Rekonstrukce 3+1

Zdravím, kupujeme byt v paneláku před kompletní rekonstrukcí a máme našetřeno jenom 250 000. Zvažujeme, jestli si zbytek peněz půjčit nebo udelat jadro, el. a kuchyň a levné podlahy pouze polozit na lino, dveře později. Máme 2 malé kluky, takže mi varianta pozdější rekonstrukce nevadí, vím, že byt můžou i zničit. Moje otázka se týká toho, kdybychom dělali pouze částečnou rekonstrukci a pokladali podlahy na stavajici lino, tak by zustavaly i prahy a tim i rozdilna vyska mistnosti, takze az bychom v budoucnu chteli dat nove dvere, tak uz vzdycky budou muset mit prah, protoze za provozu a s nabytkem ty podlahy srovnat nepujdou? Je to tak? A vadi to hodne? Me se libi, kdyz je stejna podlaha vsude bez prechodovych list a bez prahu, ale rikam si, jestli to pak nevadi a neni vetsi hluk do loznic. A jeste jeden dotaz, v byte neni komora, kam davate kybl, mop a vysavac, nechci to mit na zachode a velky veci jako kufry, ktery se pouzivaji parkrat za rok? Dekuju za rady!
Odpovědět
Dobrý den, také si kladu podobné otázky. ještě přidávám otázku - kam dáváte žehlící prkno?
Odpovědět
Nezbývá asi nic jiného než najít vhodné místo na skříň ve zdi a vyčlenit ji pro tyto věci.
Odpovědět
No to je klasická nemoc paneláku... Jak ty hrozně prahy, tak úložné prostory. Pokud nemáte skříně na míru, vždy se najde nějaká škvíra, kam můžete strčit sušák na prádlo, žehlící prkno... Na skříně se dají dat krabice... Ale to pak žijete jako ve skladišti. Když dáte vestavěné na míru, bude to daleko hezčí. Většinou jde úložný prostor na úkor volného prostoru. Nějaká část chodby, kam se dá dát vestavná skříň=kumbál. Pak samozřejmě postele s úložným prostorem na sezónní věci.
Odpovědět
My "zdědili" panelákový být po příbuzných, taky v původním stavu, ale s různými vychytávkami, co strýc vymyslel. Např. Skříň v předsíni hned u hl. dveří. Byla fakt multifunkční a variabilní. Záleží kolik máte kde prostoru... My měli širokou předsíň. Vlevo od skříně byly vstupní dveře, vpravo dveře do místnosti... Narychlo jsem to trochu nakreslila:
Odpovědět
Profilova fotka
@melody02 Ohledně dveří by mě zajímalo jaké jsou tam zárubně? Pokud kovové, tak ty jsou dole spojované kovem i dole, pak by záleželo jestli by vám to neudělalo skok u těch dveří, pokud chcete srovnávat podlahy, tak raději bych to udělal teď, protože jak už jste sama řekla, tak s nábytkem to bude mazec. Žehlící prkno si žena dávala do ložnice za dveře, byl tam jen takový úzký prostor akorát na něj a vysavač a tyto další věci jsme měli v kumbále vedle koupelny, taky jsme nechtěli ať se to válí někde po bytě. Měli jsme čtvercovou chodbu, v té jsme měli starou šatní skříň, tu si později vyměníme za vestavěné skříně a část bude na oblečení, část na bundy a část na tyto domácí spotřebiče i to žehlící prkno, prostě takovou technickou skříň.
Odpovědět
@ivko20 jsou tam kovove. Jenze prave, kdyz je vybourame a nechame stovnat podlahy, tak budem muset udelat i novy dveře a to je dalsich 60 tis. navic. No asi bude lespi si vzit uver, i kdyz se mi do toho moc nechtelo. Hypo a poplatky jsou az az. Kazdopadne diky za postrehy.
Odpovědět
Profilova fotka
@melody02 No právě, pokud je vybouráte, tak musíte udělat nové a dveře i s obdožkama vyjdou na dost peněz, to už záleží na vás jestli chcete ještě k hypo úvěr a hypo by se už nedala navýšit na rekonstrukci? Přece jen to úrokové procento je někde jinde. Nemáte zač.
Odpovědět
Profilova fotka
My pri rekonstrukci zrusili chodbu do kuchyne a misto ni udelali kumbal na veci. Koupelna a zachod zustali na puvodnim prostoru. Do kuchyne chodime pres pokoj - vsude jsou dlazba/ plovoucky takze muzem i v botach. Bez toho kumbalu si to neumim predstavit
Odpovědět
@melody02 dobry den, mrknete ke me do alba, rekonstruovali jsme komplet 3+1,vcetne srovnavani podlah, sadrokartonu na stropy, elektrina,voda a taky trochu dispozice. Zazdenim vchodu do chuyne nam vznikla luxusni komora na pracku, bojler, koste,kybl, vysavac atd. A do kuchyne chdime z obyvaku- propojili jsme na kk.a max spokojenost. Pokud mate omezene prostredky, udelejte podlahy a jine stavebni upravy na hotovo, to je pak za provozu skoro nemozne, koupelnu a zbytej muze byt starsi a dodelavat muzete postupne...vestavne skrine, nova kuchyne atd, to muze pockat. ;-)
Odpovědět
@jenies kdyz mi prave mame umakartovou koupelnu a puvodni kuchyn, tak to musi jako prvni. No uvidime. Zadala jsem si poptavku, tak cekam na kalkulaci a uvidime, jak se vejdeme. Je skoda, ze nemame aspon 600 tis. to udelat vsechno najednou. To si myslim, ze bychom se vesli i s kuchyni :) Mate to moc hezke a je videt kolik to bylo prace. Uz aby to bylo za nami.
Odpovědět
@melody02 tak jsem to myslela, udělat podlahy, stropy, rozvody a koupelnu na hotovo kuchyni si do nové dispozice můžete dát i částečně starou nebo prostě udělat koupelnu i kuchyni, když to vyjde a zbytek - jako nábytek, stůl, gauč atd... prostě postupně. Dělali jsme zrovna tak. Měli jsme rozpočet 300 000, udělali jsme nově dispozice, srovnávali jsme podlahy, komplet vodu, elektřinu, udělali jsme koupelnu krom skříňky a topného žebříku - mmj, ten nemáme dodnes a žijeme :-) , kuchyni jsme nechali dělat od místního truhláře - stejná kuchyně kamarádka oresi - kalkulace 250 000, my 78 000 ( a to máme ještě lesk, kdyby byla matná, byla by cena nižší), chce to hledat šikovné řemeslníky, klidně i lidi, co dělají někde a mají melouchy. A zbytek - nábytek jsme měli starý, ložnici od mých 18 a máme ji ještě teď 3 roky od rekonstrukce, gauč byl taky starý, ten jsme kupovali vloni, TV stěna byla z police ikea, co jsme měli v předešlém bydlení....prostě postupně. Tohle pomalé zařizování má i jednu velkou výhodu, postupně jak máme čas vymýšlet si např. skříně atd... máme víc a víc promakané, co tam chceme a proč - např. psací stůl integrovaný do šatní skříně v ložnici... na to se moc těším! Hodně věcí od šikovného truhláře vychází levněji než v obchodech a je to na míru, žádná hluchá místa. Chce to hledat i mimo firmy. Hodně dobrých tipů najdete i tady, já se hodně inspirovala u uživatele golfino, např. světýlka na chodbu s časovým spínačem- luxusní vychytávka, už ji má náš elektrikář i náš truhlář - oba ji u nás viděli. Nebo ta komora, co jsem zmiňovala - npad naší kamarádky, stavařka na mateřské, návrh dispozice jsme měli od ní za krabici cukroví na vánoce. ...zkuste zkrátka hledat a pátrat v okolí. Každopádně navrhuji, když už rekonstrukce tak pořádně - vytrhat staré podlahy, srovnat, jádro vybourat , vyzdít, případně pokud něco nevyhovuje v dispozici, zkusit vymyslet zlepšení. Pokud chcete, hoďte sem nákres dispozice bytu je tu spousta šikovných lidí, co vám poradí, jak by šlo předělat, případně třeba řešili úplně stejnou dispozici.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?