvarnice s vysokym tepelnym odporem je zbytecne drahe a malo efektivni. Jsou vhodnejsi varianty, jak zateplit dum.
Odpovědět
Profilova fotka
ja som veru porovnavala brusene tehly,ine ma nezaujimaju.Icemix ty si asi tiez ten co radi 25 ytong a minimalne 15cm polystiren,ze?Hannicka chce ale asi tehlu. :-D i
Odpovědět
ne, ja jsem urcite pro porotherm ci neco podobnyho. a i cihla se da zateplit ;)
Odpovědět
Profilova fotka
a heluz neni podobny porothermu?Ved je to to iste,tehla ako tehla.Rozdiel je v znacke a v cene.
Odpovědět
samozrejme ze je to to same. o tom jsem se vubec nebavil a ani to nepopiram. spis jsem se snazil vysvetlit tak velky rozdil v cene - jak je vidno, nemel jsem pravu. nicmene si myslim, ze sama existence "zateplenych" cihel je jen zoufaly obchodni tah vyrobcu tvarnic. myslim, ze lepsim resenim je koupit levnejsi cihly a ty zateplit. at uz heluz, wienerberger nebo cokoliv podobnyho
Odpovědět
Profilova fotka
Ja si myslim,ze polystiren bude co chvila minulost.Neviem to vysvetlit preco,ale myslim si to.A to,ze brusena tehla je buducnost si myslim tiez. :-D
Odpovědět
to si nemyslim - polystyren nas prezije. ale jsou prece jine materialy na zatepleni. ze je brousena cihla budoucnost... to mas asi pravdu. jediny, co je mimo misu a o cem se tu vede rec, jsou drahy termocihly. ale to je jen muj nazor
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
polystiren sa vytrati po 30-40rokoch a zostane len omietka,nehovoriac o tom,ze vtaci robia diery./poznam x pripadov/.Ak si z okolia PN,tak sa chod pozriet a opytat oproti futbalovemu ihrisku do tej vilky oproti.Viac krat to tam opravovali a majitelka/rakusanka/zury.Take diery ako emental.No je pravda,ze je vedla park a tym padom viac vtakov.Ja polystiren nikdy,ale to je moj nazor a skusenost.
Odpovědět
o tom jsem taky slysel. ale zase z vlastni zkusenosti musim rict, ze otec ma polystyren uz nekolik let na zahradnim domku a zatim s ptaky a podobnou haveti nema problem. no a jaky system prosazujes ty? kazdy ma neco pro a proti
Odpovědět
Profilova fotka
Ja dam heluz brusenu 40tku bez zateplenia,nechceme zateplovat.No ja neviem,lebo vata je draha jak ....
Odpovědět
Profilova fotka
Jen pro vaše info, na broušený cihly jsme vubec nekoukali a ani je nechcem, hlevně kvůli výrazně rozdílným tepelně izolačním vlastnostem. A zateplovat další vrstvou na cihly taky nebudeme, jednak chceme aby cihly tzv. dýchali, jednak když se to přepočítá, tak nám cenově lépe vychází SI cihly než zateplování a hlavně se kromě ceny materiálu na zateplení musí vzít v úvahu taky cena práce a možné poruchy při více vrstvách. Takže, Pichlery už jsme tedy odepsali, rozhodovat se budeme mezi Porothermem Si 44 a Heluz Supertherm 44 STI. Já osobně podle toho co jsme spočítali a zjistili jednotlivý vlastnosti budu pro ty Heluzky, ale uvidíme podle aktuálních nabídek. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ale ja by som si to aj tak dobre prepocitala,lebo v brusenej tehle mas aj lepiacu maltu v cene.Mury su na mm presne a to znamena,ze na steny nejde taka vrstva omietky ci uz vnutorne,alebo vonkajse.No a o tepelnych vlastnostiach ani nehovorim.
Odpovědět
Profilova fotka
No nevím, nějak se mi ta varianta bez zateplení nezdá. Jak se v takovém případě řeší tepelné mosty apod.? Myslím, že 44 cihla bez zateplení nemůže dosáhnout takových vlastností jako třeba cihla 36,5 + zateplení 10 (nebo 30 + 16). Jasně, zateplení něco stojí, asi to vyjde (s prací) dráž než jen samotná 44 cihla, ale... Ta lepící malta na broušené cihly taky není nic levného, vyjde u Heluzu asi na 150 Kč/m2 zdiva. Ale rozhodně nechci nikomu nic vnucovat, je to samostatné a jistě uvážené rozhonutí každého z nás :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No nevim, co se týká rozdílu klasických a broušených cihel, tak dle katalogů jsme to počítaly už i s hodnotami pro použitou maltu a stále vychází tepelný vlastnosti mnohel lépe u klasické (SI cihly) než u broušené. Pokud jde o to další zateplování, určitě budou tepelné vlastnosti zas o trochu lepší než u 44bez polystyrenu, ale rozdíl už zas tak velký není a myslim že při takovýchto tepelných vlastnostech obvodového zdiva je lepší se už pak více zaměřit na místa, kde teplo uniká nejvíc, tj. na okna. Tepelný mosty myslíš hugo jaký? Třeba kolem oken? Pokud jo, tak to třeba Heluzky mají takový ty cihly s !výkusem, do kterýho se dává izolace o na to se přidělají okna. Podobně to je řešený třeba i u země, napojení na základovou desku. A vy budete Hugo stavět z čeho, z heluzů (30+16)?
Odpovědět
Profilova fotka
Hannicka: Ano, měl jsem na mysli třeba detaily kolem oken a přechod mezi soklem a zdivem. Takže tím pádem už to máme vysvětlené :-D Jinak jsi to trefila, původní varianta byla Porotherm 30 P+D (čistočistá klasika) + 16. První firma, s níž jsme jednali, navrhovala Heluz 30 (nebo jen 24) STI. Cenově to vyjde na stejno. Od broušených cihel nás odrazoval příbuzný stavař, že když tam chybí vrstva malty, strašně se přes cihly a tenkou spáru přenášejí všechny zvuky v domě, prý to úplně "zvoní". Heluz 30 STI se ale můžou plně maltovat a poměr cena/výkon (nebo spíš tepelné vlastnosti) je u nich naprosto vynikající...
Odpovědět
Profilova fotka
O tom přenášení zvuků u broušených cihel už jsme taky slyšeli :-| . A není šířka cihly 30 málo? Nevim zas až tak tomu nerozumim, ale nemá to třeba taky nižší tu vzduchovou neprůzvučnost v dB?
Odpovědět
Profilova fotka
Jůůů, tak neprůzvučnost už vůbec nastudovanou nemám, jsem zaskočen :-D Ale předpokládám, že jisté schopnosti akustické izolace má i izolace. 30+16 je otestováno několikaletou praxí v rodině a zdá se, že pohoda. Dokonce jsme uvažovali 24 (což je teď hranice pro nosné zdivo) + 16. Ale těch 30 považuji za sichr :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jo, není nad vlastní zkušenost :-) . Ptala jsem se, protože jsem někde viděla takovou vtipnou tabulku, kde bylo porovnání dB s reálnýma zvukama a docela mě zaskočilo kolik dB můžou vydávat třeba kvákající žáby či kokrhající kohouta :-D :-D :-D Né ted vážně, koukala jsem na ty 30 a mají myslim neprůzvučnost 39 + ta izolace, to ale nevim jaká (určitě to výrobce bude udávat). Manža mi řikal, že by to celkový číslo mělo být min. 49-50 aby třeba doma nebylo slyšet projíždějící auto. Taky záleží kde bude baráček stát. A + taky třeba termoizolační omítka (tu si určitě dáme) taky něco pochytí.
Odpovědět
Profilova fotka
Budeme izolovat Orsilem TF, především z požárních důvodů. Přesnou hodnotu neprůzvučnosti jsem nenašel, ale těch 10 db by to mělo být už při 12 cm. Takže v poho. Navíc všechny pobytové místnosti (až na jednu v podkroví) budeme mít od ulice :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je fajn, my to taky nemáme jako klíčovou vlastnost, jsme v podstatě na venkově a ještě ke všemu ve slepý ulici :-) Ale myslim že pokud člověk staví ve městě je docela dobrý přihlídnout i k tomu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 letech
@ejco "polystiren sa vytrati po 30-40rokoch"... To jako fakt? =-)
Odpovědět
@standa63 po siedmych rokoch si si toto vsimol? :-D
Odpovědět
@kichino Datumu jsem si ani prvně nevšiml, hledal jsem nějaké info ohledně EPS...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?