Pronajom bytu

Dobrý deň, rada by som sa poradila, potrebujem si prenajat byť pre 1 osobu, prácu budem mať na ulici 5.kvetna, Praha, tak niekde v širšom okolí, keďže nebudem dochádzať denne a budem pracovať prevažne z bytu. Aj to pozerám a som z toho bezradná. Načo sa sútrediť? Pripadajú mi to väčšinou staré byty s veľkou energetickou náročnosťou. Skúsiť realitku alebo bez? Viete mi nejako poradiť, nasmerovať, prip. dať tipy? Je to môj prvý nájom, hľadám tak do 15000KČ - 1KK, ďakujem
Odpovědět
Nejsem pražská, ale bydlím celý život v paneláku, poslední 2 roky 1+kk. Na energetické štítky bych vůbec v případě pronájmu nekoukala. Garsonky bývají většinou mezi byty, takže spíše je problém s přehříváním, než že by člověk protopil boty. Spíše bych koukala na okna - stará dřevěná profukují a nedrží tolik teplo, pokud však okno vede na zasklenou lodžii / balkón, tak na tom až tak nesejde, protože při zavřené lodžii mi přijde, že ty profuky jen příjemně odvětrávají. Pokud budete v bytě trávit i pracovní čas, tak pozor na dobrou orientaci na světové strany. V létě ve 30 stupních, kdy se vzduch ani nehne, protože v garsonce se udělá průvan tak akorát otevřením na chodbu, se těžko soustředí. Částečně lze řešit větrákem, ale určitě ne, pokud je člověk nucen sedět 8 hodin denně u PC. No a pozor na sousedy, jak člověk bydlí v jedné místnosti, tak před nimi "nikam neuteče".
Odpovědět
Ještě jsem zapomněla - docela často se zájemci ukáže vyúčtování předchozích nájemníků, z toho ale dle mého člověk vyčte z variabilních položek tak max topení, protože spotřeba vody se mezi lidmi velmi liší. No a pak při samotném pronájmu si dát pozor na zadokumentování již existujících vad, člověk nikdy neví.
Odpovědět
Zkuste skupiny na facebooku Pronájem bytu Praha. Je jich několik. Klidně bez realitky. My pronajímáme dům bez RK a žádný problém. Také mrkněte na bazos.cz, sbazar.cz a Marketplace na facebooku.
Odpovědět
A samozrejme mrknete i na bezrealitky.cz
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?