Hliníková, dřevěná a dřevohliníková okna. Co doporučíte?

Zobraz úvodní příspěvek
hezký večer všem, jaké máte zkušenosti s dřevěnými, hliníkovými a dřevohliníkovými okny? Co byste doporučili ;-) (cena, kvalita, vlastnosti, apod)? předem díky
Odpovědět
1
5
6

Odpověď na příspěvek od richardd2:

@kamilpo No jo, asi to má něco víc do sebe, než t…
@richardd2 To nevtrdím, že spatříš sklo a začneš nad ním jásat, že jak je fajné a jak dobře vypadá :D To asi není tento typ nákupu, kdy tě musí produkt vysloveně zaujmout po vizuální stránce.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od michals11:

@richardd2 Čili jednoduše řečeno, když se rozhodn…
@michals11 Ale vždyť to tak máš u každého okna, ne? To není prostě inventář, který pravidelně obměňuješ. Což je na tom nepochopitelné. Nevím jak ty, ale já se s tím jaksi nesetkávám, že by si lidé řekli, že by to chtělo doma nějakou změnu, tak si jdou vybrat nová okna.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kamilpo:

@richardd2 To nevtrdím, že spatříš sklo a začneš …
@kamilpo To asi ne :-D Proto je třeba vědět, co máš sledovat při koupi takové věci.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od kamilpo:

@tommy_hron2 Jasně že mám. Málokdy si to takhle o…
@kamilpo Jakože také si myslím, že je to vhodnější. Ale musíš prostě vědět také, že na jehož prodejce se můžeš spolehnout.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od tommy_hron2:

@kamilpo Jakože také si myslím, že je to vhodnějš…
@tommy_hron2 Ale takové základní věci ovládá snad každý. Že zatímco na severu je nutné dům co nejvíce izolovat, na jihu je slunce dostatečně silné na to, aby interiér vyhřálo. K tomu stačí selský rozum a nepotřebuji k tomu nějaké výpočty a tabulky.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od michals11:

@tommy_hron2 Ale takové základní věci ovládá snad…
@michals11 Jedna věc je ta, jestli to lidé vědí a druhá je ta, co s tím dělají a zda tomu přizpůsobují i všechno, co se dá.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od richardd2:

@michals11 Jedna věc je ta, jestli to lidé vědí a…
@richardd2 Proč by tohle měl vědět každý, kdo staví dům? Jak hej, je to logické, ale vsadím se, že ne každý to řeší a zabývá se tímto vůbec. Od toho přece jdeš k prodejci, řekneš, co chceš, o co máš zájem a už on by ti měl umět poradit, co bude pro tebe nejlepší.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od huchu:

@richardd2 Proč by tohle měl vědět každý, kdo sta…
@huchu To je velká chyba myslieť si, že predajca chce to, čo je pre Vás najlepšie. Prejadca chce vždy to, čo je pre neho najlepšie.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@huchu To je velká chyba myslieť si, že predajca …
@roman_ Je mi jasné, že asi málo prodejců je takových, co se budou řídit tím, aby prospěli tobě. Ale zase umí to jít i ruku v ruku. Podle mě je třeba vědět, kam jít věci řešit.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od michals11:

@tommy_hron2 Ale takové základní věci ovládá snad…
@michals11 Použít logiku je jedna věc. Možná se dočkáme takové doby, že to bude vědět každý. A možná i ne :-D Ale rozličná skla, rozličná okna zase nesou jiné vlastnosti. A tam už jen logické myšlení nestačí, abys uměl říct, které je v čem lepší.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od michals11:

@tommy_hron2 Ale takové základní věci ovládá snad…
@michals11 Ono to ide proti sebe. Sklá, čo lepšie izolujú, majú menší solárny faktor. Takže občas dáva zmysel sklá aj kombinovať. Na severnej strane žiadne solárne zisky nie sú, dám sklo, čo lepšie izoluje. Na južnej strane dám sklá s vyšším solárnym faktorom, čo je na úkor horších izolačných vlastností. Vˇšetko rozhodovanie je o tom, čo po tom okne vlastne chceme. @tommy_hron2 čo je na technických parametroch tak nelogické, že logika nejde použiť?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@michals11 Ono to ide proti sebe. Sklá, čo lepšie…
@roman_ Normální věc podle mě. My jsme dávali izolační skla od Izosu a tam už když jsem to zíral na netu, na jejich stránce a kudy tady, tak i oni uvádějí u jednotlivých skel, že na kterou stranu je vhodné je situovat.
Odpovědět
Článek se načítá
Souhlasím s @michals 11, že ideální sklo pro okno závisí na jeho orientaci a požadovaných vlastnostech. Na severní straně, kde nedochází k solárním ziskům, je vhodné instalovat sklo s lepšími izolačními vlastnostmi, aby se minimalizovaly tepelné ztráty. Na jižní straně, kde je žádoucí sluneční záření, je vhodné instalovat sklo s vyšším solárním faktorem, aby do místnosti pronikalo více tepla a světla.
Odpovědět
1
5
6
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?