Křivé krytky na parapetu

Profilova fotka
Ahoj, dneska jsem procházela po dokončení fasády okna a všimla jsem si, že po celém domě na všech oknech jsou takhle hrozně udělané parapety. Stavbyvedoucí tvrdí, že je to sluníčkem což je blbost protože když se do té krytky opřeme tak pruží. Vypadá to, že jsou snad všude špatně přidělené. Nevíte někdo co s tím? Předem moc děkuji. 😊
Odpovědět
To je nekvalitní práce a ne sluníčko. Vhledem k tomu, že fasáda je hotová, tak je to podle mě skoro neopravitelné. Nebo za cenu, že se sice srovnají boční kryty parapetů, ale dojebou u toho tu fasádu a to může vypadat ještě hůře.
Odpovědět
Profilova fotka
@l_sekanina Jo už jsem taky slyšela pár názoru. Tak aspoň vím, že nejsem idiot já. Teď přijde to horší, jak to vyřešit.
Odpovědět
Ach jo, to je neuvěřitelné, co někteří řemeslníci dokáží napáchat....to jsou evidentně špatně zaměřené parapety. Cítím s tebou 😒
Odpovědět
Profilova fotka
@rejsecka Jako já nevím proč to takhle domrvili. Kdyby to bylo jedno okno. Ok, ale oni pokazili takhle všechny. Děkuji. Jsi hodná. 😓
Odpovědět
To opravdu naštve, navíc když to nejde jednoduše spravit. Nevím, zvyknout si, chtít slevu, kterou vám stejně neuznají ? Já to riziko tušil, tak jsem raději volil tento typ parapetu.
Odpovědět
Profilova fotka
@l_sekanina Ale já myslela, že ten parapet bude podobný. Nenapadlo mě, že na to dají ten nejlevnější hnus co najdou. Věděli, že vždy jsme brali dražší věci když to mělo svůj důvod. Sleva třeba 5000 za ty parapety? To mi přijde výsměch když mě dům stál několik milionu. Jako jsem fakt z toho nešťastná.
Odpovědět
Nechal bych je to opravit. Jak, nechal bych to na nich. Oni to pokazili.
Odpovědět
Profilova fotka
my máme ty samý parapety i krytky. Ale manžel je raději dělal sám, nechtěl to riskovat s firmou :-( a sluníčkem to opravdu neni, my je máme rovně...
Odpovědět
Profilova fotka
@xhex Já vím že to byla jen debilni výmluva. Musíme to vyřešit. 😊
Odpovědět
Tomu se rika fakt prasecina! Urcite resit s firmou..hodne stesti 🤔
Odpovědět
@marta_kovar ze jste si takove hruzy nevsimli driv - nemate ani stavebdozor ?
Odpovědět
Profilova fotka
@catle Nevšimli protože parapety dali před polystyrenem tudíž byly OK. A pak bylo lešení ve výšce parapetu takže nebylo kdy je vidět. Takže až teď jsme si toho všimli.
Odpovědět
Článek se načítá
Sorry, ale vypada to taky hruzne,
Odpovědět
Profilova fotka
@catle Nechápu co vypadá taky hrůzně ale OK. 🤷🏽‍♀️
Odpovědět
@marta_kovar to melo byg ba sekaninu
Odpovědět
@catle Mě přijde hrůzný jak se vyjadřujete. Psát sice neumíte, ale parapety máte určitě excelentní.
Odpovědět
@l_sekanina me se u tech vasich parapetu tuze nelibi ty bocnice,sorry jako,sle nemohu si pomoci,vypada to tak dost jakoze levne
Odpovědět
@catle V pohodě. Já si vybíral parapety, které se líbí mě. Jestli se někomu nelíbí je mě naprosto jedno. Hlavně jsem nechtěl mít konce zazděný pod omítkou.
Odpovědět
Tohle bych nepřevzal. Je to prostě špatně odvedená práce. Pokud je tam takové místečko do kterého zastrčili tu boční lištu, dávají se parapety jiné. Máme podobné, ten plast se prostě při působení sluníčka kroutit bude, to je jeho vlastnost. Taky to nemám úplně rovné. Ale rozhodně nejsou zastrčené do izolace.
Odpovědět
Profilova fotka
@davex Já jsem z toho úplně zmatená. Našla jsem dokonce parapety které byly také zapuštěny do fasády. Takže fakt netuším. Ale ty krytky opraví a prý nějako vypodloží aby byly aspoň rovně.
Odpovědět
@davex @marta_kovar Správně ale krytky mají být zastrčené ve fasádě....
Odpovědět
Profilova fotka
@davex ale tyhle krytky maj bejt ve fasádě. Jakej by jinak byl význam toho horního lemu?
Odpovědět
@xhex @cyklos Pokud se parapet dělá před fasádou, tak bych to taky zapustil, ale stejně se nevyhneš tomu, že budeš mít prasklinu mezi tím plastem a fasádou, protože ten plast prostě fungovat bude. Osobně jsem ještě neviděl hezky provedený zapuštěný parapet, to si musíš s tím pořádně vyhrát. Nicméně není dáno, že se to musí zapouštět. Podle mě to je tak 50:50. Pokud se to zapustí, musí se to udělat prostě pěkně. Takhle to vypadá tak nějak normálně, nerušivě, drážka pro zastrčení nějaké tyče ať ti nepadají truhlíky, pak to vypadá, jak by to tak mělo být.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?