Zaschlá pěna na dřevěných oknech a hliníkovém rámu

Dobrý den, prosím moc o radu a hlavně zkušenost, jak odstranit zaschlou pěnu z dřevěných rámů oken + ještě to máme na hliníkovém rámu u HS portálu. Prosím, rady tipu "měli jste to udělat hned" mi teď opravdu nepomůžou. Děkuji moc
Odpovědět
@any89 Obavam se ze vam nezbyde nez toho co nejvice odstranit mechanicky (odlamat, pak hadrikem s vodou to souchat nez to bude dole, pozor na kaminky atd at to neposkrabete). U hliniku by to celkem melo jit. U dreva bych byl opatrny a odstranil mechanicky a pak nechal pusobit slunicko a postupne to odroloval (pena neni UV odolna). Dalsi moznost je pouzit chemii (existuje odstranovac i na vytvrzenou penu ale co to udela s lakem / barvou to se da pouze tezko odhadnout. Mozna nekdo tu bude mit zkusenost.
Odpovědět
@any89 zeptej se ve firne, co ti instalovali okna-maji na to pripravky a odstrani to bez poskozeni. U nas to tak umyli a neni nic poznat.
Odpovědět
Mě vydatně pomohl takový ten parní čistič. Napařila jsem to a pak to šlo o dost lépe. Měli jsme to taky na hs portálu na rámu i na skle. Ale povrch máme teda plastový...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?