RI okna Optimal 3D line trojsklo a montážní hloubka 81

Zdravím všechny.Mám velké dilema s okny.Máme asi 15 nabídek na okna a když nepočítám HS poral o rozměru 4,20m tak jsme si cenili okna od RI Okna a to výše zmíněné Optimal 3D line.Za prvé jsou lidé, co říkají že to není A-čkový profil.Firma tvrdí ale že je a má to podložené certifikáty. Za druhé jsem někde četl o tom, že jsou to polská okna....to nevím.Ale jak se jinde píše...je Polsko a Polsko.Nevím. Za další tento profil montuje do svych domů i taková Top firma jako Qhouse (drevostavby) a mám známou co je s nimi už po pět let spokojená. Můžete mi říct jak to tedy s tímto profilem je a nebo jaké máte zkušenosti vy majitelé, co je máte?Už si připadám jak kdybych opravdu dělal s okny....Mám už toho plnou hlavu a nechceme se rozhodnout špatně.Budu rád za jakékoliv poznatky.Díky
Odpovědět
Tak mám i prohlášení o shodě, že okna jsou výhradně vyráběna v ČR a to konkrétně v Bzenci, tak nechápu proč je někdo označoval za polská.
Odpovědět
@matesboy Jj RI okna jsou Poláci, my je objednali a doufám, že budou dobra. Já jsem skeptická k těm polským výrobkům. Ale v poslední době jsem se ve stavebnictví setkala s par polskými produkty a oni jsou fakt snaživý a ty věci jsou kvalitní. Vyhrajou si s detaily. Upřímně co se tyče těch oken tak u nás hrála roli cena, vzali jsme kombinaci hliník plast. Co teda bylo příšerný byla komunikace pak kvůli smlouvě a zaměření.
Odpovědět
@barakara asi záleží i kde to člověk řeší.My jsme z Moravy z Kroměříže a tady zatím ochota a v pohodě...ale říkám zatím nevím.Ale jak jsem psal, my máme certifikát a na něm jsou jako výrobci Bzenec.Je to certifikát o shodě.Tak by to polská okna být neměla.Nevím jestli si nenechat nacenit jiný profil.U nás hraje cena taky důležitou roli.Ale nechci zase šetřit natolik aby to pak byl průšvih.Jinak my máme cenu bez parapetu ale se sitkami do oteviratelnych oken částí na cca 140.000,- bez hs portalu ..... za ten chtějí v hliníku 107.000,- včetně všeho už po slevě.U VPO jsme byli na 300.000,- s HS portalem a bez sitek.S Vekrou,Sulkem ani Voknem nechcme mít nic společného.Takže budeme bádat asi dále. Okna máme čistě plastová a jako dekor folie antracit.Oboustranný dekor máme jen v obyvaku s kuchyní.Zbytek jsme dali venek antracit vnitřek bílá
Odpovědět
@matesboy RI okna jsou skutečně vyráběny ve Bzenci, bydlím kousek odtud a pravidelně jezdím okolo firmy, je to obrovská moderni stavba dokončena před par lety. Znám manželku majitele, je to bývala kolegyně, takže nějaké info mám.
Odpovědět
A nemyslím si, že by si dovolili do certifikátu dát Bzenec a tahat z Polska okna, když mají fabriku.Nevim, uvidíme co bude.Ale určitě bych rád znal vaše zkušenosti .... lidí co je už mají nebo tak.Já si nechám zpracovat ještě dvě nabídky a pak se pro něco rozhodneme.Uz se mi o těch prostupnostech, komorach a profilech zdá. :-D
Odpovědět
1. I kdyby "tahali" okna z Polska, tak to celkem nic neznamená. V Polsku je celá řada hypermoderních fabrik, které vyrábějí špičková okna a dodávají je do celé západní Evropy. Jejich produkce je asi pětinásobek produkce ČR. Levněji vychází většinou kvůli menším mzdovým nákladům, i když to už také pomalu přestává platit. (Ano, některé fabriky jsou schopny vyrobit co nejlacinější noname šunty, vždycky ale na objednávku překupníků z ČR. Co si objednají a zaplatí, to dostanou - a to pak dostane koncový zákazník. ;-) ) A nejen oken. Divil byste se, kolik renomovaných "západních" značek vyrábí PVC profily a okenní kování zrovna v Polsku. :-) 2. U nás si vybírejte okna přímo od výrobce - fabriky, nebo jeho přímého obchodního zastoupení. Pokud si vyberete tuzemského výrobce s dlouholetou tradicí, dneska už v drtivé většině nedostanete nic špatného. Za posledních 10 let se ten trh dost vyčistil a zůstaly většinou jen silné a kvalitní firmy, které si nemohou dovolit prodávat šunty a šidit zákazníky. Některé vám dokonce i nabídnou podívat se na výrobu. 3. Jako laik nemáte šanci na namontovaném okně poznat z jaké třídy profilů, kolikakomorových a s jakým skutečným Uw jsou. 4. Vyřaďte nejdražší a nejlevnější nabídky, u ostatních se zajímejte o reference. 5. Podstatně důležitější než vlastnosti deklarované na papíru (webu) je konečná fáze - montáž. Zajímejte se o to, kdo a jak to bude montovat, jaké mají zkušenosti s montáží s připojovací spárou podle ČSN 74 6077. Zajímejte se, jaké mají požadavky na provedení ostění otvorů, aby montáž mohli správně provést. Pokud je jim to jedno, běžte jinam. Zajímejte se , jestli jsou třeba montážníci stálí kmenoví zaměstnanci , nebo (většinou v sezóně) rychle proškolení Venca s Lojzou, kteří udrží vrtačku a zrovna neměli do čeho píchnout. 6. Zajímejte se, třeba od stávajících uživatelů, jakým způsobem a jak rychle ta firma řeší reklamace. Když vám obchodní zástupce bude tvrdit, že oni reklamace nemají, běžte jinam. Vždycky se nějaká drobnost může stát a stává se to, prasklé sklo při dopravě, špona v kování, škráblý profil třeba i pod krycí fólií, křivý nebo poškozený parapet atd. Líp a dřív se vyřeší případná reklamace u výrobce 20,30, 50 km od vás, kdy to má servisák na otočku, než na okně vyrobeném na druhé straně republiky. ;-) Hodně štěstí při výběru a pevné nervy. :-)
Odpovědět
Jedte se podivat treba do Polska Nowa Ruda do jejich fabriky na vyrobu oken a spadne vam celist.
Odpovědět
@petzold tady si dovolím trošku nesouhlasit.To zdali je to Ackovy profil zjistím i při usazovani.Je to vše v rámu natisteny.Takže pokud je člověk u toho, což si myslím že u toho lidé bývají, tak vidí co jim tam borci montuji.
Odpovědět
Když myslíte, nebudu Vám to vyvracet . :-D
Odpovědět
Anebo to zkusím. Promiňte, vy ten rám rozřežete, abyste si šuplerou změřil skutečnou tloušťku stěny ? A co když budete mít profil, který se vejde do tolerance - 0,2 mm ? Jak moc bude pak při tloušťce 2,8 mm lepší než Bčkový profil s tloušťkou 2,7 mm s plusovou tolerancí + 0,1 mm? Profily třídy A nebo B totiž neznamenají nic o kvalitě PVC profilů, to je marketingový trik výrobců. Výrobek třídy B může být daleko pevnější, než jiný z třídy A. Záleží na hloubce profilu, počtu komor, svařované ploše, kvalitě materiálu, provedení svaru, kvalitě výztuže atd. atd. Je to jako byste si vybíral auto jenom podle tloušťky plechu karoserie. Bez ohledu na konstrukci, deformační zóny, kvalitu sváření a ošetření plechů proti korozi, celkové zpracování a kvalitu auta...atd. Vím že to je těžké rozhodování, ale opravdu doporučím řídit se jinými kritérii. :-)
Odpovědět
No to teda znamená hodně.Ackovy profil je prvoplast a Bckovy je recyklat...a kvalita je úplně někde jinde.Je to jako si koupit oktavku a suv za 3mega.A to co je tam natistene je závazné a nejde natisknout nic jiného.Takže ano Ackovy profil je pro mě sázka na jistotu.
Odpovědět
Není tomu tak pane. Ale to je asi už jedno. Hezký den přeji.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Důrazně varují před firmou decro bzenec už dva roky řeším problém s dodávkou oken od této firmy . Katastrofa jednání , a stále problém trvá .
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?