Výměna stoupaček v paneláku, máte zkušenost?

8. dub 2019160

Ahojda všem , chtěla bych se zeptat , zda nemáte někdo zkušenosti s výměnou stoupaček v paneláku ? Právě jsme dodělali nové zděné jádro a na wc jsme nechali ke stoupačkám pouze klasické revizní dvířka velikosti 60x60 . A teď nám na bytové schůzi oznámili , že se budou měnit stoupačky a že jim k výměně tento otvor nestačí a budou nám muset kus odbourat 😒 myslíte , že je to možné , nebo je to blbost ? Přeci nám nemůžou hned rozbourat náš nový záchod ??? Díky moc za rady a názory ....Martina 🙂

 • don´t panic: zavolej si na firmu co bude provádět výměnu a zeptej se. Znám případy, kdy to páni kluci zvládli vyměnit i v takto stísněném prostoru 😉

 • @tlustoska  To bych velice ráda , ale zatím je to ve výběrovém řízení ....vybírá se ze 3 firem .... 😞

 • Nám dělali stupačky před 5-ti roky a vyměňovali komlet celý vnitřek (plyn, voda, WC). Museli nám celou zeď odstranit, aby měli lepší přístup k potrubí. Přeci jen pokud budou dělat i potrubí k WC, potřebují se dostat i dolů ... čekám, že otvor máte ve výšce, kde máte měřidla. Na víc nářadím budou muset montovat měřidla na nové potrubí a to chce taky lepší přístup.
  Nerad to říkám, ale na 99% si jsem jistý, že Vám to budou muset zbourat. Vyměnit všechno potrubí není jen tak a pochybuji, že 60x60cm bude stačit. Na víc ber to z té lepší stránky. Při lepším přístupu ta práce bude odvedena lépe a zbouraná zeď se zase postaví 😉

 • Sponzor fóra
 • My si na své náklady při REKO vyměnili tu odpadní rouru (taková ta tlustá) a nové trubky na plyn i s uzávěrem .... Do budoucna nás čekají stoupačky na vodu, takže jsme ze strany kuchyně dole (za kuchyňskou linkou) udělali taky "revizní" dvířka. Asi 40x40cm, že by trubky mohli držet ze dvou stran - kuchyň a koupelna. Určitě si brkni předem na tu firmu a domluv se s nima, že to máte nové.

 • @malyprcek  Mohla bys mi pak dát vědět, jak to dopadlo? My jsme taky teď dodělali jádro a stloupačky máme pořád staré. O výměně zatím SVJ neuvažuje, ale známe to, ... Stěnu za záchodem máme teda ze SDK (právě z tohoto důvodu), takže by to nebylo tak dramatické jako u vás, ale samozřejmě je obložená a bez dalších investic by to určitě dopořádku dát nešlo.

 • @noemi77  Ahojky ....dnes odpoledne jsem mluvila s firmou , která se u nás ve městě zabývá výměnou stoupaček ....a pán mě opravdu nepotěšil .... no teda jak se to vezme.... 😉 řekl mi, že revizní dvířka 60x60cm opravdu nestačí a tímto otvorem stoupačky nevymění ! Ale oni že mají speciální pilu ,kterou si vyříznou potřebný otvor pro výměnu ( řežou to ve spárech mezi obkladama a pak ten celý díl zase vsadí zpátky , takže není nic poznat . Každopádně jádro musí být postavené z ytongu a nebo z porfixu ... pokud je ze sádrokartonu je to pak složitější. A je prý lepší mít wc - klasický kombik než závěsný....pak je to zase ještě jednodušší na výměnu 😉 Ale každá firma má prý jiný systém,jiné metody a mění to jinak .... takže přeji hodně štěstí a pevné nervy až Vám je budou měnit !!! 🙂

 • Ja bych se zaměřila i na to z jakého materiálu stoupacka je.pokud je azbestocementova...tak bych si dala velký pozor...prace musí provádět odborná firma se schvalenym stanoviskem od HS prace jsou v kontrolovaném pásmu což je odděleny prostor aby se zabránilo únikům vláken mimo při demontáži. Ta musí byt šetrná a nesmí se materiál příliš narusovat...roozmlacena azbestova stoupacka bez ochrannych opatreni je obrovsky problém,který ohrožuje všechny kdo tam jsou,díky tomu,ze jde o karcinogen.....

 • @lutta  Taky jsem se děsila výměny stupaček. Zedníci nám do sádroše dali dvířka tak 40 na 50. Nakonec manžel vyřezal kachle pilkou i se sádrošem a pak tam celý díl vrátil, vzadu podložil prknem, přimontoval a zaspároval. Nic není poznat.

 • @malyprcek  tak my jsme koupili byt v paneláku s vyzděným jádrem, a klasicky tam jsou jen ta malá dvířka. No a letos v lednu se začaly měnit stoupačky, a museli nám zbourat obě koupelny. Bohužel dvířka nestačí, ten přístup tam k těm trubkám je potřebo opravdu po celé výšce.
  Nikdy moc nechápu, proč si při vyzdění jádra lidi nechají zazdít celou stěnu až na pidi revizní dvířka. Není to kritika, jen spíš takové zamyšlení.

 • Dobrý den, mám dotaz pro ty, kteří výměnu stoupaček v panelovém domě absolvovali. Jak dlouho tato výměna trvala? Kolik dnů u vás byli řemeslníci? Když probíhala výměna stoupaček v jednotlivých bytech, netekla voda v celém domě, nebo vždy jen v bytě, kde se stoupačky měnily? Večer, když řemeslníci v bytech nebyli, tak bylo možné používat WC a vodu, pokud výměna trvala více dnů?
  Děkuji za odpovědi.

 • Dobrý den,
  mám dotaz ohledně. výměny stoupaček vč. cirkulace,opravy zdravotechnické instalace a svislých odpadů v panelovém domě. Jak dlouho tato výměna trvala? Kolik dnů jsou v bytě obvykle řemeslníci? Když probíhá výměna stoupaček v jednotlivých bytech, neteče voda v celém domě, nebo vždy jen v bytě, kde se stoupačky měnily? Večer, když řemeslníci v bytech nejsou, tak je možné používat WC a vodu, pokud výměna trvá více dnů? A po výměně stoupaček si člověk do bytu musí pořídit nové WC, nebo je tam znovu namontován stávající WC, co tam měli?
  Děkuji za odpovědi.

 • Zkušenosti máme, ale nejlépe se zeptat realizační firmy nebo majitele domu.

 • Já jsem teď ráda,že manžel doteď neměl čas doobložit wc...samozřejmě za měsíc družstvo mění odpady.Prý je to na 1-2 dny,kdy se zbourá komplet zeď u stoupaček,provede výměna.Bude k dispozici náhradní wc ve sklepě,vždypro byt,kde budou pprováděny práce.
  Ale co nechápu,oni postaví novou zeď..ale z čeho? Ze sádrokartonu namontovaného na konstrukci? Jediné,co se v oznámení píše je,že jakoukoliv nadstandardní výstavbu si platí majitel bytu.Ale upřesňění žádné.Nic o revizních dvířkách,větrací mřížce.

 • Ahoj, mate nekdo prosim zkusenost s vymenou litinove 120 stupacky pouze ve svem byte? Mame ji v patre prasklou a vymena za plast nas nemine. Planujeme rekonstrukci v 60 let starem panelaku, mame nad sebou dalsich 6 pater a nevime, jak jsou ty kanalizacni trubky ukotveny. Neradi bysme, aby se cela stupacka zritila

 • @veronika.deskova  dobrý den, můžu se zeptat, na kolik Vás výměna odpadu vyšla? Plánujeme také... děkuji

 • @mashenkaaa  dobrý den, můžu se zeptat, jak to u Vás dopadlo? Budeme řešit podobný případ...

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?