Vyměnit stará dřevěná okna za nová?

Dobrý den, zvažuji výměnu starých dřevěných oken v domě. Mám nabídku na 600 tis. Kč vč. montáže. Zajímalo by mne ale nějaká reálná zkušenost, jaká je úspora energie? Vím, že je to těžké odhadnout. Okna jsou vzhledově ještě pěkná, dřevo po vybroušení laku taky vypadá dobře, tak nevím, zda třeba jen okna nevybrousit a nepřetřít. Jde mi ale hlavně o úsporu/těsnění.Děkuji
Odpovědět
to přeci záleží na úspoře energií. Bez velikosti oken jejich počtu a stavu stávajících oken se to sdělit nedá. Jedině, že by měl někdo křišťálovou kouli.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud jde pouze o tu úsporu a těsnění. Tak ano, úspora to bude a těsnit budou. Ale za mě se to nevyplatí.
Odpovědět
Nevyplatí se. Já bych staré okna přetěsnil a nalakoval
Odpovědět
@jaasminka když nevíme jaké máte okna tak nemůžeme říct zda se to vyplatí. Jestli to jsou staré klasické kaslikove tak na tom není co přemýšlet a vyplatí se to jen musíte potom více větrat jinak vás sežere plíseň spíše co do máte za vilu když za výměnu oken chtějí 600 tisíc i s okna.
Odpovědět
jestli ty prachy máte tak je utraťe, příští rok budou mít poloviční hodnotu
Odpovědět
@edison101 @pyramis @vodak01 Jedno dřevěné okno vychází komplet s montáží na cca 42 tis. Kč. A úspora energie má být cca 30% oproti stávajícímu stavu.
Odpovědět
@jaasminka to by mne zajímalo co máte za okna? To snad ani nejde
Odpovědět
@vladimir_sacha jde okno má totiž rozměr 2x5 metrů 😁 a v domě je 15 takových oken. Jestli to takový rozměr není tak jsou asi zezlata
Odpovědět
@edison101 Aha tak to teda nedokážu naprosto si představit, jak to vypadá. To žijete ve skleníku?
Odpovědět
Profilova fotka
Úspora energie 30 % je utopie. To ani kdyby byly neotevíravé.
Odpovědět
@vladimir_sacha to byla ironie že když jedno okno stojí 42 tisíc tak má takový velký rozměr 😉😁
Odpovědět
@edison101 Ta cena je včetně komplet práce, začištění atd. Za 1 ks dřevěného okna kasloveho typu
Odpovědět
Článek se načítá
Pokud se jedná o stolařskou výrobu na míru, kaslové a většího rozměru z tvrdého dřeva tak se ani nedivím, nedejbože aby to byla replika staršího typu na nějakém domě vilového typu. Před rokem jsem poptávala komodu délka 170, výška70, přední strana masiv, horní deska dyha, zbytek klidně překližka nebo lamino a dva stolaři skoro stejně cca 30tis.
Odpovědět
@jaasminka aha tak to je investice která se vám nikdy nevrátí. Pokud dáváte stejný typ oken jak píší výše max obrousit natřít a pretesnit.
Odpovědět
Rozhodl bych se podle stavu dřevěných rámů vašich oken. Stál jsem před podobným problémem před 2,5 lety, kdy jsem zateploval celý domek. Starší kastlová okna ze smrkového dřeva, jejich problém byl, že vnější křídla měla jen jedno sklo. Pozval jsem si k poradě místního truhláře, který vyrábí kastlová okna. Ten okna prohlédl a prohlásil, že dřevo je zdravé, rovné a byl by hřích ta okna vyhodit, že nová kastlová stojí majlant. Řekl mi, že on by do vnějších křídel vyfrézoval hlubší drážku, aby se do nich vešlo kvalitní dvojsklo. Zadrhlo se to na tom, že mi nebyl ochoten ani odhadnout cenu, měl dost zakázek na nová. Po marném přemlouvání jiných truhlářů, kteří dělají eurookna, a dlouhém hledání jsem vybral firmu Tospur z Napajedel. Důvod byl, že všichni ostatní renovátoři oken nefrézují a používají hnusné plastové lišty, kterými překryjí vyčuhující dvojsklo. Tospur se sice jako všichni obchodníci prezentují podezřelými marketingovými metodami, ale vnější křídla oken mi renovovali precizně. Křídla vyfrézovali po obvodu pro skla 4/10/4, vnější stranu opálili a natřeli. Po této úpravě se izolační vlastnosti kastlových oken zásadně zlepšily a několik dalších desítek let vydrží.
Odpovědět
@daruna @edison101 @prestavbar Moc děkuji za rady a názor. Okna nejsou žádná replika, řekla bych že naprostá klasika jen jakoby dvě větší spodní křídla a dvě vrchní malá. A materiál je smrk.
Odpovědět
@jaasminka Tedy máte ještě klasická okna, kde se otvírá zvlášť vnitřní a vnější část? A chcete je měnit opět za obdobná "dvojitá" okna? To mi přijde jako mrhání prací, materiálem i penězi.. Dokonce bych se obával, že ta nová okna už nebudou v kvalitě těch starých. Takže smysl by to možná dávalo leda pokud byste dělala i zateplení a chtěla mít okna zarovnaná s novou fasádou. Jinak tahle stará okna mají velmi dobré izolační vlastnosti, pokud jsou dobře utěsněná a neprofukují. Je to minimálně na úrovni těch nejlevnějších moderních plastových oken. Stačí je občas natřít a přetěsnit. Pokud ta okna chcete vylepšit, lze vyměnit jednotlivá skla za dvojskla.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?