LED pásek jako jediné osvětlení

Ahoj, zvažujeme, že bychom jako jediné osvětlení šatny zvolili LED pásek v rohovém profilu. Místnost má cca 4 x 1,9 metru, LED pásek by byl po delší straně. Máte někdo zkušenosti? Je vůbec LED pásek vhodný jako jediné osvětlení? A co světelný tok? Koukala jsem, že jako hlavní osvětlení se prodávají pásky od 1200 lm/m2. To se mi zdá hodně, ale kolik zvolit, aby světla nebylo zase málo?
Odpovědět
Jenom pro představu-60 LED/m), příkon: 4,8W/m světelný tok: 350lm/m, teplota světla/chromatičnosti: 4000K (neutrální bílá). Jsou to dva pásky vedle sebe, bez krytu. Mám to zatím nanečisto než otevřou hobbymarkety.
Odpovědět
Profilova fotka
No u šatny je předpoklad, že na obou stranách budou "skříně" a tak si nedokážu představit mít pásek v rohu. Já mám u podobných rozměrů světla 2 na stropě a každé má 20W LED. Světla je opravdu dost. Jinak pásky 4,5W 360lm používám jako dekorační osvětlení v nikách a podle mě by světlo bylo nedostatečné, takže by byly nutné asi silnější LED.
Odpovědět
No 40W, což je zhruba 240W klasické žárovky, na necelých 8 m2? To už je reflektor. Mám 3 krát 10,5W v lustru aj to už je moc. A je to tam psané, dva pásky vedle sebe takže 720lm. Původně jsem to chtěl jako dekorační osvětlení za nábytek ale taková záře nebyla příjemná. Smart žárovky to vyřešili. Jinak světelný tok bych volil neutrální. Prodávají se led páseky CCT. Mají v sobě teplý i studeny odstín světla /tok.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?