Únik okolo dveří - výpočet

Zdravím zdejší stavebníky, obracím se s dotazem, zda-li někdo dokáže/dokázal by poradit s tepelným únikem okolo dveří. Kolik kWh mohlo utéct za jakou dobu? Spotřeba od začátku sezony (od 11. října) jen zatím 4030kWh s tím že se 8 dnů topilo dřevem Všechny dveře doma netěsnily, v garáži kočičí otvor s hadrou, v chodbě centimetr mezera a měly 11C rámy a špalety, na chodbě pořád 17 18 19 max. Balkonové dveře na terasu ve spodní části díra že byla z toho ledová zem a zeď.... Nakonec francouzské okno, že tudy byl slyšet déšť. Zde foto vchodu už po částečné úpravě, teplota místo 12.7 teď byla okolo 10 a to téměř po polovině plochy futer, nyní jen v dolní čtvrtině.
Odpovědět
To Vám nikdo nespočítá. Říká se tomu ztráta infiltrací. Jsou to ale v podstatě empirické odhady a ve Vašem případě určit výměnu vzduchu je prakticky nemožné. Nevím proč to neřešíte. Dveře jdou určitě seštelovat a případně přidat nějaké těsnění. Kočičí dvířka se taky prodávají s těsněním.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zubr487:

To Vám nikdo nespočítá. Říká se tomu ztráta infil…
@zubr487 Dveře které jsou totálně do vrtule už nikdo nespraví, dřevěné by se musely nechat celé dolepit hrany a ofrézovat do roviny. Těsnení už se přidávalo, někde jsem dával takovou dilatační pěnovou pásku asi 2-3 mm, dokonce 2 vstvy takže skoro 6mm do těch vchodových dveří, u zámku je jen od výroby a těsní to a nahoře skoro centimetr díra. Dvířka k těm kočičím byla, dokonce s čipem, ale pak si tam 3 kočky skříply nohu během měsíce do nich takže zůstal jen rámeček a dovnitř se dala hadra, ale to je v garáži, kde se netopí, je tam teplo jen skrze příčky, tak o nic zase tak vážného nejde, tam jde pak o dveře z garáže do domu (interierové ,,papírové"), kudy táhne. Právě jsem myslel, jestli někdo nemá nějaký hrubý odhad, je mi jasné že je potřeba vědět přesně ty rozměry otvorů, teploty, možná rychlost proudění toho vzduchu (když foukalo, tak ten dům to opravdu vyfouká a je tam znatelně nižší teplota než v patře) Teď s tím nějakým těsněním je to citelně lepší, sice to není uplně ještě ono, ale je to o řád jinde. Tady těmi úpravami už se začalo pár let zpětně, tak se dostalo z 22MWh na 20 loni dokonce na 17,5MWh a letos to bude možná ještě méně, doufáme.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od vladimir_sacha:

@zubr487 Dveře které jsou totálně do vrtule už …
@vladimir_sacha jako někdy si říkám jestli to co píšete je pravda nebo si z nás tu děláte srandu ani se mi nechce věřit že to je pravda. A opravdu čekám s čím novým přijdete příště.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od edison101:

@vladimir_sacha jako někdy si říkám jestli to co …
@edison101 Bohužel to je pravda, svatá pravda, foto dveří a všeho mám.... Změřené to mám taky že předtím bylo u těch dveří na futrech jen 10C když venku byla 0...... Akorát na to nikdo nehleděl X let, protože energie byly levné, platilo se 50, 60 ročně za vše a doma bývalo 23, teď to vypadá na 120 podle nových cen, možná krapet víc a to je doma mnohdy jen 20, 21 a ještě se dotápí dřevem. Teď máme cca 90 - 100kWh denně spotřebu když je venku v noci 0 a přes den třeba +5 (průměrně +2C za 24h asi)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?