Rozvodnice do vápenopískové zdi?

Profilova fotka
Zdravím, kdo jste stavěli z vápenopískových cihel, jak jste řešili v domově rozvodní skříň? Do zdi nebo na zeď? Projektant mi řekl, že do takto tenkých zdí (20 cm VPC Kalksandstein) ROZHODNĚ NEZASEKÁVAT ani malou trubičku např. s vodou či odpadem, na druhou stranu v Kalksandsteinu mi řekli, že se dávají normálně do zdi, že se vyseká. Jde to vůbec nějak rozumně? Jde o nosnou zeď uprostřed domu. Mohli byste se podělit o vaše zkušenosti případně i fotky, jak to máte?
Odpovědět
Profilova fotka
Máme přisazeno na VPC příčce, nic jsme nezasekávali. Rozvody vody v předstěnách z ytongu, elektřinu v dutinách.
Odpovědět
@koky999 Svislé drážky by neměly být problém, jinak bych kabely (trubky) vedl pod stropem, po zemi či v předstěně. Díru pro rozvaděč bych konzultoval se statikem, třeba by stačil nad skříní překlad. My máme barák z železobetonu a rozvaděč je v nosné stěně 180mm už výroby panelu.
Odpovědět
Profilova fotka
@xhex Děkuji, rozvody vím, elektro taky, ale na rozvaděč se nějak zapomnělo, takže asi se dá na stěnu holt. @kofejn Stěna už stojí, taky jsem to tak původně zamýšlel, ale bylo mi řečeno, že by stačilo vysekat. S ostatním problém nemám, tam má vše své místo, ale tohle se nedořešilo. Díky.
Odpovědět
@koky999 Mám domovní rozvaděč v 150mm příčce z porfixu .. ale nesekal jsem, nechal jsem při zdění otvor ...
Odpovědět
@koky999 No a rozvaděč koupit radši větší 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?