Krb na biolih

Dobry den, mate někdo zkušenost a krbem na biolih v obývacím pokoji? Normální krb jsme zahvrhli kvuli bordelu,tak přemýšlím nad tímto jako alternativa. Dekuji za Vaše postřehy. Lucka
Odpovědět
Profilova fotka
Ano mame. Nevýhody jsou, že to palivo vyjde docela na pálku. Litrovka lihu za cca 40 Kč vydrží hořet hodinu a půl max. A nesmí se pak do toho horkého lít další líh, aby se ti to nevznítilo v ruce. Plus ten líh celkem smrdí. Ale jinak je to fajn.
Odpovědět
@lucy_l mě se to nelibi, pokud máte zahradu tak by se hodilo aby ten krb tam byl opravdu s komínem a ne ta hračka na biolih, tam nic nespalite, zatímco v klasické koncepci krb na dřevo ano. A palivo vás bude stát tolik, že se to neoplatí, taková věc jako krb na biolih se hodí 1 v roce na vánoce, jinak ne
Odpovědět
Profilova fotka
@lucy_l My také nechceme krb, ale ohýnek by se nám líbil, takže alternativou je buď elektrický nebo biokrb. Elektrický jsem zavrhla a zbývá tedy bio. Docela mě štve, že je to v podstatě jen drahá sranda, kromě designu to má spíš jen nevýhody. Palivo je drahé, kdoví, jestli to není nějak škodlivé, musí se u toho větrat, protože to bere kyslík, hoří to hodinu a pak musíš čekat, až to vychladne, aby se dala nalít další várka, někdo uvádí, že to smrdí....Velmi váhám, zda to vůbec pořizovat, sice by to byl pěkný designový kousek, ale z hlediska praktičnosti jsou to vyhozené peníze.
Odpovědět
@venouska Myslím, že jsou i dražší modely, kde se nemusí čekat a nebo to dávkování je nějak bezpečnější 🙂 Jo a toxický to je, jako každý spalování - takže u nás to bude bio krb, ale za sklem a chci nějak vymyslet odtah trubkou stěnou ven. Výhoda je, že se nezasviní, je to levnější na pořizovací náklady a pokud si to někdo zapálí přes zimu 1x týdně o víkendu, tak je zbytečný podle mě kupovat ten dražší klasický krb. Jsem zvědavá, jak nám to vyjde....
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt A už máš nějaký vybraný? Co jsem se dívala, tak my půjdeme do nějakého za 10 tis. a výš, ty levné za 3 tis. nechci. Mám na něj vyhrazený docela velký kousek v obýváku, takže asi ho pořídíme, protože jinak nevím, co jiného bych tam dala. U nás to bude vyloženě jen kvůli oku, zapalovat moc často nebudeme, no ale jako prakticky založená žena si prostě dovedu představit za ty peníze pořídit něco užitečnějšího 😉
Odpovědět
@venouska Vůbec, ještě nemáme návrh interiéru. Možná někde sklář vyrobí ten skleněný "obal" a dovnitř se dá jen biokrbová vložka. Líbí se mi něco jako na obrázku 🙂 (v druhým případě teda okolo ještě to čiré sklo). My na to nemáme teda moc velký prostor. Myslím, že v zimě pro tu atmosféru to musí být ale fakt fajn. Tyhle krby měli už v několika restauracích, kde jsme jedli, a vždycky se mi hodně líbilo u toho sedět nebo do toho čumět. Jednou jsem teda koukala i do takového toho falešného elektrického krbu. Byla jsem tak zasněná, že mi z legrace jeden host přišel říct: "paní, ale víte, že tohle není pravý oheň?"
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt My měli původně v plánu zabudovaný, mám tam na to místo něco přes 2 metry. Líbí se mi také takové co jsou na tvém obrázku, takže momentálně špekuluju, jak to vymyslet. Nevíš, co je možné použít za materiál, do čeho je ta biokrbová vložka vsazena?
Odpovědět
@venouska To nevim, doufam, ze nam s tim pomuze projektant. Asi klasika jako bezny krb...
Odpovědět
Dekuji všem za reakce. Uvidíme tedy časem, az se nastehujeme 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?