Koupě bytu 4+1 v přízemí nebo 3+1 v patře?

Zobraz úvodní příspěvek
Plánujeme koupi bytu a do budoucna počítáme se 2-3 dětmi. Nyní zvažujeme, zda je lepší byt 3+1 (plocha 68m2, z toho dětský pokoj má rozměr 2,9*4,3m) v patře nebo 4+1 (plocha cca 82m2) v přízemí v paneláku na sídlišti. Asi bych raději chtěla 4+1, ale nejsem si jistá tím přízemím - jak zabezpečit takový byt proti krádeži, vloupání, atd.? Jak řešíte zimu od země ze sklepů a odhlučnění bytu, aby nerušil hluk z chodby? (koberce nepřicházejí v úvahu, máme psa, který dost líná). Nemáte strach nechat na noc nebo když nejste v létě doma otevřené okno na ventilaci? Jediná výhoda, kterou v přízemí zatím vidím je v tom, že i když nejede výtah, nemusím se tahat s kočárkem. Byt v alespoň 2. podlaží by se mi líbil víc, ale dětský pokoj v 3+1 mi přijde dost malý i pro 2 školní děti. Větší byt v patře se bohužel momentálně nedá sehnat. Který byt byste vybrali? Cena je u obou +- 100 tisíc stejná.
Odpovědět
1
2
Ahoj, za mě bych brala určitě ten větší, pokud tam máte v plánu bydlet delší dobu. Měli jsme menší byt 3+1 65 m2 v přízemí. Kupovali jsme s tím, že dětský pokoj byl velký a do bytu se vejdeme v pohodě i čtyři. Po narození druhého byl byt tak přeplněný (kolíbka, ohrádka, hračky, atd., vše v pidi obýváku), že jsme nakonec prodali a začali stavět. Zimu jsem nepociťovala (vinylová podlaha a v děcáku koberec) , bytovka byla opravená a hluk se dal snést, záleží na sousedech!! a vzdálenosti od silnice.
Odpovědět
@agtari S tím vlhkem a zimou neporadím, máme zděný starý (r.1958) byt v přízemí. Máme v plánu určitě bezpečnostní dveře, s takovým zabezpečením, aby nám pak kdyžtak pojišťovna uznala škodu. Ale to je všechno, máme tu hodně nízkou kriminalitu, takže víc se tu už asi opevňovat nebudeme. Ale taky záleží, jak moc cenností a doma máte, my hotovost ani drahé šperky a obrazy doma neskladujeme. Pak jsou samozřejmě ještě bezpečnostní fólie na okna. Ale zaujalo mě nějaké zařízení, které spustí alarm, když do bytu někdo vnikne, byl to levné a říkala jsem si, že by to mohlo zloděje alespoň vyplašit.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@agtari Vybral bych asi větší byt, vzhledem k tomu, že plánujete 2-3 děti a je možnost koupit větší byt, tak bych rovnou koupil větší, ať to pak nemusíte řešit ještě potom s dětma.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@agtari Na základě vlastní zkušenosti (2 děti, 3+1, přízemí) bych doporučoval 4+1 a pokud možno co nejvýše, aby jste nikoho neměla nad hlavou. A ještě lépe cihlový/zděný dům, nikoliv panel. Máme byt v přízemí - výhody jsou poloha bytu, často nosíme věci do bytu a z bytu, takže člověk nemusí trávit čas ve výtahu nebo na schodech, kočárky máme v bytě. V létě je tady příjemný chládek, pěkný výhled do přírody. Nevýhody jsou hlučnost sklepních prostor (pod námi jsou vstupy do kolárek, prádelny a boční vstup do panelového domu), takže člověk slyší třískání dveří všech lidí, co jdou pro kola a jedou ven, případně se vrací. Je to ale hodně o lidech. Někdy je to hodně slyšet i v noci, když jde nějakej ožrala bočním vstupem a dělá bordel... 8-( A jindy jsou lidé docela tišší. Dále je nevýhoda větší provoz na společné chodbě, všichni chodí k výtahu, když se stěhuje, všichni si nábytek skladují na této chodbě, atp. velkou úlevou byla výměna starého výtahu za nový (starý příšerně bouchal, když se sepl stykač motoru). V zimě je tady zase chladněji, člověk musí víc vytápět (máme asi nejvyšší náklady na vytápění z celého domu). A další nevýhoda, nikdy nevíte, co za "hovado" budete mít nad hlavou a jakou si tam dá podlahu, takže můžete slyšet rachot zespod i shora. Nedávno soused shora vrtal vrtačkou do panelu v 6.15 ráno, nehledě na to, že máme děti... idiot. A to je nevýhoda panelového domu, příšerně jde vše slyšet. Takže doporučuji 4+1 (kvůli místu) a nejvyšší patro (kvůli eliminaci dementních sousedů shora) a cihlový dům.
Odpovědět
@nestastnik Jen k tomu hluku :-) myslím, že hodně záleží na typu paneláku a na stáří cihly... Vyrostla jsem v paneláku z konce šedesátých let a o sousedech jsme v pokojích téměř nevěděli. V dospělosti žiju již ve druhém cihlovém domě, v tom prvním (postavený někdy během druhé světové) jsem si mohla se sousedy pomalu povídat přes zeď, večer nebylo možné ani usnout, protože jsem přes zeď z jejich obýváku slyšela každé slovo :/ a to podotýkám, že za normálních okolností lehnu a do minuty spím ... Teď bydlíme jinde, taky cihla, zhruba ze šedesátých, sedmdesátých let a s hlukem je to v pohodě,... Akorát je tu hrozná zima, přestože je dům po zateplení... Nedokážu si představit, jak tu bylo předtím :D
Odpovědět
@kataw jo, s tím asi souhlasím. Během studií a života jsem bydlel v několika panelácích, všechno mělo něco, ale tak nějak rozumně. Ale ta poslední současná zkušenost je skutečně perlička. O sousedovi vím vše, tzn. jak ráno vstane, jde na wc na malou kde si i prdne, pak jde do kuchyně, zahrká židlema, pak jde do skříně v další místnosti, kde tahá kalhoty/opasek po zemi, následuje okřiknutí syna. A když skládal nábytek, víme nejenom o klepání, ale i tom, jak mu upadne nářadí, nebo hřebíky. A dalo by se pokračovat. A za to vše může dnešní "moderní" pojetí bydlení, tzn. dlažby, plovoučky a podobné nesmysly. Pro mě je to likvidátor mezilidských vztahů.
Odpovědět
@nestastnik no, koukám, že na poslední bydlení jste měli "kliku" ... :( je blbý, že v tomhle směru jsou změny trochu komplikovanější věc ....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@nestastnik plovoučka, kterou zmiňujete----naprostý souhlas. Já idiot jsem si ji do bytu přála a už 5let nadávám a trpím, nesnáším ji! Od momentu, kdy jsou děti ještě více. Mám ráda klid (a to i s ohledem na sousedy pod námi) a tak mi vadí opravdu ta její hlučnost. Byla to nerozvážnost a budeme to muset řešit.
Odpovědět
Také bydlíme v přízemí - dveře máme s bezpečnostní závorou, na balkoně mříž, okna z druhé strany bytu jsou docela vysoko, tam žádné zabezpečení nemáme. Ventilaci necháváme otevřenou přes noc. Vykradli nám tedy dvakrát sklep, ale to s patrem nesouvisí. My kdysi žádali o byt v přízemí kvůli babičce - jednak by nezvládla obsluhovat výtah a hlavně kdyby nejezdil, tak aby se bez potíží dostala domů. Výhoda je, že v přízemí nemáme sousedy, nevýhoda, že jsme nad sklepem a tudíž nás zdola nic nehřeje, Pokud je to cenově přijatelné, šla bych do většího bytu. Se sousedy je to těžké, nevyberete si je......,
Odpovědět
Vzala bych urcite vetsi byt mame taky neco jako 4+1, 100 metru ctverecnich.v prizemi bydlime a nevadi nam to.ale nejsme klasicky panelak jsme mensi cihlovy bytovy dum bez vytahu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
(trochu pozdě) nevím co máte za ukecaný sousedy ale já neslyším ani ty sousedy( musím mí nalepené ucho na dvěřích když chci jít se psy ven a nechci aby na chodbě na někoho štěkali - takže vlastně ten hluk vytvářím já) ani výtah a vchodové dveře už vůbec ne, od sousedů nad námi je slyšet hodně ale to jen kvůli že si vybrali plovoučku( jenže to by kromě horního patra by bylo slyšet všude) Jinak ve dne okna otevřená a v noci na ventilačku běžně, balkon zasklený, zatímco vedle v paneláku mají na přízemních balkonech hnusný mříže. Mám akvárium nemusím se bát že někdy někoho vytopím ( třeba i pračkou). Když přijede pošta přinesou mi to většinou do bytu( to se hodí když objednáte 15 kg granulí,nebo jakýkoli nábytek, a ne neobjednávám ho jednou za 10 let ) , u ppl jsem rychle, a neumím si představit že někdo zazvoní a já nevidím kdo a nemohla bych se rozhodnout jestli mu otevřu nebo ne,taky ráda koukám ven a ve dne nikdy v sousedních bytech nic nevidím a ráno za tmy (4:10 až 5:20)když je kvůli světlu do bytu vidět je u nás docela mrtvo a večer s tím už počítám, navíc mi připadá že některá dnešní sídliště mají bytovky s okny naproti sobě , o domkách ve městě s okny do ulice ani nemluvím. Pokud někdo vysloveně neřve tak nikoho neslyším jinak mám věčně zmrzlý nohy a bydlení nad sklepem tomu nepřidá s o rok starším bratrem jsme měli pokoj 12m2 a žádnej med to nebyl - dvoupatrová postel, v pubertě já spavec, on nespavec , navíc jeho kamarádi, učení v kuchyni
Odpovědět
Urcite doporucuji byt 4+1. Bydlime presne v takovem jiz 13 let v prizemi v panelaku. Mame dost klidne sousedy, takze temer nic neni slyset. Jen slysime vytah a povidani si lidi u vytahu. Alespon vime, co je noveho :-) Nevyhodou je sero v byte, ale zalezi na tom, jestli mate pred okny stromy, coz my mame a za 13 let pekne vyrostly a zhoustly. A byt je rozhodne chladnejsi. Na to si vsak clovek zvykne, v jinych bytech je nam vedro. Vyhodou je snadne noseni nakupu, beh na trolejbus (necekame na vytah) a pokud jsou male deti, nebudou vam sousedi nadavat, ze slysi balony, choditka, auticka atd. Balkon mame zaskleny, coz je uzasne, dvere doporucuji nove a protihlukove. Urcite doporucuji 4+1 v prizemi, kazda mistnost je dobra, i ta nejmensi, kde my mame pracovnu.
Odpovědět
Článek se načítá
Urcite v patre. Kradeze v prizemi nejsou zadnou raritou, deje se to dnes a dene. Navic toho hluku... z venci, do vytahu atd. Zalezi, v jake lokalite bydlite, ale otevrena okna bych radsi nenechaval, to by v nekterych oblastech mohlo byt vykradene raz dva.. Bydlel jsem takhle tehdy ve spolubydleni pul roku a stacilo mi to na celej zivot.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?