Osazení pásek - dodatečné

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak nyní naložit s okny. Mám nová okna - trojsko etc. Ale nemám aplikované pásky (parotěsná a paropropustná) na připojovací spáru. Bohužel jsem to zjistil až po tom, co byly špalety oken zevnitř zapraveny, vyštukováno a osazeny parapety. Tj. pásku není možné z vnitřní strany dodělat. Chtěl bych se zeptat, zda má smysl pásku dodělat alespoň zvenku? Nyní máme špalety zvenku nezapravené a plánujeme to "až někdy" s fasádou. Má to smysl, když jedna strana chybí? Nebo mám jen nějak zakrýt pěnu a neřešit to? Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
@rosta6 Pokud ta pěna jde vidět z venku, tak za chvilu z ní bude prach a rozpadne se. Myslím, že k nalepení pásek kolem oken se už nedostanete, tak jak by měly být nalepeny. To se fakt dělá před montáží, ale třeba se pletu. Zaměřil bych se pak na fasádě na to, že až se bude dělat, tak starou pěnu odstranit a nastříkat tam pěnu novou, kvalitní. Já používal Illbruck FM330. Na okna pak vnější APU lišty a zapravit.
Odpovědět
Koukal jsem na pěnu a slušně se rozpadá, když na ní lehce člověk zatlačí a drolí se. Plán tedy je: vyškrábat/zatlačit dovnitř původní pěnu Vekra dodatečně zvenku nalepit pásku (Fólie na okna SOUDAL SWS Foil EXT-AB) aplikovat novou pěnu Zakrýt to páskou a následně tu pásku zakrýt pruhy EPS70F do doby, než bude fasáda Je to dobrý postup? Pěnu mám použít nízkoexpanzní? Musí se použít nějaká speciální nebo stačí třeba z prodomy? https://www.pro-doma.cz/eshop-pena-mo...
Odpovědět
Profilova fotka
Oknaří používají hodně značku Illbruck a samozřejmě nízkoexpanzní.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?