Rohový byt v zatepleném paneláku - zkušenosti a nevýhody

Moc prosim ty z vas, ktere mate nejake zkusenosti s rohovymi byty v zateplenem panelaku (ne v prizemi ani v poslednim patre) - je to znat ohledne vetsi zimy v byte? Vlhkosti? Ci nejake dalsi problemy s tim souvisi, ktere me nenapadaji? Bratr chce kupovat byt, ale je rohovy. Takze 1 stena kuchyne + 2 steny obyvaku jsou venkovni (misto jen jedne steny obyvaku, kdyby nebyl rohovy). Podle me tam musi byt vyrazne vetsi zima, nez kdyby nebyl rohovy. Jako okno v kuchyni je pekna vec, ale ... Sli by jste do takoveho bytu? Byt neni v prvnim ani poslednim patre, Dekuji! Sarka
Odpovědět
Ahoj Šárko, čeho se chceš bát? Je-li to zateplené, nebude tam chladno, topení je dimenzované na to, že to je roh, to je práce projektantů, Vlhkost v bytě záleží na tom, jak majitel bude s bytem zacházet, toť vše.Takový byt proč ne, pokud se budoucímu uživateli libí.
Odpovědět
@chrestysek Naprostý souhlas s předchozím. Pokud se majitel (majitelé) o dům patřičně starají, obavy nejsou na místě.
Odpovědět
@chrestysek v rohovém bytě bude logicky jiná tepelná pohoda než v bytě obklopeném byty. Ale s tím se počítá při vyúčtování tepla, kdy tyto byty (stejně jako byty třeba v posledním patře), mají upravené koeficienty tak, aby tato nevýhoda byla zohledněna. Pokud se tedy jedná o byt s dálkovým vytápěním. Jinak nechápu obavy, přeci každý rodinný dům má rohy a zdi, vedle kterých nikdo nebydlí :). Naopak bych v tom spatřovala určitou výhodu, že z jedné strany je nikdo nebude rušit. Přeci jenom, je to panelák.
Odpovědět
Byslime v rohovem byte v zateplenem panelaku. Prvni rok zateplen neby, to jsme topili hodne, pak zateplíi a ted topime uz jen v obyvaku (dve steny venkovni, ale spis ze tam clovek travi nejvic casu) v jinych pokojich topit ani neni treba, zimu vubec nemame a ani nic neplesnivi. Vubec bych se rohoveho bytu nebala 😉
Odpovědět
@chrestysek Bydlela jsem v rohovém a kdyby nebylo sousedů, netopila bych vůbec. Jde taky o to, na jaký tepelný komfort jste zvyklí, jestli topí v bytech kolem vás a pod. U mě bylo i bez vytápění kolem 22 stupňů, což na mě bylo akorát, sousedi chtěli, abych přitápěla, aby od nás nešla "zima", tak jsem přitápěla a lehce trpěla. Rohový byt je ideál, už kvůli světlu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
My bydlíme v rohovém ve vyvýšeném přízemí,kde sklep je v podstatě ze 2/3 jakoby přízemí.První rok zateplen nebyl,topilo se všude na max,ale ve vyvúčtování byly všechny slevy na takový byt.Teď je již 2 roky zateplen a topí se jen jedním malý radiátorem ve dvoupokoji dětí.Inak vůbec.Máme krásně teplo,i jak teď byly mrazy.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
@benjik Dobrý den, a mohu se zeptat na zateplení? Máte zatepleno kompletně odspoda, od země, nebo jen fasádu? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@99876 komplet,ale jak hluboko to dávali netuším.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?