Dveře zádveří ano/ne?

Ahoj, za chvíli nám budou zdít vnitřní příčky, tak ještě řešíme zda udělat dveře oddělující zádveří/chodbu a dveře do obývakokuchyně nebo nechat prostor otevřený. Jaký je na to váš názor? Máte ve vašem domečku zádveří a obývák oddělené? Napadlo mě vyřešit to posuvnými dveřmi do pouzdra, ale našla jsem maximální šířku dveří 110 cm, chtěli bychom do obýváku průchod 130 cm. Předem díky moc za rady
Odpovědět
Určitě bych to oddělila. Např. v zimě otevřeš dveře a nepotáhne ti do celého baráku. My třeba v předsíni netopíme tolik co v ostatních místnostech. Do obýváku bych taky dala. Kolikrát večer přivřu dveře, aby se hluk od tv nešířil k pokojům. To stejné i kvůli hluku např. návštěva.
Odpovědět
My máme, dali sme bez rozmýšľania. Ja napr. keď varím, tak zavriem dvere a nejde para po celom dome. A v chodbe/zádveří sa mnohokrát poriadne ochladí, kým sa vnuci nahrnú dnu.
Odpovědět
Profilova fotka
V obou případech určitě ano.
Odpovědět
@andrea901 Tohle jsme řešili taky a máme dokonce šířku 150. Jediná firma, která dělá pouzdra na jakýkoliv rozměr je Twin (myslím ale, že nemají přímo výrobek "v kuse", ale jako kdyby stavebnici). My jsme chtěli skleněné dveře a to už nedělal fakt nikdo, kromě nich. Jinak musíš počítat s tím, že dveře do pouzdra prostě netěsní - takže ti to úplně neoddělí nikdy. Pokud bys měla místo na té boční stěně a nebo tam chtěla mít vysoké vestavné skříně, tak bych možná popřemýšlela o posuvných dveřích po stěně. Cenově to totiž vychází neporovnatelně (můžu porovnt-máme v patře) a to už ti udělá jakýkoliv truhlář.
Odpovědět
I kdyby to mely byt dvere na miru, urcite jsem pro oddeleni.
Odpovědět
Profilova fotka
My z obýváku do chodby dveře nemáme. Z chodby do předsíně už ano. Jak už tu psal někdo výše, v předsíni ani netopíme. Z obýváku do chodby jsme si pořád říkali, že dáme posuvné po stěně, ale nakonec se nám to líbí tak, jak to je.
Odpovědět
@kekita to mate tedy 150 cm dveře dělené na půl a zajíždí na jednu stranu? Tohle řešení jsem také někde viděla, ale vůbec si nedokážu představit kolik6to může stát. Můžu se zeptat, kolik jste za ně dali?
Odpovědět
Myslím, že máme rozhodnuto i vzhledem k malým dětem a psovi dáme do zádveří dveře do pouzdra a do obýváku zřejmě posuvné po stěně, aby mohl být průchod větší. Všem moc díky za příspěvky 🙂
Odpovědět
@andrea901 ne, 150cm komplet zajizdi na jednu stranu do pouzdra. Akorat nevim, jak velkou tam mate pricku, ale kdyz jsem se ted divala, tak nase pouzdo ma na sirku 13cm, tak si myslim, ze by vam to pouzdro pripevnovali az na stenu a musis pak pocitat s tim, ze se ti ta stena rozsiri.... cenu napisu do SZ
Odpovědět
Ano, do ZÁDVEŘÍ dáváme dveře.. ani nás nenapadlo jinak. Je to praktické v zimě a tak nějak to pomyslně odděluje "čistou" zónu.
Odpovědět
Zádveří je jasná volba tady není o čem. Pokud to jen trochu jde, dal bych normální dveře (třeba i dvoukřídlé) místo posuvných.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud máte neprůvzdušný dům - asi dneska u novostavby normální, tak dveře do zádveří nejsou pro oddělení studené zóny, do zádveří nefouká ani když otevřete vstupní dveře a dveře tudíž slouží pouze pro optické oddělení. My jsme je nedali a vůbec mi nechybí. Dveře do obýváku jsme už asi dvakrát zavřeli - máme skleněné posuvné po stěně.
Odpovědět
Článek se načítá
Z obýváku máme posuvné do chodby,která vede pak i do patra,zavirame jen večer kvůli dětem, taktéž máme posuvné do pouzdra ze zádveří a zavreli jsme je asi jednou.Topí se všude, nepociťuji žádný chlad od vstupních dveří ani dveří do garáže.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?