Sadra x stuk

Dobrý den, chci se zeptat zda je lepší dávat štuk na zdi a nebo sadru? Děkuji
Odpovědět
To je špatně položená otázka. Štuk se dává jako finální vrstva na jádrovou omítku. Sádrová nebo sádrovápenná omítka se dělá v jedné vrstvě. Takže co vlastně řešíte. Nové omítky, nebo nějaké opravy ?
Odpovědět
@zubr487 řešíme nové omítky. Jsme teď ve fázi hrubé stavby.
Odpovědět
@tania0 Při dokončovacích pracích na hrubé stavbě jsem již byl domluvený s omítkářema na jádro+štuk. Bohužel nám to odřekl kvůli vytíženosti a přišel s novým termínem. To jsem ho odřekl já a rozloučili jsme se, protože bychom na něho čekali půl roku. Poptával jsem po známých a nakonec jsem dostal doporučení na slušnou firmu, ale dělají pouze sádrové. Šli jsme tedy do těch sádrových a práci odvedli perfektní, zdi jsou hlaďoučké a krásně rovné. Velké mínus je měkost. Máme malé děti+různí kamarádí a prakticky každé zatlačení ostrého předmětu (hračky, knížky atd..) znamenají díru, vryp. Frekventované místa jako chodba a část pokojíčku budu letos opravovat a to je velká výhoda, že se dají krásně zatáhnout +přebrousit+bohužel znovu vymalovat celou stěnu pokud nechcete mít fleky.
Odpovědět
@tania0 @pepa89 To jsem řešil taky. Zedníkům se do klasiky moc nechce, protože je s tím plno práce. Dneska vládnou tenkovrstvé omítky.
Odpovědět
tak my třeba budeme mít vápenosádrové, stříkané, jednovrstvé, ale prý pevnější než sádra 😉
Odpovědět
@zubr487 mě na vpc cihly byly navrženo lepidlo + fajnová. Stříkané nechci, to je bohužel mimo rozpočet :-( tak snad to lepidlo a fajnová vyjde líp finančně a bude to ok....
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?