Velký obytný prostor nebo radši menší obývák a pokoj navíc???

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj strecháčci, stavíme domek a hrubá stavba bude prakticky hotová. Teď se musím definitivně rozhodnout, jestli bude v přízemí obývák s kuchyní a jídelnou o velkorysých rozměrech 60 m2 ( 40 m obývák+ 20m kuchyně, stůl může být buď tam nebo tam) anebo bude kuchyň s obývakem a jídelním stolem jeden prostor o 40 m2 a k tomu tak bude v přízemí jeden velký pokoj 20m2, kde by spal manžel ( ráno vstává ve 4 do práce a v noci strašně chrápe, že nemůžu spát) nebo může být pro návštěvy a na stáří/v případě nějakého úrazu by se asi 1 pokoj v přízemí hodil. Asi už blbnu. Přiznávám, že 40 m na spojený prostor mi připadá málo, ale vlastně všichni známí z okolí mají ještě míň a v pohodě. Nevím, jestli 60 m není zbytečných a člověk tím přijde o ten pokoj. Jen dodávám, jsme 4 a spojeny obývák s kuchyní by byl obdélník 8,5×4,5. Druhý pokoj má 4×5. Mezi nimi je nosná zeď, tu bourat nechci. Nevím, jestli kuchyň spojenou nebo oddělenou, vždy jsem měla oddělenou, tak nemám zkušenosti. Prosím pište názory i zkušenosti s vašimi nebo cizími prostory, jsem ráda za každé info!!! Moc díky :mavam:
Odpovědět
1
2
@ka_yae5 a to je právě ta věc, která je dost zásadní, že ten co "vaří" se schová před zraky ostatních. Známe to asi většina moc dobře. Přijde (vítaná) návštěva. Všichni by si rádi povídali, ale i něco zakousli. A to je pořád, Marunóó, nebuď v té kuchyni a pojď za námi... A jóó, udělám chlebíčky a kafe a jdu. A to byl ten důvod, proč jsme po návštěvách, když jsem byl (hodně dávno) malý, sedávali rovnou v kuchyni a málokdy v obýváku. Ale co vím od mých rodičů, prarodičů, starších příbuzných apod., tak to prakticky všichni vítají, že kuchyň je přirozeně spojená s obývákem a všichni si mohou povídat, v klidu, bez hulákaní, i během toho těšení na chlebíčky.... případně pomoci s přípravou. Je to tak nějak přirozené. Ale nikomu to samozřejmě nenutím. Ono bourání a stavba příček je fajn 🙂
Odpovědět
Určitě oddělit, máme obývák s kuchyní 42m2 (viz album) a rozhodně mi to nepřijde nějak malé, větší místnosti se hůře zařazují aby nepusobily prázdné. Ložnice dole se hodí vždycky, nikdy nevíte kdy se stane nějaký úraz atd, pro návštěvy taky super a můj manžel už ji taky kolikrat využil když miminku rostly zuby a bylo vzhuru celou noc, navíc počítáme s tím, ze se tam na stáří přestěhujeme a z horního patra by šel udělat samostatný byt.
Odpovědět
@honzik75 U nas navstevy taky usazujeme u jidelniho stolu, je to pro nas prirozenejsi. Na stul dame jidlo, piti, kafe a nemusime se k tomu ohybat a mackat si bricho na gauci. Gauc mame na lezeni u pohadek, rozlozime ho, zalezeme si pod deky a mame rodinnou pohodu.
Odpovědět
@puhelin u nás úplně stejně, ono i ty návštěvy se k tomu stolu tak nějak přirozeně hrnou, do pohovky to nikoho netáhne 🙂
Odpovědět
@martinam76 Zajímavé, u nás je to naopak. Ne že bychom u gauče jedli, ale automaticky si spíš všichni sedají na gauč a křesla a na židle teda až k jídlu...
Odpovědět
Profilova fotka
Nechala bych si navrhnout obě varianty od interiérové designerky a pak bych se rozhodla poměr cena/přínos 🙂
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?