Projekt schodiště

Profilova fotka
Ahojte. Průzkum trhu. Myslíte že by mohl být zájem o přesný projekt betonové schodiště? Já jsem totiž kreslil a betonoval svoje schodiště a teď to samé i pro švagra. A když bylo vše perfektně zaměřeno a nakresleno v 3D programu, tak pak i šalování schodiště šlo jak po másle a bez chyb. Myslím hlavně složitější točité schodiště. Myslíte, že by o takovou službu mohl být zájem? Samozřejmě, že bych to nenabízal zadarmo 🙂 Přemýšlím jestli do toho jít - tzn udělat si webové stránky atd, ale nejdřív bych rád slyšel nezávislé názory, zda je to zajímavý "produkt". Díky.
Odpovědět
Přiznávám, že si moc nedovedu představit, kdo by si to od Vás koupil. Projektant pro prováděčku? Utopie. Stavebník? Ten má projekt od projektanta. Snad někdo, kdo bude chtít stavět načerno. Nebo stavební firma (dodavatel)? Ta jede podle projektu od projektanta. Opravdu Vás nechci podceňovat, věřím, že to máte dobře zmáknuté, ale do rizika dělat tak důležitý stavební prvek podle amatérského projektu nikdo nepůjde A navíc - copak to Vaše konkrétní schodiště konkrétních rozměrů se bude hodit do každého domu???
Odpovědět
Profilova fotka
Ne moje, ale nakreslit schodiště každému na míru dle jeho stavebního otvoru. No teoreticky se to hodí každému svepomocnemu stavebnikovi, který si ale neumí spočítat kde mají být schodnice, aby schody vyšly pravidelně (hlavně v místě zatacky- klubových schodů). Vím že zkušení zedníci to často nedají napoprvé a musí predelavat
Odpovědět
@antonio222 A jste si jistý, že je to druhé schodiště normove? Nelíbí se mi detail, kde se vsechny stupně sbíhají v jednom bodě..blbě šlápnete a jste o metr níž.. 😞 Ačkoliv jste jistě šikovný, tak výkres výpočet schodiště je součástí projektu rekonstrukce.. A kdyz ji někdo dělá svépomocí, tak pokud nespočítá schodiště, měl by se na ni vykašlat a najmout někoho, kdo to udělá komplet🙂
Odpovědět
Za mne to naopak smysl dává a velký. Pokud by se tedy jednalo o kompletní poradenství - od technického návrhu schodiště (sklon a další parametry schodiště, materiálové řešení), přes návrhy možností úpravy povrchů, nasvícení, až po poradenství ohledně zábradlí. Stavěli jsme podle projektu, ale chtěla jsem mít kontrolu nad tím, jak bude schodiště rozměrově vypadat, takže jsem v tomhle nenechala projektantovi volnou ruku - načítala a poradenství tohoto typu bych velmi ocenila. Totéž při výběru obkladu a zábradlí, kde byl pro laika velký problém zorientovat se v celé paletě možností, které se nabízí. Takže já bych třeba tyhle služby velmi ocenila, dobře navržené schodiště je jedna z klíčových věcí v domě a byla bych ochotna za poradenství tohoto typu zaplatit.
Odpovědět
@antonio222 A kdo by byl vadim zakaznikem? Projektant v ramci provadeci dokumentace by si vas asi jako subdodavku neobjednal. I svepomocne stavby toto resi projekt, rozmery splnujici normu se na urade kontroluji i u dokumentace pro ohlasku. Podle me nemate komu to prodavat.
Odpovědět
@antonio222 Treba ArchiCad, ktery projektanti casto vyuzivaji, umi schodiste spocitat, vc. vykresleni ve 3D. Rovnou se po nem virtualne projdete mezi patry.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?