Jaké vnitřní rolety/žaluzie v kombinaci se záclonami

Zajímaly by mě názory a zkušenosti se zastíněním oken v případě, že plánuji mít na oknech záclony-voály a závěsy. Zastínění má v podstatě fungovat jen proti přímému oslunění (při sezení u stolu, sluníčko svítící do obrazovky TV nebo počítače), případně proti pohledům z ulice (jedno francouzské okno). Záclony a závěsy chci uchytit do kolejničky přímo na stropě. Přemýšlím, zda dát obyčejné klasické žaluzie s tím, že ve většině případů budou vytažené a když ne, stejně budou schované za záclonou. Jediné, kde by byla žaluzie/roleta vidět je okno nad kuchyňskou linkou kam si umím představit něco hezčího, ale co? Jde mi o to, aby byly také praktické. Jak čtu o roletách den/noc, tak tady někdo píše, že pak nelze otevřít okno naplno? To by mi vadilo, protože máme troje balkonové dveře s výstupem na terasu. Okna jsou ve výklenku cca 30 cm hlubokém. Nevím, jak by rolety den/noc vypadaly za voálem v okamžiku, kdy by byly stažené a také, zda má smysl dávat za ně více peněz než do žaluzií v našem případě? Jestli nakonec nenápadněji přeci jen nevypadá ta obyčejná žaluzie? Děkuji za názory. 🙂
Odpovědět
Dobrý den, my máme rolety den a noc od firmy Fexi a za mě naprostá spokojenost. Máme je přivrtané normálně nad oknem jako klasické garnýže když se dávají a pohoda. Nechtěli jsme je dovnitř do okna vrtat, právě že z důvodu, že by nešlo otevřít okno. Mám na nich i závěsy a vypadá to ok 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?