Světlo do obýváku

Zdravím všechny. Řeším zrovna světla do nového obýváku a nevím co mám zvolit. Na netu je hrozně moc článků na toto téma, ale nic konkrétního. Obývák máme vysoký asi 5 m, takže opravdu hodně a velikost obýváku je cca 7x5 m. Tady radí, že bychom měli použít lustr, jelikož máme vysoké stropy... https://www.e-light.cz/zprava/jake-os... Ale já bych se upřímně lustrům chtěl v obýváku vyvarovat a spíš využít nějaké bodovky, které by tomu dodali takovou lepší atmosféru. Hlavně bych nerad něco ostrého, co by mě rušilo při čtení, koukání na filmy či když tu bude návštěva. Také mě napadlo to nějak spojit se stojacími lampami či něčím takovým. V obýváku bude kromě velkého elkového gauče taky výrazné křeslo. Vše se snažíme dělat do moderního stylu a zároveň by ten prostor měl působit útulně. Předem díky za jakékoliv návrhy. 🙂))
Odpovědět
@petrovic95 Zrovna řešíme to samé, máme vysoký strop v obýváku, protože nad kuchyni je tzv galerie, tzn na části je strop normální výšky a pak najednou vysoký, máme v obýváku schody, co vedou do té galerie. Každopádně ke světlu...přemýšlíme o listach, na kterých budou reflektorky, které se můžou libovolně na liště posouvat.
Odpovědět
@zuzkanem To je hodně zajímavej nápad. Každopádně nejsou reflektory strašně ostrá světla? A nebylo by lepší to vyřešit nějakýma třeba bodovkama, třeba 4x po 4 bodovkách nebo něco takového
Odpovědět
@petrovic95 Myslím, že záleži, jaký si vyberete... Taky byla varianta bodovky az na strop a pak cerna tyc v prostoru (od zdi ke zdi), na ktere budou svetla viset nad stolem u gauce. Pořád shanime nějakého odborníka, který by nám rozložení světel navrhl. Vzhledem k tomu, že to není nový dům, ale rekonstrukce, tak uz víme, že světla jsou hodně důležitý prvek. V soucasnym provedení nam na dost místech svetlo chybí😞
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?