Betonový plot dílce, jaká je cena?

3. kvě 202136

Zdravím, budeme budovat plot o délce 108m (4-dílce, nahoře rovný).... premyslíme nad betonovým plotem ... kdo ted řešíte, nebo již máte jakou máte prosím cenovku za 1m? ... dekuji

 • My máme, cena cca 900Kč/m.

 • @michaelaemail  jen matros se dá okolo 800 za metr

 • @zuzankadui  
  @jaroslav1987  

  máme za 1000,- matroš, práce, beton i dopravu... takže to je OK cena ... jak tak vidím, už mám pročteno dost diskuzí ... dekuji

 • Sponzor fóra
 • @michaelaemail  Omlouvám se za poněkud OT. Tohle se opravdu někomu líbí? Mně je z toho smutno... 😞

 • @pepitocz  Ze začátku se mi to zdálo fajn, teď mám stejný názor.

 • Za mě je to teda děs a hrůza. Jak zeď od vězení. Nicméně, viděl jsem to udělané i tak, že některé ty betonové moduly v tom dílci byly nahrazeny dřevem. Pořád děs, ale už to bylo o něco víc "rozbité", různé materiály, tak to přeci jenom tu zeď odlehčilo.

 • @pepitocz  
  @davex  
  @atilius  tento plot aktuálně řešíme... délka 25m, výška 2m, ve vnitrobloku mezi zahradami, převýšení pozemků cca 70cm. Estetická strana je otázka, jedná se nám o získání soukromí. Nějaký nápad na jiné řešení plotu? Směrem do ulice a na kratších stranách s dalšími sousedy je tyčkový pozink plot.

 • @michaelaemail  můžu požádat o kontakt na firmu? Cena je velmi (!) solidní

 • @dita_a_ivan  Já myslím, že ta otázka si stojí trochu jinak. Opravdu se potřebujete totálně izolovat ode všeho a všech? A opravdu to s takovouhle betonovou "nádherou" zabere?

 • @atilius  tady na jižní Moravě jsou obvykle řadové domky do elka, kdy křídlo jednoho domu báječně vytvorilo soukromí na dvořech a zahrádkách. Podle mého idealní řešení.
  Bohužel dnes to takhle nejde, a jak to udělat jinak? A ano, chci soukromí. Mám sousedy, sice si nevadime, ale na kafe bych s nima fakt nešla a abych s nimi sdílela svou zahradu, místo relaxace a odpočinku, to se mi vážně nechce. Nebo čekat, že jejich pubertalni synacci mně vyfotí někde v plavkách u bazenu apod..to se radši zabetonuju plotem.

 • @78marcela  Tenhle přístup opravdu nechápu a takové sousedy bych teda nechtěl, ale proti gustu....mimochodem, na plovárnu chodíš? Nebo někam se vykoupat? A když si ty puberťáci vezmou židli nebo selfie tyč? Jak to musí být vysoké? Tři, pět metrů? Chci jen říct, že jestli tě někdo chce šmírovat, tak bude. A ostatním jste ukradení, i když tam bude jen pletivo....

 • @atilius  psala jsem, že máme i tyčkový pozink plot.. k dalším dvěma sousedům a po celé délce ulice..takže se rozhodně neizolujeme.. naopak😉 Uvítám rozhodně další vizuálně hezčí řešení.. ale je to delka 25m a výšku chceme 2m

 • @atilius  Já zase nechápu, proč bych každý měl být součástí sousedova života a sdílet s ním svou i jeho zahradní činnost. Buď trošku empatik a snaž se pochopit, že někdo může mít z otevřenosti své zahrady blbý pocit a zásah do soukromí chce minimalizovat, aby se cítil komfortně. To je jedna věc. Druhá je příp. hluk. Vyšší betonový zátaras ty rušivé prvky eliminuje. Že nevypadá pěkně? Pořád stačí vhodná kombinace se zelení (časem) a ona "nádhera" do lokality zapadne. Samozřejmě, že to lze řešit estetičtěji rovnou, ale to se bavíme o jiných finančních možnostech. Každopádně že tobě to nevadí, neznamená, že jiní to mají či musí mít stejně.

 • @lukoid  @atilius  my třeba plánujeme plný betonový plot (v grafitové barvě) na straně pozemku, kde je cesta (hlavní "průtah" obcí) do výšky 1,75 m. Na uliční straně (jen příjezd k rodinným domům) bude kombinace betonový plot + výplně. Nechtěla jsem ho, ale celkem jde o 70 m plotu, u KB bloku bychom se nedoplatili 😞 k sousedům máme pletivo, tak to i zůstane, dokud máme v pohodě vztahy.

 • @zmrz_lina  
  @lukoid  
  Já chápu, že třeba do silnice, kde je hluk a prach to dává smysl, ale proč se za každou cenu oddělit od souseda, když to vlastně stejně nefunguje. Je to jen pocit. A navíc, pak se lidi diví, že nemají se sousedy dobré vztahy. Následně stačí něco, kde je potřeba dohoda a ono to nefunguje. Proč asi?

  A jestli chtěl mít někdo fakt soukromí a ticho a být na samotě, tak si nemá kupovat pozemek 400m2 ve vilové čtvrti. 😉

 • Sponzor fóra
 • Pokud má někdo potřebu se oddělit, ať se oddělí 😃 Třeba pohledovým betonem a dřevem, ať je třeba plot i brutalistický - ale betonová nezdařená napodobenina kamenné zdi - to mne teda irituje...

 • @atilius  no.. u nás pozemky nejsou a hlad po nich je obrovský. Takže si člověk nemůže vybírat a bere co je. A pak se třeba oddělí.
  A ne, nechodím na plavecak. A ne, ostatním nejsme ukradení. Když je mezi námi třeba jen pletivo, tak ti oči prostě padnou na sousedovu zahradu, když se tam něco deje..ať chceš či nechces.

 • @78marcela  ovsem, to je maler, kdyz ti tam ty oci padnou. Tak to pak chapu, ze je nutne se obezdit. 😃 Co kdyby te soused treba videl s koleckem nebo,nedejboze zahledl v plavkach, to vy taky nemusel tyden spat...diky za vsechny normalni sousedy v mem okoli,kteri kdyz padne zrak,tak se pozdravime,prohodime par slov a spolecne nam tu je fajn😉

 • @atilius  tak to se máš dobre. Ne všichni to tak maj. Ne všichni se chtějí dívat na mladý sousedy imrvere sjety a na starý ožralý už v poledne a válející se ve slepicincich na dvoře. Ne všichni chtějí poslouchat kravál a koukat se jak po sobě štekaj. Bohate mi stačí zvuková kulisa. Nepotřebuju se dívat na jejich bordel na dvoře a že to je teda něco. A nepotřebuju aby to viděly moje děti.

 • OK, důvody chápu. Tak ale alespoň k tomu po stavbě rychle nasázejte břečťan nebo přísavník, ať vaše děti nekoukají celý svůj mladý život na takovouhle zeď.

 • Mohli byste se vrátit k otázce a přestat řešit vaše osobní názory, na které tady zadavatelka otázky není zvědavá?? Prostě chce nějaký plot a ptá se po ceně. My máme tento plot od firmy ploty Hýl. Máme ho ze strany do ulice jen v jedné šáře a zbytek výplně bude buď dřevo nebo kov.

 • @maximsoon  a jaká bude cena za dejme tomu jeden dílec/délkový metr? Toto řešení také uvažuji, tak by mi moc pomohlo cenové porovnání. Budeme dělat plot 80 m... Tvárnice už jsem poptala, ale je to za dlouho tak přímo firmu oslovovat ještě nechci. Díky 😊.

 • @tulda27  máme naceneny a domluveny plot od www.dekor-beton.cz, protože jako jedni z mála dělají i barvené (chci antracit) a máme na ně dobrou referenci od známých. Budeme dělat 27 m plného plotu do výšky 175 cm a dalších cca 35 m plotu, kdy bude beton do 1,25 a zbytek do 1,75 bude výplň. Cena 122 tisíc včetně DPH, dopravy, montáže, demontáže starého pletivového plotu. Výplně a bránu s brankou řešíme zvlášť. U tvárnic bychom se nedoplatili, byť se mi líbí mnohem víc.

 • @zmrz_lina  díky! Já si právě říkám, že u těch našich 80 m by to formou podezdívky mohlo jít, výplň buď tahokov nebo uvidíme. Hlavně oni to za docela rozumné peníze i udělají a na to já teď slyším (teda neslyším manžel zrovna taví asfaltové pásy a já přenáším věci 😂). Budeš mít antracit i ty sloupky? Hodíš fotku kde by to bylo vidět?

 • @tulda27  všechno tmavé, zvenčí s dekorem včetně sloupků. Nicméně brána, branka, výplně (10 ks 2*0,75 m) je +- cena toho betonu 😞

 • Zdravim, jsme akorat pred stavbou 100 cm vysokeho plotu - dalsich 75 cm dreva (to ale az pozdeji). Ma nekdo predstavu za jak dlouho lze postavit 30 sloupku po dvou deskách? Diry uz mame vykopane, beton budeme michat v kolecku nebo michackou. Tot ma dalsi otazka, jaka je spotreba cca na jednu diru pytloveho sloupkobetonu? Mame vykopano do hloubky 65 cm v prumeru 25 cm.
  Mooc dekuju za rady.

 • @tulda27  aktualni cena je na ploty hyl.cz. My to delali uz loni v lete. Chteli jsme betonovy zaklad a na nej vodorovne dve rady prken. Nakonec jsme zvolili variantu betonove sloupky a jedna deska v imitaci antracid kamen. Nemuseli jsme nic slozite kopat a vymyslet. Poslu odpoledne fotky.

 • @ivcis2  Pokud budou kluci šikovní, tak to zvládnou s přehledem za jeden den. Záleží ale na technice, kterou to budou stavět. Na netu jsem viděla, že si nejdřív postaví sloupky a mezi to potom vkládají desky - to mě přijde strašně pracné a musíš to mít přesně vyměřené. U nás si vždycky zabetonovali jeden sloupek a k němu postupně přiráželi desky, které na sebe lepili. Fakt jim to šlo strašně rychle a byly na to tři + teda jeden od nás na pomocné práce.

 • @pepitocz  @davex  @atilius  
  Nejde vždy jen o soukromí, oddělení se, izolaci ... máme pozemek jak hrom a tři a půl strany bude průhledný plot (do ulice, dozadu do pole, k jednomu sousedovi a z půli k druhému sousedovi) ... nicméně půl jedné strany k sousedovi chceme také oddělit, takže uvažujeme o něčem takovém ... soused žije sám, takže na to, jak to u něj vypadá, moc nehledí, kutí, vše se mu hodí, vše schraňuje a ten bordel, který má hned u našeho plotu, si málokdo dnes dovede představit - do toho psa, který má vymezený plácek jen "na dvoře,, výběh nemá žádný a potřebu koná zásadně u našeho plotu... a tohle fakt nepotřebuji mít neustále na očích ... navíc na jeho stranu máme vstup do domu (a to kus od chodníku) - takže ráno vyjdu z domu, první, co vidím - šílený bordel, vrátím se z práce, první co vidím, šílený bordel ... přijde návštěva - první, co vidí....
  Každý si vchod upravuje, zvelebuje předzahrádku a do toho tohle? To radši ta betonová příšernost!!

 • @dejvic  To já bych se raději díval na psí výkaly než na tu příšernou betonovou napodobeninu 😃
  Vážně: tak si tam postav zeď nebo dřevěnou stěnu či neprůhledný plot.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat